Genel Manşet Müzik Ünlüler

“Geleceğime aşığım”

Billie Eilish aşık oldu! Genç şarkıcı kendi geleceğine duyduğu aşkı yeni şarkısı “My Future”da anlatıyor.

 

Geleceğe umutlu

Gelecek belirsizlikle dolu olduğu için çoğu zaman korkutucu olabiliyor. “Derslerimde başarılı olabilecek miyim?” veya “İstediğim bölümü okuyabilecek miyim?” gibi sorular hep aklını kurcalıyor. Bunları sadece sen değil başkları da sorguluyor. O kişilerden biri de Billie Eilish. Yeni neslin ikonlarından olan Billie kendi geleceğine karamsar olarak değil, umutla bakıyor.  “My Future” şarkısı kendini sevme ve kişisel gücünü keşfetme hakkında. Şarkı, Billie’nin James Bond filmi için yapmış olduğu “No Time To Die” şarkısından sonra çıkardığı ilk şarkı. Şarkının ilk yarısında Billie, “Beni duyamıyor musun? Eve gelmiyorum. Anlıyor musun? Planlarımı değiştirdim. Geleceğime aşığım” sözlerini söyleyerek, içinde bulunduğu ilişkiden uzaklaşıyor ve kendi geleceğine yöneliyor. Şarkıcı geçmişini hatırlayarak onun yaşamını ve geleceğini nasıl etkilediğini düşünüyor ve sonunda geçmişi geride bırakmaya karar veriyor.

 

Hikayesi olan soundlar

Diğer şarkılarında olduğu gibi bu şarkıyı da ağabeyi Finnies ile birlikte kaleme alan Billie, “Şarkıyı iki gün gibi bir sürede yazdık. Karantinadaydık ve yağmur yağıyordu. Mükemmel bir ambiyansdı. Sonra Finneas’ın evinin bodrum katındaki stüdyosunda vokali kaydettik” diye şarkının sürecinden bahsediyor. Hafif tempolu lo-fi ve R&B temalı bu balad soul, jazz ve ASMR videolarından etkileniyor. Şarkı melankolik bir melodiyle başlarken, kendi gücünü keşfeden sözlerle soundlar da değişiyor. Parlak bir gelecek için kendinden emin ve iyimser bir aramaya dönüşüyor.

 

Anime Billie

Hiç Billie’yi bir anime karakterine benzettin mi? Doğrusu biz onu bir anime karakteri gibi görüyoruz. Kendisi ve ekibi de bunun farkına varmış ki, “My Future”ın animasyon klibi Studio Ghibli animelerini aratmıyor. Klip yerine kısa animasyon film desek daha doğru olur. İlk başta Billie’yi kasvetli bir ormanın içinde tek başına yürürken görüyoruz. Şarkının ortasında ritim değiştikçe güneş yükseliyor ve filizlenen ağaç Billie’yi kaplıyor. Onu sardığı gibi tepedeki güneşe çıkarıyor. Şarkıcı zorlu yollardan sonra gelecekte mutlaka ışığı görüp hedeflerine ulaşacağını metaforlarla gösteriyor. Eğer sen de geleceğin ile ilgili kaygılar yaşıyor ve kendini bir çıkmazın içinde buluyorsan, bu şarkıyı dinleyip kendini umutla doldurabilirsin.

 

 

Yorum Yapın