Genel Manşet Ünlüler

Eskisinden daha mutlu

Billie Eilish’in “Şimdiye kadar yarattığım en iyi şey” olarak adlandırdığı yeni albümü “Happier Than Ever” dinleyiciyle buluştu. Bu albüm Billie’yi bir üst noktaya çıkarıyor mu? Kesinlikle!

Yazı İrem Naz Güvel

Ayrılıkları anlatıyor

Kraliçe geri döndü! Bol ödüllü ilk albümü “When We Fall Asleep, Where Do We Go?”nun iki yıl sonrasında yeni Billie Eilish albümü geldi. Hiçbir projesine bu albüm kadar sevgi duymadığını itiraf eden sanatçı, şarkılarına gerçekten sevgisini koymuş görünüyor. Bu kez kendi deneyimlerini, özellikle kalp kırıklıklarını daha fazla hissediyoruz.

Bağımsız bir sanatçı

Billie’nin tarzının farklı olarak anılmasındaki en büyük etken, genellikle pop müzik formüllerini ve insanların beklentilerini reddetmesi. Şarkıları nasıl hissettiğini anlatıyor ve yapmak istediği müziği yansıtıyor. Pop kültürü üzerindeki etkisi tabii ki küçümsenemez; “Bad Guy” modern pop müziğin gidişatını ve sesini tek başına değiştirdi. Yeni albümünde de bu özgün tarzını devam ettiriyor. “Bu albümdeki şarkıların neredeyse hiçbiri neşeli değil” diyerek bizi nelerin beklediği konusunda uyarıyor.

“Onun gücü”ne sahip

“Your Power” şarkısıyla başlayan bu yeni çağda, Billie artık kim olduğu veya neye inandığı konusunda çok emin. Albümün ilk şarkısı “Getting Older”ın hazırlanış süreci Billie için duygusal geçmiş. “Bunu yazarken ara vermek zorunda kaldım ve ağlamak istedim. Çünkü çok rahatlatıyor” diye sanatçı şarkının ona göre ne kadar saf olduğunu anlatıyor ve hayranlarının da bundan çok etkileneceklerine inanıyor.

Pijama partisi

“Lost Cause”un klibinde Billie’yi ayrılık acısını atlatmak için kız arkadaşlarıyla pijama partisi yaparken görüyoruz. Şarkı, “Your Power”ın müzik videosuna benzer şekilde sonunda 22 saniyelik sessiz ve siyah bir ekran görülüyor. Bazı hayranlar bunun Billie’nin eski erkek arkadaşı Q ya da diğer adıyla 7: AMP’ye gönderme yaptığına inanıyor.

“Gerçekten umurumda değil”

Şarkıları dışında imajıyla da dikkat çeken sanatçı, son zamanlarda görünüşüyle ilgili çok fazla eleştiri almaya başladı. Daha önce bu yorumların önüne geçebilmek için bol kıyafetler giymeyi tercih ediyordu. Şimdi kariyerinde yeni bir sayfa açarken, kendi vücudunun tüm kontrolünü ele alarak bu eleştirilere göğüs geriyor. “Not My Responsibility”de işte tam da buna parmak basıyor; “Bazen erkek gibi giyinirim. Bazen havalı bir kız gibi giyinirim. Bazen yarattığım bu kişilik tarafından kapana kısılmış hissediyorum. Çünkü bazen insanların beni bir kadın olarak görmediğini düşünüyorum. Benim bedenim benim ve seninki de senin. Kendi bedenlerimiz, gerçekten bize ait olan tek gerçek şeydir. Görüyorum ve istediğim zaman gösterebiliyorum” diye kimsenin başka birinin görünüşüne karışamayacağına dikkat çekiyor.

Yorum Yapın