Genel Kore Manşet

İki top Selpink, lütfen

Selena Gomez ile Blackpink bir araya geldi ve Selpink doğdu. Ortaya çıkan “Ice Cream” parçası yazın ateşini hala yaşatıyor.

Yazı İrem Naz Güvel

Uluslararası ortaklık

Kimse dondurmaya “hayır” diyemez, hem de bu dondurma servisi Selena Gomez ve Blackpink’ten geliyorsa. Selena ve Blackpink kızları, bu yazın en hareketli parçalarından birine imza atarak “Ice Cream” şarkısını yayınladı. Şarkı, Blackpink’in önümüzdeki günlerde yayınlanacak ilk stüdyo albümünün ikinci single’ı ve üçüncü uluslararası işbirliği oldu. Kızlar daha önce Dua Lipa ile “Kiss and Make Up” şarkısında güçlerini birleştirdi. Bu yılın başında da Lady Gaga’nın “Sour Candy” şarkısına katkıda bulundular. Eminiz grup ilerleyen dönemlerde uluslararası iş birliklerini çoğaltacak.

 

Esprili ekip

Dans-pop şarkısı “Ice Cream”, kızların tatlı çekiciliğini dondurmaya benzetiyor. Dışarıdan soğuk göründüklerini ancak içlerinde oldukça sevimli olduklarından bahsediyor. Şarkının asıl amacı, insanları gülümsetmekmiş çünkü şu sıralar hepimizin mutlu olmaya ihtiyacı var. Bu sebeple sözler hiphop yıldızlarının eğlenceli sözlerinden ilham alıyor ve sözler kulağa çok kaygısız ve esprili geliyor. “Çok iyi görünüyor, evet, çok tatlı görünüyor. Yemek için yeterince iyi görünüyor” sözleri, kızların vokal aralığını göstermek için yazılmış. Grup gerçek anlamda gözlerimizin önünde büyüdü.

 

Kıtalar arası klip

Selenatorlar ve Blinklerin gücüyle şarkı YouTube’da kısa süre içinde milyonlara ulaştı. Tatlı komasına sokan klipte Selena’yı denizci kıyafetleri içinde dondurma kamyonunu sürerken ve Blackpink’i de renkli kostümler içinde görüyoruz. Normal şartlarda Selena ve Blackpink’in klibi birlikte çekmeleri gerekiyordu ancak pandemi nedeniyle grup Güney Kore’de, Sel de Amerika’da klibin bölümlerini çekti. Ancak kızların uyumuna araya giren mesafeler bile engel olamamış. Selena, “Bu şekilde klip çok doğal göründü. Kızlar çok havalı ve müziklerine hayranım. Onlarla FaceTime üzerinden çok iyi vakit geçirdim. Çok eğlenceli geldi” diye düşüncelerini aktarırken, Blackpink’ten Jennie de bu proje için Selena’nın hep akıllarında olduğunu ve hemen birbirlerine uyum sağladıklarını açıkladı.

 

Ariana besteledi

Şarkıda Jennie’nin söylediği ikinci bölümü Ariana Grande’nin “Sweetener” şarkısını andırması seni hiç şaşırtmasın. Çünkü “Ice Cream”in söz yazarları arasında Ariana da yer alıyor. Ari, Selena’yı tebrik etmek için “Tebrikler buz kraliçesi” notuyla dondurma külahı şeklinde çiçek gönderdi. Bu çiçekleri görünce karnımızı acıktı:)

Yorum Yapın