Genel Manşet Moda

Ekranın moda tanrıçaları

İzlediğimiz dizilerde mutlaka tarzıyla modaya yön veren karakterler oluyor. Stilleriyle moda ikonlarına dönüşen o karakterler, dolabını yenilemene yardımcı olacak.

Yazı İrem Naz Güvel

Blair Waldorf – “Gossip Girl”

Dizinin final yapmasının üstünden yıllar geçse de, kraliçe arı Blair’ı asla unutmayacağız. Tarzıyla göz kamaştırmadığı bir bölüm bile yok. Günlük kıyafetlerinden muhteşem parti elbiselerine kadar, Blair her zaman harika görünüyor. Sürekli giydiği topuklu ayakkabıları, renkli çorapları, tasarım etekleri ve çarpıcı aksesuarlarıyla Blair bir moda ikonu olduğunu kanıtlıyor.

Cheryl Blossom – “Riverdale”

Cheryl’in stil seçimleri söz konusu olduğunda, kırmızı hep başrolde. Çünkü kırmızı Cheryl’in rengi. Baştan aşağı kırmızı giyinmediği zamanlarda bile mutlaka aksesuarlarında kırmızıya yer veriyor.

Maddy Perez – “Euphoria”

Maddy’nin giydiği her kıyafet, makyajı ve saçları tam anlamıyla kusursuz. İlk sezonda kapüşonlu ve güneş gözlüklü görünümü bile oldukça tarzdı. Maddy harika makyajıyla görünümünü tamamlamayı başarıyor. İkinci sezonda yılbaşı partisinde giydiği elbise hala aklımızda.

Lydia Martin – “Teen Wolf”

Lydia modaya uygun imaj çizmekte çok başarılı. Diğer gençlik dizilerinin aksine “Teen Wolf”daki tarzlar daha gerçekçi. Lydia da her gencin dolabında yer alabilecek kıyafetlerle tarzını konuşturuyor.

Nancy Wheeler – “Stranger Things”

“Stranger Things”teki her şey başlı başına iyice planlanmış ve detaylandırılmış. Bu özveri karakterlerin tarzlarına da yansıyor. 80’lerde geçen dizideki moda değişimlerini Nancy üzerinde görmek mümkün. Nancy, 80’lerdeki tüm moda akımlarını başarılı bir şekilde taşıyor.

Lu – “Elite”

Biliyoruz “Elite”te Lu’yu çok özledin. Diziye dahil olan yeni karakterle iyi olsa da, kimse Lu’nun yerini tutamıyor. Özellikle de konu modaysa. Parıltılı elbiselerinin yanı sıra Lu, aksesuarlarla göz kamaştırıyor. Özellikle taktığı taçlar ve tokalar tarzını bir adım öne çıkarıyor.

Sarah Cameron – “Outer Banks”

Hazır yaza doğru ilerlerken Sarah’nın tarzından ilham alınacak çok şey var. Sarah zahmetsiz bir şekilde nasıl şık olunur onu yansıtıyor. Genel olarak tarzında açık renkler ve crop üstler başı çekiyor.

Mabel Mora – “Only Murders in the Building”

Dizi daha yayın hayatına başlamadan önce gelen fotoğraflarda Mabel tarzıyla hemen dikkatimizi çekmişti. Öyle ki, onun renkli tarzı birçok kişinin diziye başlamasına neden oldu. Özellikle rengarenk kürkleri ve kulaklıklarıyla gizem çözmeye hazır görünüyor.

Yorum Yapın