Genel Manşet Ünlüler

Conan’ın yol haritası

Conan Gray, arabaya atlayıp gerçeklikten kaçmamıza yardımcı olacak yeni şarkısı “Overdrive”ı yayınladı. Şarkının anlatmak istedikleri o kadar etkili ki, sürekli dinlemek isteyeceksin.

İrem Naz Güvel

Nefes aldırıyor

İlk albümü “Kid Know”u henüz geçen yıl çıkaran Conan Gray, hız kesmeden yeni şarkıları üstünde çalışmaya başladı. Kısa süre önce anı yaşamayı ve sonrasında ne olacağını bilmeden aşkı deneyimlemek istediğini anlatan “Overdrive” şarkısı geldi. Conan’ın bu kadar hızlı müzik yapmasında pandemi etkili olmuş. “Gerçeklerden kaçmak için ‘Overdrive’ı yazdım. Geçen yılı evimde tek başıma ortalıkta dolaşarak geçirdim. Beni dans ettirecek bir şey yapmak istedim. Şarkı üstünde çalışırken stresli olduğumu unutuyordum. Bu şarkının tam olarak dinleyenler için olmasını umduğum şey buydu” diye şarkının pandeminin o boğucu havasında dinleyenlerin biraz nefes almasına yardımcı olacağını anlatıyor.

 

Yollara düştü

“Overdrive” tipik bir yol şarkısı. Zaten klibinde de bolca yol ve araba sahneleri görüyoruz. Conan’ın da amacı klipte bir şeylerden kaçma isteğini hissettirmekmiş. Kulağında kulaklık ile tren bekleyen Conan, rayların öteki tarafında bir kız görür. Onu görür görmez birlikte yaşayabilecekleri hayat hakkında hayal kurmaya başlar. Bu hayal boyunca ikilinin yolda geçen maceralarını izliyoruz. “Şu anda gerçeklik çok korkutucu, acı verici ve kafa karıştırıcı. Bu şarkı ve kliple insanların bir süreliğine gerçeklikten kaçmasına izin vermek istiyorum” diyen şarkıcı isteğinde başarılı oluyor.

“Etiketler umurumda değil”

Klibi izlerken Conan’da bir Harry Styles havası sezdin mi? Özellikle giydiği takımlar tam Harry’nın zevkine göre. Bizce bu tarz Conan’a çok yakışmış. Ayrıca “Euphoria” dizisinin meşhur makyajına benzer bir görünüm de klipte gözümüze çarpıyor. Hem görünümüyle hem de şarkıda geçen “Etiketler umurumda değil” sözüyle kalıplaşmış normları yıkmaya çalışıyor. İnsanların onun hakkında ne düşündüğünden korkmadığını göstermek istediğini söyleyen şarkıcı devam ediyor; “Ne yaparsam yapayım insanların benden nefret edeceklerinin farkına vardım. Bu yüzden ne istersem onu yapabilirim. Moda aslında gerçekte kim olduğunuzu ifade etmekle ilgili. Bu günlerde kim olduğumla daha çok yüzleşmeye başladım. Artık normal görünmek istemekten o kadar da korkmuyorum.”

Aşk, hayatını değiştiriyor

Etiketler, gerçeklikten kaçış temaları üstüne kurulan “Overdrive”ın dikkat çekmek istediği bir nokta da aşk. 22 yaşındaki şarkıcı aşkın bakış açısını baştan aşağı değiştirdiğini itiraf ediyor. Conan aşkla ilgili görüşlerini şu şekilde aktarıyor; “Pandemiden önce hata yapmaktan ya da yanlış kişiyle tanışmaktan çok korkuyordum ve bu hayatımı mahvediyordu. Ama şimdi bir birey olarak hata yapma fikrini kabul etmeye başladım. Bence ‘Overdrive’ bununla ilgili.” İleride Conan’ın çıkaracağı şarkıları heyecanla bekliyoruz!

 

Yorum Yapın