Genel Manşet Sinema

Çılgın Doktor

6 yıl aranın ardından nihayet Doktor Strange’in devam filmi “Doktor Strange Çoklu Evren Çılgınlığında”yı bu ay izleyeceğiz. Evrenlerin karıştığı filmde işler çığırından çıkıyor.

Yazı İrem Naz Güvel

Dark Strange’e karşı

Her şey “Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok” filminde, Doktor Strange’in Peter için yaptığı büyünün ters tepmesiyle başladı. Bu büyü, yanlışlıkla çoklu evreni ortaya çıkardı ve paralel evrenlerin bir araya gelmesine sebep oldu. Böylece Marvel Sinematik Evreni’ninde çoklu evren dönemine giriş yapıldı. “Loki” ve “WandaVision” dizileriyle de bağlantılı olan filmde Strange, Zaman Taşı’nı aramaya devam eder. Thanos ile savaşmalarının ardından Zaman Taşı da dahil olmak üzere tüm Sonsuzluk Taşları yok edilmişti. Ancak Strange, Zaman Taşı’nı bulmakta kararlı. Bu arayışı sırasında çoklu evrenin de, negatif etkilerini hissetmeye başlar. Wanda ile güçlerini birleştiren Strange’in bu kez rakibi büyüktür. Kendisinin karanlık versiyonu olan Dark Strange’e karşı savaşmak zorundadır.

Genç Yenilmezler toplanıyor

Benedict Cumberbatch 6. kez Doktor Strange karakterine hayat veriyor. Benedict Wong, Rachel McAdams ve Chiwetel Ejiofor da rollerine hayat vermek için geri dönüyor. Elizabeth Olsen ise filmin kadrosuna Wanda Maximoff olarak katılacak. Filmde ayrıca yeni bir Marvel süper kahramanı da tanıtılacak. Xochitl Gomez tarafından canlandırılan America Chavez karakteri, çizgi romanlardaki Genç Yenilmezlerden biridir. America, MSE’de gösterilen ilk Genç Yenilmezler üyesi olmadığını belirtmekte fayda var. Diğer Genç Yenilmezler arasında Kate Bishop, Elijah Bradley  Billy ve Cassie Lang yer alıyor.

Deadpool ve Profesör X

“X-Men”de Profesör X’i canlandıran Patrick Stewart ve Deadpool’a hayat veren Ryan Reynolds’ın da filmde yer alacağı konuşuluyor. Ancak oyuncular bu haberi doğrulamıyor. Ryan, “Sanırım bununla ilgili bir şey söylememem gerekiyor ama gerçekten filmde değilim. Söz veriyorum, filmde değilim” diye filmde yer almadığını belirtiyor. Ancak kimse onların doğru söylediğine inanmıyor. Çünkü benzer durum “Örümcek Adam: Eve dönüş Yok”ta yaşandı. Film vizyona girmeden önce Andrew Garfield, filmde olmayacağını ısrarla dile getiriyordu. Ancak hem o hem de Tobey Maguire da filmde oynadı. Bu sebeple Patrick ile Ryan’ın “Doktor Strange”de olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Ayrıca Magneto ve “Fantastik Dörtlü”den Reed Richards’ın filmde yer alacağı konuşuluyor.

Doktor’un izinden

Marvel Studios’un başkanı Kevin Feige, Doktor Strange’in MSE’de çoklu evrenin daha da derinleşmesinde önemli bir rolü olduğunu söylüyor. Filmde Strange çoklu evreni serbest bırakmanın sonuçları netleştikçe, The Master of the Mystic Arts’ı adım adım ilerletecek. Kevin ayrıca Marvel karakterlerini, izleyicileri ve seriyi çoklu evren boyunca yönlendirebilecek tek kişinin Doktor Strange olduğunu da ekliyor. Doktor Strange olarak Benedict Cumberbatch, evreni çok daha tuhaf yerlere götürürken MSE’ne liderlik etmek için öne çıkacak gibi görünüyor.

Yorum Yapın