Genel Kültür Mantarı Manşet

Emily tatilde

Paris’e bir kez daha “Bonjour” (merhaba) deme zamanı! “Emily in Paris” 22 Aralık’ta ikinci sezonuyla döndü.

Yazı İrem Naz Güvel

Yeni yıl sürprizi

Yeni yıla Paris’te girmek harika olurdu değil mi? Biz gidemesek de, Paris ayağımıza geliyor! Üstünde son moda kıyafetleri ve elinde kruvasanıyla bizi Paris sokaklarında dolaştıran Emily, macerasına kaldığı yerden devam ediyor. “Emily in Paris” ikinci sezonunu izledik. Bu kez Emily ve arkadaşları tatile çıkıyor.

O artık Fransız

Paris’e iyice alışan Emily’nin hayatında olaylar durmak bilmiyor. İşiyle ilgili karmaşa yaşarken, bir de aşk üçgeninin içinde kendisini bulur. Üstelik Fransızca dersinde tanıştığı yeni arkadaşı da, Emily’nin hemen ilgisini çeker. Dizinin başrol oyuncusu Lily Collins yeni sezonda daha olgun bir Emily ile karşılaşacağımızı doğruladı: “2. sezonda, yaşadığı dünyanın bir parçası ve bir sakini olacak. Ayakları biraz daha yere basacak. Artık orada bir hayat kuruyor.” Ayrıca oyuncu, ikinci sezonun ilkinden “çok daha güçlü bir sezon” olduğunu da ekliyor.

Emily’nin yeni gözdeleri

Emily, Paris’te düzen kurmaya devam ederken, yeni sezonda tanışacağımız yeni yüzler de, onun kafasını karışmasına sebep olacak. “Katy Keene” dizisinin yıldızı Lucien Laviscount, oyuncu kadrosuna Emily’nın yeni sevgili adayı olarak dahil oluyor. Lucien, Fransızca konuşmayı reddeden Londralı Alfie karakterini canlandıracak. Emily ile ilişkisi “en büyük aşklar, kavgayla başlar” sözüne dayanıyormuş. Jeremy O. Harris ise ikonik bir moda tasarımcısı ve Pierre Cadault’un eski koruyucusu olan Gregory Elliott Dupree’yi oynayacak. Son olarak Arnaud Binard, Saint Tropez’deki popüler bir gece kulübünün sevimli ve girişken sahibi Laurent G’yi canlandıracak.

Şaşırtıcı seçimler

Birinci sezonun en büyük sorusu, Emily’nin Gabriel mi, yoksa Mathieu’yu mu seçeceğiydi. Lily bu konuyla ilgili olarak; “Dürüst olmak gerekirse, Emily’nin ne karar vereceğini bilmediğini düşünüyorum. Aradığı tüm nitelikleri henüz bulabilmiş değil. Bu yüzden bence hala yaşanacak deneyimler, yaşanacak maceralar var ve o hala kendini bulmaya çalışıyor.” Dizinin yaratıcısı Darren Star da bu sezon Emily’nin hayatındaki erkeklerle ilgili bir sürü karmaşık ve şaşırtıcı seçimler yapacağını doğruluyor.

Çocukluğa dönüş

Dizinin ikinci sezonunda Emily’nin çocukluğuna geri dönüşler olabilirmiş. Lily, karakteri Emily’nin geçmiş hikayesini izlemek istediğini şöyle anlatıyor: “İlk sezonda, iş yerindeki yeni arkadaşlarını ve iş dışında kimlerle tanıştığını keşfetmek için sadece on bölümümüz vardı. Bu yüzden bu geçmiş hikayelere daha derinden dalmaktan ve yer aldığı bu iki grubu yakından tanımak için daha fazla zaman harcamaktan heyecan duyuyorum. Artık onu tüm bu Parisli havalarında gördüğümüze göre, belki biraz daha geçmişine göz atabilir ve bunu diğer bazı karakterlerle deneyimleyebiliriz.”

Yorum Yapın