Genel

“Euphoria”da karanlık dönem

Yeni yılın en güzel sürprizi “Euphoria”nın 2. sezonuyla dönmesi oldu. Görünüşe göre bu sezonda her şey daha da karanlık olacak.

Yazı İrem Naz Güvel

Yeni yıl bölümü

Zendaya’nın harika performansıyla göz kamaştıran “Euphoria” baştan aşağı her detayıyla izleyicinin göz bebeği oldu. İlk sezonu 2019’da yayınlamış ve en çok bahsedilen dizilerden biri olmuştu. Tabii ardından ikinci sezon onayı geldi. Başlangıçta, ikinci sezon 2020’de prömiyer yapacaktı ancak devam eden pandemi nedeniyle ertelendi. 2020’nin sonlarına doğru dizi, iki özel bölümle hayranlarına sürpriz yaptı. İlk bonus bölümde ana karakter Rue’nun 1. sezonun ardından Noel’i kutlarken izledik. İkinci özel bölüm ise tamamen Jules’un Noel tatili hakkındaydı ve Ocak 2021’de yayınlandı. Yayınlanan iki özel bölüm az da olsa “Euphoria” özlemimizi dindirdi.

Sorular cevaplanacak

Sonunda beklediğimiz haber geçen yıl mart ayında geldi ve ekibin resmi olarak ikinci sezon çekimlerine başladığı duyuruldu. Zendaya tekrar sete dönmenin eve dönmek kadar heyecan verici olduğunu söyleyip ekliyor; “Bağımlılığın bir insana ne yaptığının insani yönünü göstermek için yapmaya devam etmek istediğim tek şey bu.” Gia karakterini canlandıran Storm Reid ise ilk sezona dair aklımızdaki tüm soruların, ikinci sezonun ilk bölümlerinde cevaplanacağını açıkladı.

Teaser geldi

Yayınlanan ikinci sezon teaser’ında Rue, yatak odasında Frank Sinatra’nın “Call Me Irresponsible” şarkısını söyleyip yastığıyla dans ederken görülüyor. Ardından hızlıca ikinci sezona dair görüntüler geliyor. Jules, Nate, Cassie, Maddy ve daha fazlası dahil olmak üzere dizinin öne çıkan karakterlerinin geri dönüşü vurgulanıyor.

“Zor bir sezon”

Zendaya bu sezonun karanlık geçeceğinin altını çiziyor. Özellikle bu sezon Rue’nun kalbini çok kırdığını belirten oyuncu, “Zor bir sezon. Zor olacak ve bazen yıkıcı olacak. Ama bence Rue, karakteri söz konusu olduğunda tüm bu özeni gerçekten hak ediyor. Çünkü bence o pek çok insan için çok şey temsil ediyor” diyorç Dizinin yaratıcısı Sam Levinson da, 2. sezonu “çok acımasız bir sezon” olarak yorumluyor. Ayrıca başrol oyuncusu Zendaya’yı da övmelere doyamıyor: “Z ile ilgili en sevdiğim şey, o karanlık yerlere gidebilmesi ve sonra ben ‘kestik’ dediğimde kameranın arkasına takılıp şakalar yapabilmesi.”

Yeni hikayeler, yeni yüzler

Yeni sezon, yeni hikaye ve tabii ki yeni oyuncular… Bu sezon çok başarılı isimler kadroya dahil oluyor. Kelvin Harrison Jr., “Euphoria”da seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Karakteriyle ilgili bilgileri oldukça gizli tutsa da, “hiç böyle bir karakter görmediğini” söylüyor: “Neredeyse böyle bir karakterin yazılmadığını iddia edebilirim. İlginç biri, sadece bunu diyebilirim. Bu dizide yaptıkları estetik ve dünya yaratımı çok benzersiz. Bu yüzden, o dünyaya adım atıp üzerime düşeni yapacağım için heyecanlıyım.” Henüz teyit edilmemiş olmasına rağmen, Bella Thorne, Brandon Flynn, Kim Petras ve Rowan Blanchard’ın da dizinin ikinci sezonuna katılacaklarının söyleniyor.

 

Yorum Yapın