Genel

Bu yılbaşı evdeyiz!

Evde yılbaşı kutlamanın en güzel tarafı canın isteyince iki adım gidip yatabilmen belki de:) Sınırsızca yiyip içebilmen de cabası:) Üstelik sıcak ve güvenli. O halde evde yılbaşı partisinin ipuçlarına geçelim!

Dekorasyon

İster o gün ister daha önceden salonunu süsleyen yılbaşı ağacını düzenlemeye başlayabilirsin. Ağacın üzerine minik süsler koyabileceğin gibi dilersen sadece yanıp sönen ışıklardan da ekleyebilirsin. Yılbaşı ağacı, bulunduğu alana yeni yıl havasını yaşatabilen en etkili dekorasyon yöntemi. Sen de bu keyfi mutlaka yaşa:) Bunun dışında kırmızı battaniyeler, yastıklar ve dekoratif ürünler, yeni yıl ruhunu yansıtmana yardımcı olacak.

Masa düzeni

Yılbaşı yemeği özeldir. O gün en güzel lezzetler sofraya gelir. Bu lezzetlere yakışır bir görünüm kazandırmak da sana düşüyor. Yılbaşı temalı örtüler, servisler, peçeteler, masanı daha da güzel hale getirecek. Dilersen birkaç tane mum koyarak da ışıltılı bir hava verebilirsin. İster şamdan kullan, ister küçük mumları kullan. Karar senin:)

Yiyecekler

Bu gece atıştırmak serbest! Ana yemeklerin dışında minik atıştırmalıklar da gece boyunca hali hazırda olmalı. Patlamış mısır, cips, bisküvi, kuruyemiş gibi tatlı abur cuburlar bu gece yenebilir:) Ana yemekte ne yiyeceğiz dersen annen mutlaka düşünmüştür ama fırında tavuk, ızgara köfte, soslu balık, hindi gibi lezzetler bu gecenin favorilerinden.

İçecekler

Bütün gece bol bol muhabbet edileceğinden ağzımız kuruyabilir:) Hem çok şekerli olmayan hem de seni serinleten bir lezzet istersen birkaç meyveyi sıkarak smoothie hazırlayabilirsin. Eğer uğraşmak seni yoracaksa hazır içeceklerden de senin için seçtiklerimiz var!

 

Müzik

Yeni yıl mutluluk demek. Bu yüzden seni mutlu eden, modunu yükselten şarkılar dinlemelisin. Hatta çoğu dans şarkısı bile olabilir. Böylelikle güle oynaya bir gece geçirebilirsin:) Hemen favori playlist’ini oluştur ve o gece hangi şarkıyı dinleyeceğinin telaşına kapılma.

 

Hediyeler

Arkadaşlarına ve ailene aldığın hediyeleri ışıltılı hediye paketlerine alıp çam ağacının altına koyabilirsin. Herkesin sabırsızlandığını göreceksin:) Kime, ne alacağına hala karar veremediysen hediye seçenekleri sayfamızı es geçme!

 

İzlenecekler

İster televizyon programlarına takılın isterseniz de güzel bir yeni yıl filmi açın. Bunun için yılbaşında izlenecek filmler sayfamıza göz atabilirsin:) Onların dışında bol bol gülmek için komedi filmleri seçmen isabet olur. Film izlerken evde olmanın avantajını da kullanmalısın. Pufuduk terliklerini giyebilir, yumuşak sabahlığınla televizyonun karşısına geçebilirsin.

Oyunlar

Yılbaşı gecesinin vazgeçilmezi olan tombalayı söylemiyoruz bile:) Bu geleneksel oyunu oynadıktan sonra daha eğlenceli oyunlar da keşfedebilirsin. Mesela Youtube’dan karaoke şarkılar bulup karaoke yapabilirsiniz. Monopoly, Tabu gibi alıştığımız oyunların dışında Trivial Pursuit gibi hafıza oyunları da keyfini yerine getirecek. Bunun için Toyzz Shop, D&R, Nezih Kitabevi gibi mağazalara bakabilirsin.

Yorum Yapın