Genel

Değişen roller

Hollywood eski filmleri yeniden çekmeye bayılıyor. Son dönemde erkekler oyunculardan oluşan filmleri, kadın oyuncularla yeniden izleyiciyle buluşturuyor.

 

Nedimeler

Birçok kişi bu filmin, daha önce tamamen erkek oyuncularla çekilmiş bir versiyonu olduğunu bilmiyor. “Müstakbel Damat” filminde damat ve sağdıklarının düğüne hazırlık sürecini izledik. Bu filmden 5 yıl sonra Melissa McCarthy, Rose Byrne, Maya Rudolph ve Kristen Wiig gibi başarılı komedyenlerin başrolde olduğu film “Nedimeler” çekildi. Film hem başarılı oldu hem de çok sevildi. Ailen veya arkadaşlarınla film gecesi düzenlediğinde mutlaka bu filmi listene al:)

 

Hayalet Avcıları

Kadın oyuncularla yeniden çevrim filmlerin asıl öncüsü “Hayalet Avcıları”. “Hayalet Avcıları” bildiğin gibi klasikleşmiş bir yapım. Bu filmin çekileceği haberi açıklandığında bunu heyecanla karşılayanlar ve bu filme hiç de sıcak bakmayanlar olarak insanlar ayrıldı. Kate McKinnon, Kristen Wiig, Melissa McCarthy ve Leslie Jones’un yer aldığı film, beklendiği gibi ne kötü ne de fazla iyiydi. Hikayesi seriye yakışan türdendi ve oyunculukları da başarılıydı. Orijinal serinin oyuncularının filmde görülmesi de nostalji yaşattı.

 

Ocean’s 8

George Clooney, Brad Pitt ve Matt Damon gibi zengin oyuncu kadrosuna sahip ünlü soygun filmi, Ocean’s serisi de, kadın oyuncularla yeniden çekildi. Bu kez filmde, serinin başkarakteri Danny Ocean’ın kız kardeşi ve ekibinin dolandırıcılık macerasını izledik. Aynı ilk filmde olduğu gibi oldukça ses getiren bir kadro ile film çekildi. Sandra Bullock, Cate Blanchett, Sarah Paulson, Rihanna, Helena Bonham Carter, Mindy Kaling, Anne Hathaway ve Awkwafina filmde hem kendi renklerini kattı hem de eğlenceli bir seyir sundu. Ayrıca filmin, ilk seriyle olan bağlantısından hem kadın hem de erkek versiyonun birleşeceğine dair sinyaller aldık. Bakalım ileride neler olacak:)

 

Düzenbazlar

Steve Martin ve Michael Caine bir dolandırıcılık hikayesini anlattığı film “Kirli, Çürük ve Adi”, Anne Hathaway ve Rebel Wilson ile yeniden çevrildi. Ancak bu kez karakterlerin cinsiyetleriyle birlikte filmin adı da değişti. Bu yüzden birçok kişi bunun bir yeniden çevrim olduğunu geç anladı. Böylece filmin adının değiştirilmesiyle yaşanacak önyargıların da önüne geçilmiş olundu.

 

Star Wars: Güç Uyanıyor

Yeni “Star Wars” serisi baştan aşağı kadın kadrosuyla çekilmedi ancak seride ilk kez bir kadın karakter başrolde yer aldı. Daisy Ridley’nin hayat verdiği Rey, günümüzün en güçlü kadın kahramanlarından birine dönüştü. Teşekkür amaçlı onu bu listeye ekledik:)

 

Karayip Korsanları

Evet, “Karayip Korsanları” da kadın oyuncularla yeniden çevriliyor. Hem de filmin başrolünde Margot Robbie olacak. Film yapım aşamasında olduğu için henüz fazla bir detay bilmiyoruz. Johnny Depp, Keira Knightley ve Orlando Bloom’un olduğu ilk seri çok sevilmişti. Özellikle Johnny’nin hayat verdiği Kaptan Jack Sparrow, sinema tarihinin en başarılı karakterleri arasında yer alıyor. Birçoğumuz oyuncuyu bu filmde izlemiş ve aşık olmuştuk. Bu açıdan Margot’ın işi zor görünse de, rolüne sıkı hazırlanacağına eminiz.

 

Bonus

Sineklerin Tanrısı

Yer yer eleştirilse de, kadın oyuncularla yeniden çevrilmiş filmleri izlemek ayrı bir keyif veriyor. Ancak William Golding’in klasik romanı “Sineklerin Tanırısı”nın da bu şekilde adapte edileceği açıklandığında büyük bir tartışma çıktı. Adada mahsur kalan çocukların, hayatta kalma mücadelesini anlatan kitabın kadın oyuncularla oynanacak olması çok eleştirildi. Filmle ilgili detayları takipteyiz.

Yorum Yapın