Genel

Çekilin yoldan kraliçe geliyor!

Dua Lipa, Pop Smoke ile ortak şarkısı “Demeanor”ın klibinde 1800’ler de göz kamaştıran bir parti veriyor.

Yazı İrem Naz Güvel

Viktorya döneminde parti

Dua Lipa geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Pop Smoke ile ortak çalışması “Demeanor” için kamera karşısına geçti. Bir şatoda gösterişli bir parti sırasında geçen klipte önce Pop Smoke ile karşılaşıyoruz. Rapçi klipte kişisel olarak görünmüyor. Ancak Pop Smoke duvardaki bir tabloda bir sanat eseriymiş gibi dururken, bir başka sahnede de masanın başında oturan bir hayalet olarak tasvir ediliyor. Dua ise klibin ilerleyen bölümlerinde ortaya çıkıyor. Başarılı şarkıcıyı salonunun çeşitli yerlerinde boy gösterip masanın üzerinde dans ederken izliyoruz. Kibin yönetmenliğini Dua’nın Don’t Start Now” klibini çeken Nabil Elderkin üstleniyor.

Pop ile ilk çalışma

Dua, “Demeanor” videosunun yayınlandığını duyururken, Pop Smoke ile işbirliği yapma fırsatı yakaladığından ona ve sevenlerine teşekkür etti; “Bu şarkıda beni ağırladıkları için ekibe ve Pop’un ailesine teşekkür ederim. Bu klibi benimle yaptığınız için arkadaşlarıma da çok teşekkürler.”

Gelecek vaat eden bir genç

“Demeanor”, Pop’un ölümünden sonra yayınlanan ikinci albümü “Faith”ten yayınlanan en son parça. Şarkı Billboard 200 listesine bir numaradan giriş yaptı. Asıl adı Bashar Barakah Jackson olan rapçi, Şubat 2020’de henüz 20 yaşındayken evinde vurularak hayatını kaybetti. Gelecek vaat eden genç yıldızın ölümü, hip-hop camiasını ve genel olarak müzik sektörünü derinden sarstı.

“Bridgerton” modası

Klipte eski dönem kıyafetleri içinde gördüğümüz Dua, dönem dizisi “Bridgerton”dan fırlamış gibiydi. Şarkıcı omuzları açık korse elbisesiyle görkemli girişini yaparken kostümünden gözlerimizi alamadık. Işıltılı bir vintage bir korsenin içinde Dua peri masalından çıkmış gibi görüyor. Küpeleri ve yüzükleriyle de göz kamaştırıyor.

Arkadaşa destek

Geçtiğimiz aylarda Dua, “Gully” adlı filmin soundtracki’i için “Can They Hear Us” adlı bir şarkı yayınladı. Şarkıda geçen, “Bizi duyabiliyorlar mı?/ Aklımı suçluyorum, çılgınlığı suçluyorum/ Hepimiz ölüyoruz ama şu anda yaşıyormuşum gibi hissediyorum” sözlerle şarkıcı bizi daha karanlık bir köşeye götürüyor. Ayrıca “Gully”, “Demeanor”un da yönetmeni olan Nabil’in ilk uzun metrajlı filmi. Dua bir süredir birlikte çalıştığı yönetmene bu şekilde destek veriyor.

Yorum Yapın