Genel

Hayaletler giremez

Sevilen seri “Hayalet Avcıları”nın devam filmi “Hayalet Avcıları: Öteki Dünya” çok yakında vizyona girecek. Başrolünde Finn Wolfhard’ın yer aldığı filmle ilgili aklındaki soruları cevaplıyoruz.

Yazı İrem Naz Güvel

Filmin konusu ne?

Bir anne ve iki çocuğu küçük bir kasabaya vardıklarında, orijinal Hayalet Avcıları ile olan bağlantılarını ve dedelerinin geride bıraktığı gizli mirası keşfetmeye başlar.

Kimler oynuyor?

Finn Wolfhard, Mckenna Grace, Paul Rudd ve Carrie Coon filmin başrolünde. Ayrıca orijinal “Hayalet Avcıları” oyuncuları Dan Aykroyd, Sigourney Weaver, Bill Murray ve Ernie Hudson da kadroda yer alıyor. Bu film, Dan Aykroyd’un Dr. Raymond Stantz karakterini oynadığı beşinci film. Diğer dördü ise “Hayalet Avcıları”, “Hayalet Avcıları 2”, “Sevimli Hayalet Casper” ve “Ghostbusters: The Video Game”.

Ne zaman vizyona girecek?

Film ilk olarak 10 Temmuz 2020’de vizyona girecekti ancak sinema salonlarını etkileyen pandemi nedeniyle çıkış tarihi ertelendi. Şimdi ise filmin bu yıl kasım ayında izleyiciyle buluşması bekleniyor.

Devam film mi?

“Hayalet Avcıları: Öteki Dünya”, orijinal “Hayalet Avcıları” filmlerinin devamı olacak. Serinin tamamen kadın oyunculardan oluşan bir versiyonu 2016’da izleyiciyle buluştu. Ancak film tartışmalara sebep olması ve mali başarısızlığa uğraması nedeniyle, bu filmin seri haline dönüştürülmesinden vazgeçildi. Böylece dağıtımcı firma Sony, orijinal iki filmin devamını çekmeye karar verdi. Ayrıca filmin yönetmen Jason Reitman, “Hayalet Avcıları”nın ilk iki filminin yönetmeni Ivan Reitman’ın oğludur. Böylece Jason babasının mirasını devam ettiriyor.

“Stranger Things” ile bağlantısı var mı?

Hepimizin bildiği gibi Finn, “Stranger Things”te Mike karakterine hayat veriyor. Dizinin ikinci sezonundaki “Trick or Treat, Freak” bölümünde Mike ve arkadaşları Cadılar Bayramı için Hayalet Avcıları’nın kılığına girdiler. Dizideki bu bölüm oyuncunun filmde yer almasını kolaylaştırdı. Çünkü filmin yönetmeni Jason Reitman, Finn dizide Hayalet Avcılarını canlandırdığı için filmdeki deneme çekimlerine bakmayı düşünmemiş bile.

Film neden gizlilik içinde çekildi?

Filmin çekimleri büyük bir gizlilikle tamamlandı. Öyle ki set dışına bilgi sızmasın diye film “Rust City” kod adı altında çekildi. Finn bile, “Hayalet Avcıları”nın için seçmelere katıldığını bilmiyordu.

Bill Murray rolü nasıl kabul etti?

“Hayalet Avcıları”nın orijinal kadrosunda yer alan Bill Murray, Peter Venkman rolünü yeniden canlandırmak konusunda isteksizdi. Nihayet bu yeni film için geri dönmeyi seçtiğini, “Senaryo güzel. İçinde çok fazla duygu var. Gerçekten ilginç diyalogları olan bir sürü detay bulunuyor. Bu kez işe yarayacak” sözleriyle açıklıyor. Ayrıca usta oyuncu “Hayalet Avcıları”nın 2016 versiyonunda yer almış ama Peter Venkman rolü yerine Richard Campbell karakterini canlandırmıştı.

Yorum Yapın