Genel Manşet Röportaj

Dünya’Lara sığmıyor

“Adı Sevgi” dizisinde izlediğimiz Lara Domaç, enerjisiyle ışıltı saçıyor. Genç oyuncu bilinmeyen yönlerini Heygirl’e anlattı.

Röportaj İrem Naz Güvel

Fotoğraflar Ece Oğultürk

Öncelikle Lara kimdir?

Lara, 1999 yılında İstanbul’da doğup büyümüş, ailesine çok düşkün, heyecanlı, kıpır kıpır, azimli ve duygusal bir terazi burcu kadını.

En son “Teşkilat” dizisinde Roza karakterini canlandırdın. Şimdi ise “Adı Sevgi” dizisiyle ekranlardasın. Oynadığın karakterlerle aranda benzer noktaların var mı?

Roza yaşının ve toyluğunun verdiği fevri hareket ve tepkilere sahip bir kızdı. Doğduğundan beri el bebek gül bebek büyütülmüş, çok iyi koşullarda yaşam sürmüş, istediği her şeye sahip olmuş. Fakat aynı zamanda vatan haini bir adamın kızı olmasına rağmen kendisi çevreye karşı oldukça duyarlı, bilinçli, hayvan sever ve aslında özünde iyi niyetli bir kızdı. Bu son saydığım özelliklerine baktığımızda Roza’yla ortak noktalarım olduğu çok açık. Çok şanslıyım ki birbirinden başarılı ve usta oyuncularla çalışma fırsatını deneyimledim. Bu yüzden Roza’yı asla unutmayacağım. Projede senaryo gereği karakterim öldü ve rolüm son buldu devamında da “Adı Sevgi” dizisiyle anlaştım. Fidan ise, naif, iyi niyetli, masum bir genç kız. Baykara ailesinin himayesi altında büyümüş. Annesi ve abisi çok dişli, sesi yüksek çıkan türden karakterler. Fidan ise onların tam tersi. Arkadaşlarına çok düşkün özellikle de Esma ve Zeynep’e. Kasabaya yeni gelen idealist öğretmen Elif, diğer öğrencilere olduğu gibi Fidan’ın da hayatına dokunacak, değişimler yaratacak. Baskıcı ailelerine karşılık onlar için bir umut ışığı olacak.

Rollerine hazırlanırken belli bir çalışma stilin var mı?

Çalışma stilim tamamen benden istenen karaktere göre değişiklik gösteriyor. Spesifik olarak sete çıkmadan önce şunları yaparım, karaktere hazırlanırken bunları yaparım diyebileceğim bir şey yok. Günlük hayatımda gözlemci ve dikkatli biriyimdir. İnsanları ve insanların olaylar karşısında verdiği tepkileri izlerim. Filmlerde gördüğüm ve beğendiğim sahneleri evde kendi kendime canlandırırım. Bazen ayna karşısına geçer rolüme o şekilde çalışırım. Ne kadar doğru bir yöntem olduğu tartışılır. Çok dizi/film izleyip kitap okumaya çalışırım.

Bir günlüğüne sevdiğin bir film karakterine dönüşseydin bu kim olurdu?

Bir günlüğüne beyin kapasitemin %100’ünü kullanabilmeyi ve bunun doğuracağı sonuçları görmeyi çok isterdim. Dolayısıyla Lucy diyorum:)

Aynı zamanda Formula 1’i de yakından takip ediyorsun. Bu tutku nasıl başladı?

Kuzenim sayesinde tanıştım. Küçüklüğümden beri onunla birlikte yarışları izliyorum, bu sayede ben de, sevmeye ve takip etmeye başladım. Pilotlar yarış için uzun zamandır Türkiye’ye gelmiyorlardı. Nihayet bu sene bu hasret son buldu. Biletler ilk satışa açıldığında sayfa kilitlendiği için bilet alamadık. Kuzenimle birlikte oturup çocuk gibi ağladığımızı hatırlıyorum. Neyse ki daha sonra bir şekilde aldık. Sonrasında da konakladıkları otelde pilotlarla tanışma fırsatı yakaladık. İnanılmaz bir gündü bizim için.

Bunun dışında neler yapmaktan hoşlanıyorsun?

14 yaşından beri profesyonel olarak hiphop dansıyla uğraşıyorum. Birkaç sene önce sırtımdan ufak bir rahatsızlık geçirdiğim için dansı profesyonel anlamda bırakmak durumunda kaldım. Şu an yarışmalara çıkamasam da, hala keyif aldığım için hobi olarak dans etmeye devam ediyorum. Aynı zamanda keman çalmayı, film izlemeyi, kitap okumayı ve seyahat etmeyi çok seviyorum.

Hayatını değiştiren bir güzellik tüyosu var mı, bizimle paylaşır mısın?

Bol su içmek ve dengeli beslenmek bütün tüyoları geride bırakabilecek kadar önem taşıyor bence. Haftada bir gün mutlaka kil maskesi yaparım ya da Türk kahvesinin telvesini yüzüme sürerim. Sonrasında cildime inanılmaz bir rahatlama ve ışıltı getirdiğini düşünüyorum.

Bir ilişkide neler hoşuna gider ya da hangi durumlarda arkana bakmadan uzaklaşırsın?

İlişkilerde hepimizin olmazsa olmazları vardır elbet. Sanırım benim ki de heyecan. Saygı, sevgi, güven, dürüstlük, empati bunlar benim için o ilişkiyi ayakta tutacak, sürekli kılmaya yarayacak olmazsa olmazlardır ama ilk etapta heyecan duymazsam zaten o saygıyı veya sevgiyi görmeye de ihtiyacım kalmaz. Genelde kendiyle çok ilgilenen insanlardan hoşlanmam ve sanırım rastlarsam en hızlı şekilde arkama bakmadan uzaklaşırım. İlişkilerimde iyi bir dinleyici olduğumu düşünürüm ve karşı taraftan da bunu beklerim. Sadece tek taraflı davranan, sürekli kendinden bahseden insanlardan hiç haz etmem. Bu sadece ikili gönül ilişkilerinde değil arkadaşlık ilişkilerimde de dikkat ettiğim bir kriterdir.

2022’de gerçekleşmesini istediğin 3 şey ne?

2020 ve 2021 öyle zor geçti ki, o yüzden yeni yıldan beklentilerim çok uçuk kaçık değil. Tabii ki benim de 2022 için gerçekleşmesini istediğim bir sürü şey var fakat nazara inanan biri olduğum için bireysel istek ve hayallerimi dillendirmek istemiyorum. Hayallerimden bahsettiğimde olmayacakmış, gerçekleşmeyecekmiş gibi bir his oluyor içimde fakat bunların dışında herkes adına bu zorlu pandemi sürecinin ve ekonomik zorlukların bir an önce bitmesini diliyorum. 2022’nin kadına şiddetin olmadığı, kimsenin dili, dini, ırkı veya yönelimi yüzünden ayrımcılığa uğramadığı, ötekileştirilmediği bir yıl olmasını umuyorum.

 

En son’lar

En son ne aldın?

Atkı.

En son neye çok güldün?

“The Office.”

En son bitirdiğin makyaj malzemesi?

Allık.

En son hangi ünlüyü stalkladın?

Zendaya.

Yorum Yapın