Genel

Dan dan Danna

“Elite”in Lu’su Danna Paola müzik kariyerine bıraktığı yerden devam ediyor. Albüm sürecinde yeni bir Danna’yı ortaya çıkaran başarılı yıldız, bu yıl bir sürprizinin daha olacağını duyurdu.

“Yeni doğan bebeğim”

Danna Paola, “Elite”ten ayrıldığından beri müziğe adapte olmuş durumda. İlk albümünü 6 yaşında çıkaran şarkıcı, bu yıl “K.O.” adlı albümüyle sevenleriyle buluştu. Albümü için “yeni doğan bebeğim diyen Danna, oldukça kişisel bir albüm hazırladığını ve şarkı sözleri, müzik, görseller, video klipler kısaca her şeyini kendisinin hazırladığını ekliyor.

Kötülüklerden arınıyor

Bu albüm için Danna’nın arınma albümü de diyebiliriz. Çünkü onu duygusal olarak öldüren tüm kötü şeyleri bu albümle ortadan kaldırdığını ve kalbine ağırlık yapan her şeyin boşaldığını söylüyor. “Kendimi ilk sıraya koymam gerektiğini öğrenmem gerekiyordu ve sanırım albümde bu hava var. Müziğimle kendimi güçlendirmek çok önemliydi” diyor.

Acısını hissettiriyor

En kişisel şarkısı olduğundan albümde en çok “Amor Ordinario” şarkısıyla bağlantı kurmuş. “Duygusal sürecimi, başından sonuna kadar yaşadıklarımı anlatıyor” diye bahsettiği parça geçen yıl tamamlandı. Aşkın onun için ne anlama geldiğini ve daha iyisini hak ettiğini anlamaya çalışmış. Onu dinleyen herkesin acısını hissedebilir.

 Müzik terapisi

Geçen yılı değerlendirmesi istenildiğinde Danna, kişisel ve sanatçı olarak profesyonel hayatındaki en inanılmaz ve en iyi yıl olduğunu açıklıyor; “Öğrenecek çok şeyim vardı ve öğrendim. Bu albüm benim için de çok yaratıcı bir terapiydi. Şarkıları deneyimlerimden bestelemek iki yılımı aldı.” Tüm bu yoğun duyguları paylaşmak, başkalarına aktarmak ve sayfayı çevirmek Danna için zorunlu bir şeye dönüşmüş. “K.O.” albümüyle bunu başardığını kanıtlıyor.

Yola devam

Hem albüm hem de verdiği röportajlarda duygusal açıdan zor zamanlar geçirdiğini itiraf ediyor. Kendisini iyileştirmek için de kendini müziğe adayan Danna, yakın gelecekte yeni şarkılarını yayınlayacağını şu şekilde açıklıyor; “Zihinsel ve duygusal sağlığıma odaklanıyorum. Hayatımın bu noktasında kendimi çok mutlu hissediyorum ama kariyerim ve kişisel hayatım arasında bir denge bulmaya çalışıyorum. Profesyonel olarak, son üç aydır üzerinde çalıştığım bir müzik konsepti olan başka bir projem var. Yeni albümümü piyasaya sürdüğümü biliyorum. Ancak şimdiden bir sonraki albümüm üzerinde çalışmak ve birlikte çalışacak yeni sanatçılar keşfetmek istiyorum.”

Kısa kısa

İlk satın aldığı albüm Selena Quintanilla’nın “Amor Prohibido” albümü.

 

İlk gittiği konser Jonas Brothers. 2009’da ilk kez izlemiş ve 10 yıl sonra tekrar onları görme şansını yakalamış.

 

Michael Jackson, Beyonce ve Lady Gaga’yı sahnede izlemek istermiş.

 

Karaokede en çok söylediği şarkılar Whitney Houston’dan “I Wanna Dance with Somebody” ve “I Will Always Love You”.

 

“The Notebook” ve “A Star is Born”u izlerken hep ağlıyormuş.

 

Şarkı yazarken ağlıyormuş. Ayrıca “Elite”i çekerken Vetusta Morla’nın “Dias Raros” şarkısını dinlediğinde çok ağlamış.

 

Sürekli izlediği diziler arasında “Elite”, “Gossip Girl”, “Breaking Bad” ve “Dark” var.

 

Şarkıcı olmasaydı oyuncu olurmuş. Ama gastronomiyi çok sevdiğini ve şef de olabileceğini söylüyor.

Yorum Yapın