Genel Manşet

Her şey “OK” değil

Biliyoruz, ya izlediğin çok dizi var ya da ne izlediğine hala karar veremiyorsun. Sana bağımlılık yaratacak bir dizi önerimiz var; “I Am Not Okay With This”. İzlediğine asla pişman olmayacaksın:)

Biliyoruz, ya izlediğin çok dizi var ya da ne izlediğine hala karar veremiyorsun. Sana bağımlılık yaratacak bir dizi önerimiz var; “I Am Not Okay With This”. İzlediğine asla pişman olmayacaksın:)

İrem Naz Güvel

Güç problemi

Netflix gençlerin dilini çözmüş görünüyor. Onların neleri sevdiğini keşfedip ona göre yeni projelere imza atıyor. Büyüme sancıları ve gizemin büyüsüyle harmanlandığı “I Am Not Okay With This” bir solukta bitireceğin bir dizi. Konusunu çizgi roman serisinden alan dizi, kendini tanımaya başlayan Sydney’in etrafında geçiyor. İçine kapanık Sydney ev ve lisedeki sorunlarıyla mücadele ederken, süper güçleri olduğunu keşfeder. Ergenliğin getirdiği öfke patlamaları onun bu gücünü ortaya çıkarır. Ancak bunu kontrol etmekte zorlanır. Büyük problemler yaşamadan gücünü tanıması gerekir. Bazen bir şeye sinirlendiğimizde onun yok etmek isteriz ya işte Syd bu güce sahip:)

Zengin ekip

Dizinin bu kadar sağlam olmasının arkasında çok büyük isimler yatıyor. “The End of the F***ing World”ün yapımcı/yönetmeni ve “Stranger Things”in de yapımcısı Jonathan Entwistle ile Christy Hall dizinin yaratıcılığını üstleniyor. Bu yüzden gizemini “Stranger Things”ten ve asiliğini de “TEOTFW”den alıyor. Oyuncular arasında da tanıdık yüzler var. “O”nu ekibinde yer alan Sophia Lillis ve Wyatt Oleff bu dizide tekrar bir araya geliyor. Sofia Bryant ve Richard Ellis gibi genç oyuncular da onlara eşlik ediyor. Böylesine zengin bir mutfaktan da böyle lezzetli bir yemek çıkardı:)

Karakterleri için ne dediler?

Sophia Lillis: “Syd’i karakter olarak gerçekten sevdim. Onun çok komik ve yürek ısıtan biri olduğunu düşünüyorum. Çevresinde yaşananlara rağmen hala iyimser. Sadece normal bir hayat istiyor. Yavaş yavaş kim olduğunu öğrenmesi bu hikayeyi sevmemi sağladı.”

Wyatt Oleff: “Stanley çok ilginç. Cool olmamayı coollaştırıyor. Diğerlerinden farklı olduğu için Syd’i ilginç buluyor. İlişkilileri paylaştıkları ve farklılıklarıyla büyüyor.”

Sofia Bryant: “Dina tatlı ve güçlü bir kız. Ama büyümesi için hala zaman var. Çok şey yaşıyor. Syd’den uzaklaştığında kendini kötü hissediyor. Şimdi hem onu hem de kendini dinlemeye başladı.”

2. sezon soruları

1. sezon çok merak uyandıran bir yerde kesildi. Yazının devamında sezon finaline dair spoiler yer alıyor. İzlemediysen, sürprizin kaçmaması için okumamanı tavsiye ederiz:)

Stanley ve Dina, Brad’e olanları öğrendiklerinde ne tepki verecekler?

Brad’e gerçekte neler olduğunu sadece Stanley biliyor. Şimdilik. Yaşananların Syd’in başının altından çıktığının kısa zamanda farkına varacaktır. Bu olaydan sonra ondan uzaklaşabilir veya hala ona yardımcı olmaya devam edebilir. Dina için ise işler daha karışık. Erkek arkadaşını kaybetti ve buna Syd’in güçlerinin neden olduğunu öğrendiğinde bakalım nasıl tepki verecek?

Ormandaki gizemli adam kim?

Dansta yaşananlardan sonra Sydney, ormana kaçmış ve peşinden gelen bir adam ona sırrını bildiğini ve güçlerini keşfetmesinde ona yardım etmek istediğini söylemişti. Peki bu kişi kim ve gerçekten güvenilir mi? Bunun cevabını 2. sezonda öğrenmeyi istiyoruz.

Syd’in başka güçleri var mı?

Sydney hala güçlerini keşfetmeye çalışıyor. Belki de güçlerinin çok az bir kısmını gördük. Gelecekte onu daha güçlü ve kontrol altında göreceğimizi umuyoruz.

Yorum Yapın