Genel Manşet

Esrarengiz kasaba

Sevdiğimiz diziler yavaş yavaş geri dönmeye başladı. Heyecanla beklediğimiz “Riverdale”in yeni sezonunda 7 yıl sonrasına gidiyoruz.

 

7 yılda olanlar

4. sezonu devam ederken pandemi nedeniyle sezonu erken bitirmek zorunda kalan “Riverdale”, apar topar sezon finali yapmıştı. Şimdi ise dizi, yeni sezonun başında bu açıklığı kapatmaya hazırlanıyor. 5. sezonun yedi yıl ileri gideceğini biliyoruz. Betty’i canlandıran Lili Reinhart bu zaman sıçramasıyla ilgili konuştu: “Yedi yıllık bir atlayış yapıyoruz. Bu yüzden artık genç olmayacağız. Bu konuda gerçekten çok heyecanlıyım. Bir yetişkini oynamanın güzel olacağını düşünüyorum. Lisede yedi sezon boyunca sıkışıp kalmayacağız.” Madelaine Petsch de bu zaman geçişinin karakterlerin üniversite yıllarını atlayacağına dikkat çekiyor. Oyuncu, zaman geçişi olmasaydı karakterlerin farklı üniversitelere gitmesinin hikayeyi daha karmaşık hale getireceğini ve bu atlamanın daha fazla ilişki odaklı olmasına izin verdiğini söylüyor.

 

Çözülmesi gereken sorunlar

Karakterlerin geleceği hakkında ipuçları veren Lili, ekibin Riverdale’den ayrılsalar da, kalmaları için birçok sebepleri olduğunu belirtip devam ediyor; “Bence birçoğu için bitmemiş bir sürü iş var. Hepsi burada kalmayı ve aileleri ya da işleriyle ilgilenme ihtiyacı hissediyor olabilir. Veronica’nın yönettiği yaklaşık 12 işletme var. Bence Betty en azından bir süre annesine yakın kalmak istiyor. Çözmeleri gereken bazı şeyler var.” Camila Mendes ise dizinin hayatın döngüsüyle ilgili olduğunu ve bu yüzden karakterlerin neler yaşadığını görmenin gerçekten harika olacağını düşünüyor. “Belki dizi birisinin çocuk sahibi olmasıyla biter. Kim bilir? Ben sadece bir şeyler öneriyorum” diye de akıllarda soru işareti bırakıyor.

 

Düşman kapıda

Her sezonda olduğu gibi bu sezonunda bir kötüsü olacak. Bu yeni düşmanla ilgili en büyük ipucunu geçen yıl Cadılar Bayramı’nda dizinin yaratıcısı Roberto Aguirre-Sacasa’dan geldi. Roberto önünde iskelet olan bir kamyon fotoğrafını “Bu sezon Riverdale’de yaşanan dehşete bir göz atın. Yalnız otobana ve geceleri yan yollarda dolaşan kamyona dikkat edin” notuyla paylaştı. Anlaşılan düşman kamyon kullanıyor, gözümüzü dört açalım.

 

Gömülü kalmıyor

Roberto’nun verdiği ipuçları bitmiyor. 5. sezon afişini “Hiçbir şey sonsuza kadar gömülü kalmaz” notuyla yayınlayınca, bazı hayranlar eski karakterlerin diziye geri dönebileceğini tahmin etmeye başladı. Zaman sıçramasının yanı sıra, bir hayran teorisi de ana dörtlünün mezun oldukları okula geri döneceğini ve Riverdale Lisesi’nde öğretmen olacağını öne sürüyor. Henüz hiçbir şey doğrulanmamış olmasına rağmen Camila, KJ Apa’nın spor hocası gibi göründüğü bir video paylaştı. Söylentiler doğru olabilir.

 

Toni dönüyor

Camila Mendes, KJ Apa, Casey Cott, Cole Sprouse, Madelaine Petsch ve Lili Reinhart ana kadrodaki yerlerini bu sezon da aldı. Ancak bu kez sadece onlar geri dönmüyor. Dizinin Toni’si Vanessa Morgan da yeniden kadroda. “Riverdale”in hayatını değiştiren bir deneyim olduğunu başından beri bildiğini söyleyen oyuncu, “Oyuncular ve ekip aile gibi oldu ve bu yolda her adımda beni destekledi. Bu dizinin bu kadar çok insan için neler yaptığını görmek beni çok mutlu ediyor” diyor.

 

Yeni karakterler

Bu sezon “Riverdale”de yeni yüzler ve yeni hikayeler de olacak. “PLL: The Perfectionists” oyuncularından Chris Mason, Veronica’nın kocası Chad Gekko’yu canlandıracak. Çok kontrolcü ve kıskanç biri olan Chad, özellikle Veronica’nın Archie ile olan arkadaşlığı ve Riverdale’deki yaşamından dolayı pek memnun olmayacakmış. “Insatiable”dan tanıdığımız Erinn Westbrook’un da Tabitha Tate olarak başrol oynayacağı bildirdi. Gençlerin favori mekanı Pop’s Chock’lit Shoppe’un daha önceki sahibi Pop Tate’in hırslı, girişimci torunu olan Tabitha, kafeyi geri almak için dönüyor. Yeni karakterlerle birlikte ortalık karışacak görünüyor.

 

Barchie bitmedi

4. sezonda kıvılcımları atılan Archie ve Betty yani Barchie aşkının bu sezon da izlerinin görüleceği kesinleşti. Yapımcılar henüz bu ikilinin hikayesini bitirmediğini söylüyor. Camila, bu ilişkinin nasıl ilerlediğini ve Veronica bunu öğrendiğinde ne olacağını görmek için heyecanlandığını bile itiraf etti:)

 

 

 

Yorum Yapın