Genel Kültür Mantarı Manşet

12’den vuruyor

2021 yılını Marvel dizileriyle dolu dolu geçirdik. “WandaVision” ve “Loki” derken, şimdi sıra Hawkeye’ın maceralarını izlemeye geldi.

Yazı İrem Naz Güvel

Filmden diziye

Sevdiğimiz süper kahramanları yakından tanımaya tüm hızıyla devam ediyoruz. Marvel Evreni’nin en başarılı okçusu Hawkeye da kendi dizisine kavuştu. Marvel Sinematik Evreni’ndeki on yedinci televizyon dizisi özelliğine sahip “Hawkeye” altı bölümden oluşuyor. Henüz netleşmese de, dizinin ikinci sezonun olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Dizi ilk başta film olarak planlandı ve Jeremy Renner’ın sözleşmesine bile dahil edildi. Ancak Marvel Studios’un başkanı Kevin Feige, bunun Disney+ dizisi olarak daha uygun olacağını düşündü ve Jeremy ile anlaştı.

Okçu kankalar

“Hawkeye” hikayesi, “Avengers: Endgame” ve “Black Widow”un ardından devam ediyor. Eski Yenilmez Clint Barton diğer adıyla Hawkeye, kahramanlık işlerine biraz ara verir ve tüm odağını ailesine çevirir. Noel tatilini ailesinin yanında geçirmeyi planlasa da, bu pek mümkün olmaz. Kötülükle bir kez daha karşı karşıya kalan Hawkeye bu sefer yalnız değildir. Yanında süper kahraman olma hayalleri kuran 22 yaşındaki okçu Kate Bishop vardır. İkisi birlikte kötülüğe karşı güçlerini birleştirir.

“Sinir bozucu ama çekici”

Jeremy Renner, beşinci kez usta okçu Hawkeye karakterine hayat veriyor. Kate Bishop rolünde ise Hailee Steinfeld yer alıyor. İkiliye dizide “Black Widow”da gördüğümüz Florence Pugh, Zahn McClarnon ve Vera Farmiga eşlik ediyor. Hailee karakterini zeki, esprili ve özel fiziksel yeteneklere sahip biri olarak tanımlarken, Jeremy de onun sinir bozucu ve bir o kadar da çekici bir tavrı olduğunu söylüyor. Kate ile tanışmak için sabırsızlanıyoruz!

Kate adayları

Hailee, Kate Bishop rolü için ilk düşünülen isimmiş. Ancak yapımcılar, oyuncuyla görüşmelerin olumsuz olması halinde rol için birkaç oyuncuyla da görüşmüşler. Kate için düşünülen isimler arasında Olivia Cooke ve Taissa Farmiga yer alıyor. Taissa, dizide Kate’in annesi Eleanor Bishop’u canlandıran Vera Farmiga’nın kız kardeşi. Eğer Taissa role kabul edilseydi ablasıyla birlikte oynayacaktı. Ancak seçmelerden kazanan isim Hailee oldu.

 

 

Yorum Yapın