Genel Manşet

Dedikoduya devam

Yukarı Doğu Yakası sakinleri, dedikoduya hazır mısınız? Duyduk ki, en son haberleri aldığımız Gossip Girl yani Dedikoducu Kız yepyeni bir kadroyla geri dönüyor!

Yazı İrem Naz Güvel

New York’ta yeni macera

Efsaneler arasında gösterilen en sosyetik gençlik dizisi “Gossip Girl” bir döneme damgasını vurdu. Hikayesi, karakterleri ve tabii ki kostümleriyle izleyenleri etkisi altına aldı. Hatta ülkemizde uyarlaması bile yapıldı. Dizi 2012 yılında final yapsa da, hala eski bölümlerini açıp diziyi hatırlıyoruz. Artık eski bölümleri izlemek bitiyor. Çünkü Dedikoducu Kız küllerinden yeniden doğup yeni dedikodularıyla geri geliyor. Yeni “Gossip Girl” orijinal dizinin 8 yıl sonrasında geçecek. New York’taki Constance Billard adlı özel okulda okuyan gençler Dedikoducu Kız ile tanışınca tüm sırları açığa çıkacak. Dizi, bir yandan bu gençleri merkezine alırken, bir yandan da aradan geçen yıllarda sosyal medyanın ve New York’un ne kadar değiştiğini gözler önüne serecek.

 

Çekimler başladı

İlk olarak 2020 sonbaharında dizinin yayınlanması düşünülmüştü ancak pandemi nedeniyle 2021’e ertelendi. Şimdilik 10 bölüm olarak planlansa da, ileride bölüm sayıları artabilir. Orijinal “Gossip Girl”ün yaratıcıları Josh Schwartz ve Stephanie Savage, yönetici yapımcı unvanıyla yeni dizinin çalışmalarını yürütecek. Yani o özlediğimiz “Gossip Girl” ile pek bir farkları olmayacak:)

 

Yeni Serena

Gelelim yeni “Gossip Girl”ün göz kamaştıran kadrosuna. Dizinin yeni Serena’sını yani Audrey karakterini oyuncu ve müzisyen Emily Alyn Lind canlandıracak. Emily daha önce “Revenge” dizisinde genç Amanda Clarke’a hayat vermişti. “Sabrina”dan Whitney Peak, “The Perfectionists”ten Eli Brown, “Descendants”tan Thomas Doherty ve “Control Z”den Zión Moreno dizinin kadrosunda yer alıyor. Oyuncuların henüz karakterleriyle ilgili açıklama yapılmadı. Bakalım New York’u nasıl etkileyecekler:)

 

Dedikoducu Kız kadroda

Yeni “Gossip Girl”ü heyecanla beklesek de herkesin aklında tek bir soru var; orijinal kadro dizide görünecek mi? Müjdeyi verelim, Gossip Girl’ün sesi olan Kristen Bell diziye aynı görevle geri dönüyor. Yapımcılar Kristen’in her zaman Gossip Girl’ün sesi olacağını ve bu kararlarından memnun olduklarını vurguluyor. Dizide Blair ve Nate’i canlandıran Leighton Meester ve Chace Crawford seve seve dizide görünmek istediklerini açıkladı. Onların aksine Serena, Dan ve Chuck, yani Blake Lively, Penn Badgley ve Ed Westwick geri dönme konusunda kararsızlarmış. Dan diziye anlamlı bir şekilde katkıda bulunmayı çok istediğini ama şu an için kararsız olduğunu söylüyor. Yapımcı Josh, yeni dizinin hazırlık aşamasında tüm orijinal ekibe ulaşıp onlara isterlerse diziye dahil olabileceklerini bildirmiş. Ayrıca oyunculardan herhangi biri isterse, diziye geri dönebileceğine dair kapıyı da açık bırakıyor.

 

İlham verici kostümler

“Gossip Girl”ün modaya nasıl yön verdiğini hepimiz gördük. Serena’nın blazer ceketleri ve Blair’ın göz kamaştırıcı taçları hepsi bir dönem ikon oldu. Kostüm tasarımcısı Eric Daman tekrar modaya öncülük etmek için yeni dizide kostümleri tasarlayacak. Eric, “Bu yeni çağ için bazı lezzetli, trend belirleyen modalarla tüm ‘Gossip Girl’ hayranlarını memnun etmek ve ilham vermek için çok heyecanlıyım” diyor. Dolabında şimdiden yer açmaya başla:)

Yorum Yapın