Genel Manşet Röportaj Ünlüler

Futbol aşkımız kabarıyor

Disney Channel’da ekrana gelen “İlk 11”, bize futbol sevgisi aşıladı. Dizinin Gabo’su Mariano Gonzalez tam bir futbol tutkunu. Onun enerjisini hissetmek ve eğlenceli yönüyle tanışmak istiyorsan kendisiyle gerçekleştirdiğimiz röportajı hemen okumaya başlamalısın:)

Küçüklüğünden beri futbolda her zaman iyiymişsin. Şimdi de futbol temalı bir televizyon dizisinde oynuyorsun. Bu projeye dahil olmak senin için ne kadar önemli?

Benim için futbolun birçok farklı ve önemli rolü oldu. Futbolun profesyonel iş hayatıma dönüşmesi beklediğim en son şeydi. Futbol bana, takım arkadaşlarıyla nasıl çalışılır, nasıl rekabet edilir ve bunun gibi birçok şeyi öğretti. Ayrıca bu işi almamda da rol oynadı.

Gabo karakteri ile ortak özelliklerin neler?

Sanırım, ikimiz de tutkulu birer futbol hayranıyız.Futbol oynamayı çok seviyoruz. Gabo da okul sonrasında arkadaşları ile takılıyor; tıpkı benim yaptığım gibi. İkimiz de ailelerimize çok düşkünüz ve her ikimiz de tutkulu ve kararlıyız. Onu tanıdıkça, ona daha fazla benzemeye çalışıyorum.

Dizide birlikte rol aldığın arkadaşlarını her biri için tek bir kelime seçerek anlatır mısın?

Paulina Vetrano – Enerjik.

Javier Eloy Bonanno – Komik.

Guido Penelli – Rahat.

Futbol oynarken rol yapmak zor mu? Futbol oynamayı saplantı haline getirdiğin anlar oldu mu?                                                                                                                         

Zor olmadı, hatta futbol kısmı en kolayıydı. Bana göre rol yapmak daha zor. Bununla birlikte, zorlayıcı ya da zorlu futbol hareketleri içeren sahneler de kesinlikle var. Bunları yapabildiğimde, bazen futbolu meslek olarak seçseydim nasıl olurdu diye merak ediyorum. Yıllarca futbol eğitimi almama rağmen, kendim için en iyi seçimi yaptığımı biliyorum.

Futbol ve kızlar arasındaki ilişkiyi nasıl değerlendirirsin?

Son 10 yılda kızlar arasında futbol oldukça popülerleşti. ABD’de erkeklerden daha çok kızlar futbol oynuyor. Bence bu harika bir şey. Bence bir spor dalı ne kadar daha az cinsiyetle ilgili olur ve başarı sınırlarla kısıtlı kalmazsa, o spor o kadar büyür. Güney Amerika’da kızlar arası futbol çok yaygınlaşıyor. Ben de bundan dolayı çok gurur duyuyorum. Bu sene “İlk 11”in hem kızların hem de erkeklerin ilgisini çekeceğini düşünüyorum. Bu sezon kızlar futbolu açısından birkaç sürpriz var. Mutlaka izlemenizi öneririm!

En sevdiğin Disney karakteri kim?

En sevdiğim Disney karakteri her zaman için Simba olmuştur. Küçükken “Aslan Kral”ı çok sevmiştim. Yakın zaman önce “Coco”yu izledim ve Miguel’e bayıldım! Sanırım yeni favori Disney karakterim artık Miguel.

Gelecek için hayalini kurduğun bir proje var mı?

Hayalim Disney stüdyolarının bir filminde yer almak. Hangi stüdyo olduğunu bilmiyorum, ama önümüzdeki sene birçok macera filmi çekileceğini biliyorum. Bunlardan birinde rol alabilirsem, harika olur! Büyürken “Indiana Jones” serisini çok sevmiştim. Şimdi yenileri çekiliyor. Bu harika bir proje olabilir!

 

 

Yorum Yapın