Genel Manşet

Cadının vedası

2020 tam giderken bizlere büyük bir hediye verdi. Yılın son günü 31 Aralık’ta sevilen dizi “Chilling Adventure of Sabrina”nın 4. sezonu yayınlandı.

 

Yeni yıl hediyesi

Nihayet 2020 bitti ve 2021’e adım attık. 2020’nin son gününde Netflix bize bir yılbaşı hediyesi verdi ve “Chilling Adventure of Sabrina”nın final sezonunu yayınladı. Eminiz şu an bir çoğunuz çoktan bölümleri bitirmiştir. Tabii bu yeni yıl hediyesi heyecanlandırsa da, dizinin tamamen bitmesi bir hüzün yaşattı. Dizinin yapımcısı Roberto Aguirre-Sacasa dizide çalışmanın büyük bir onur olduğunu söyleyerek, başta Sabrina’ya hayat veren Kiernan Shipka olmak üzere tüm oyunculara ve ekibe minnetlerini sundu.

 

Kurallar yıkıldı

3.sezon finali Sabrina için her şeyi değiştirdi. Genç cadı, Baxter Lisesi’nde tipik bir amigo kız olarak yaşamı ile yeraltı dünyasındaki şeytani bir cadı arasında kaldı. Cadı meclisini ve Greendale’i kötü güçlerden kurtarmak için de bir zaman paradoksu yarattı. Sabrina kendini Cehennemin Kraliçesi olarak yönetebilmek ve aynı anda normal hayatını sürdürebilmek için kopyaladı. Ancak sezon sonunda Ambrose, bunun bir bedeli olacağı konusunda onu uyardı. Dördüncü sezonda da, bu paradoksun sonuçlarını ve her iki dünyadaki konumunun artık nasıl tehdit altında olduğunu keşfedecek.

 

Sona karşı savaşacak

Final sezon Sabrina’nın, Faustus Blackwood tarafından serbest bırakılan Eldritch Terrors’a karşı savaşına odaklanan sekiz bölümden oluşuyor. Eldritch Terrors, Greendale’in üzerine çökecek ve her şeyin sonunu getirmeye çalışacak. Ancak Sabrina teyzeleri Zelda ile Hilda ve yakın arkadaşlarının yardımıyla sonu durdurmak için mücadele edecek. Bir yandan savaşa hazırlanırken, bir yandan da onun kalbini yeniden kazanmaya çalışan Nick ile de gelgitler yaşar. Bakalım finalde ne büyük sihirli gelişmeler yaşanacak:)

 

Caliban dönecek mi?

3.sezonun sonunda sevilen karakterler ölüyormuş gibi görünse de, Sabrina’nın zaman paradoksu karakterlerin ve dolayısıyla oyuncuların çoğunu kurtardı. Kiernan, Ross Lynch, Jaz Sinclair, Gavin Leatherwood, Tati Gabrielle ve Adeline Rudolph Greendale’e dönüyor. Ancak taşa dönüştürüldükten sonra cehennemin dokuzuncu çemberine atılan Prens Caliban’ın son sezonda olmayacağı netleşmiş durumda. Ancak son bölüme kadar umudumuzu koruyoruz.

 

“Riverdale” hayalleri yıkıldı

Geçtiğimiz yaz dizinin iptal haberi duyurulduktan sonra yapımcı Roberto, “Sabrina” ve “Riverdale” ekibinin olduğu ve üstünde “Riverdale’in cadıları geliyor” yazan bir illüstrasyonu paylaşarak şu tweet’i yazdı, “‘Sabrina’ hayranları, sevginiz için teşekkürler. 4. sezon şimdiye kadarki en iyimiz. 5. sezon da yapılsaydı ‘Cadı Savaşı’ harika olurdu.” Bu demek oluyor ki, dizi devam etseydi herkesin merakla beklediği “Riverdale” ve “Sabrina” ortak bölümü gerçekleşecekti. Bunu öğrenince dizinin bitmesine bir kez daha üzüldük:(

 

 

Yorum Yapın