Genel

Hazinenin sırları

Gizem ve maceranın iç içe geçtiği “Outer Banks” ikinci sezonuyla geri dönerken, dizinin bilinmeyenlerini sıraladık.

 

İlk sezonda bir sahnede, John B’nin tüplü dalış yapması gerekiyordu. Ancak ona hayat veren Chase Stokesun daha önce hiç dalış tecrübesi yoktu. Çekimden hemen önce hızlıca ders alarak sahneyi tamamladı.

Dizinin yaratıcısı Jonas Pate, “Outer Banks”ın dört sezon sürebileceğini söyledi. Bu açıklamaya göre, resmi olmasa da 2 sezon daha “Outer Banks” izleyeceğiz görünüyor.

Chase ve Madelyn Cline daha önce bir başka Netflix dizisinde oynadı. John B ve Sarah rollerini üstlenmeden önce oyuncular “Stranger Things”de küçük rollerde göründüler.

Oyuncular karakterlerinden çok daha yaşlı. Birçok projede oyuncular karakterlerinden yaşça daha büyük oluyor. Bu durum “Outer Banks”de de geçerli. Karakterlerin 10’lu yaşlarda olması gerekirken, oyuncuların hepsi 20’li yaşlarında.

Chase, dizinin ilk başlarında metot oyunculuk yapmak istemiş. Buna göre dizideki rakibi Topper’ı oynayan Austin North ile arkadaşlık kurmamayı düşünmüş. Ancak Austin ile tanışınca bu fikrinden vazgeçmiş. Şimdi ikisi çok yakın arkadaş.

Oyuncular 1. sezon çekimleri yapılırken birlikte yaşadılar. Chase, Rudy Pankow ile birlikte yaşarken, Austin ise Jonathan Daviss ile aynı eve çıktı. Chase bu durumu şu şekilde anlatıyor; “Hafta sonları herkes gelir, oyun oynar, müzik çalar ve yemek yerdi. Bir dizi ekibi olarak toplu halde geçirdiğimiz çok zaman oldu.”

Chase, John B’nin mükemmel saçlarının nasıl elde edildiğini şu şekilde anlatıyor; “John B’nin saçı için genellikle içinde su, ter ve kir olan özel bir sprey kullandık. 15 dakika sonunda saçlar hazır.”

Oyuncular çekimlerin ardından hatıra olması için setten birkaç eşya almış. Madison Bailey, Kiara’nın çoraplarını ve birkaç mücevherini tercih ederken, Jonathan da karakteri Pope’un 2. sezondaki yatak odasından poster ve CD’ler aldı. “Kesinlikle bol miktarda John B iç çamaşırını aldım” diyen Chase, Barbados’taki çekim yerlerinden posterler aldığını da belirtiyor.

Rudy Pankow tam bir macera çocuğu. Madison, rol arkadaşının maceracı ruhu hakkında, “Çekimler arasında, sık sık ormandaki şeyleri keşfetmeye gidiyor. Dışarıda çekim yapıyorsak ya bir ağaca tırmanıyor ya da farklı bir şeyler aramaya başlıyor” dedi.

Dizi Güney Carolina’da çekildi. Dizinin yaratıcısı Jonas, senaryoyu yazarken akıllarında Kuzey Carolina olduğunu ama çekimleri Güney Carolina’da yapmak zorunda kaldıklarını açıkladı.

Yorum Yapın