Genel Manşet Ünlüler

Gizem avcısı Selena

Selena Gomez köklerine, yani televizyon ekranına geri dönüyor. Yeni dizisi “Only Murders in the Building”de başrol oynayan başarılı yıldız bir cinayeti çözmeye çalışıyor.

Yazı İrem Naz Güvel

Ekrana döndü

Tam bir yıl önce “Only Murders in the Building” dizisinin çalışmalarına başlandığı açıklanmıştı. Bu dizide bizi en çok heyecanlandıran olay, Selena Gomez’in “Wizards of Waverly Place”in sona ermesinden bu yana oynayacağı ilk dizisi olması. Selena sadece ekranlara dönmekle kalmıyor, aynı zamanda dizinin baş yapımcılığını da üstleniyor.

Bir gizem, üç dedektif

Dizi, New York’taki lüks bir apartmanda yaşayan üç gizem meraklısını merkezine alıyor. Daha önce sadece asansörde karşılaşan üçlü, apartmanlarında yaşanan bir cinayet sayesinde bir araya geliyor. Ekip, bu esrarengiz olayın üstündeki gizemi çözmeye kararlıdır ve bu yüzden de başarı beladan kurtulmaz. Dizide Selena, efsanevi komedyenler Steve Martin ve Martin Short da dahil olmak üzere yıldızlarla dolu bir kadroyla birlikte oynuyor. Şarkıcı, ünlü başrol oyuncularıyla birlikte çalışmakla ilgili olarak, “Sahneleri çekerken çok zorlandım çünkü beni sürekli güldürüyorlar” diyor.

Rolün tek sahibi

Senaryoyu da yazan Steve Martin, Selena’nın diziye katılmasını şu şekilde açıklıyor; “Rol için isimlerin olduğu bir liste vardı. İsimlere bakarken ‘Bu kişi iyi olabilir, bununla bir görüşelim’ diye düşünüyorduk. Sonra biri ‘Selena Gomez’e ne dersin?’ dedi. ‘Ona ulaşabilir miyiz?’ dedik ve hemen onu seçtik. Diziyi pek çok yönden geliştireceğini biliyorduk. O, bir numaralı yetenek.”

“Onların yerinde olmak istiyorum”

Selena da aynı şekilde rol arkadaşlarının çılgın ve alçakgönüllü olduğunu belirtti; “Öncelikle harikalar. Onlar efsane! Çok hızlı, esprililer. Onların yerinde olmak istiyorum. İnsanların bana meydan okumasını ve bana asla bilemeyeceğim şeyleri söylemelerini seviyorum. Sanırım ekranda birbirimizi ne kadar çok sevdiğimizi göreceksiniz.” Ayrıca birlikte çalıştıkça onları amcaları olarak gördüğünü de itiraf ediyor.

Aşk kokuları yükseliyor

Dizide Selena’nın karakteri Mabel, Aaron Dominguez’in oynadığı Oscar ile bir romantizm yaşıyor. Hayranlar iki oyuncunun setteki fotoğraflarını yanlış yorumlayınca haklarında aşk dedikoduları çıktı. Selena insanların sürekli aşk hayatı hakkında söylenti çıkarmalarına; “Aaron ile birlikte çalışmaya yeni başlamıştık. ‘Erkeklerin benimle çıkmak istememesine şaşmamalı’ diye düşündüm. Bence insanlar sadece genç olduğum için bu konuyu umursuyor. Yaşlandıkça daha az umursayacaklar. Aslında şu anda kimseyle ilişkim olmadığı için minnettarım” şeklinde tepki gösterdi.

Yapımcılığı hakkında

Bildiğin gibi Selena bir süredir yapımcılığa da merak sarmış durumda. Bu alanda başarılı olduğunu hepimiz gördük. Oynadığı dizide söz hakkının olması ona güç vermiş; “Neyin işe yarayıp yaramadığını görüyorum ve bu benim için heyecan verici. İleride ne olacağını bilmiyorum. Belki bir şeyler yazmayı, belki bir şeyler yönetmeyi çok isterim. Üretmek, parmağımı suya daldırmak gibi oldu.”

 

Yorum Yapın