Genel Kültür Mantarı Manşet

Büyülü kasabada ikinci dönem

“Riverdale” 6. sezonun ikinci yarısıyla geri dönüyor. İşler bu sefer çok karışacak!

Yazı İrem Naz Güvel

 “Riverdale” evrimi

“Riverdale” Jason Blossom’ın tuhaf ve anlaşılmaz gizeminden bu yana çok yol kat etti. Şimdi Archie, Betty, Veronica, Jughead ve Cheryl’in bir sürü yeni problemi var. Dizinin 6. sezonu geçtiğimiz kasım ayında başladı ve merak uyandıran bir finalle de sezona ara verdi. Şimdi dizi 6. sezonun ikinci yarısıyla kaldığı yerden devam ediyor.

Sabrina gücü

6.sezon başladığı andan itibaren Riverdale’de işler ürkütücü bir hal aldı. Bu sezon başında Cheryl kuzeni Abigail’in Betty, Archie ve Jughead’in ataları tarafından yakıldığını öğrendi. Böylece kuzeninin intikamını almak için Cheryl, tüm kasabaya lanet etti. Sabrina da, bu konuda ona yardım etmek için kolları sıvadı. Dizi tarihinde ilk kez kasabaya doğaüstü unsurlar dahil oldu. Bunda “Riverdale”in kardeş dizisi “The Chilling Adventures of Sabrina”nın ana karakteri Sabrina Spellman’in diziye dahil olmasının büyük payı var.

Yepyeni bir evren

Bu sezon tamamen farklı bir evrene girdik. Archie’nin evinde patlayan bomba Riverdale’i bildiğimiz şekliyle yok etti ve kasabanın tersi bir versiyonu ortaya çıkardı. Archie, Betty ve Jughead patlamanın gizemli yan etkileriyle uğraşırken Veronica da, Hiram’ın işin içinde olabileceğini öğrenince sarsılır. Ayrıca Cheryl de patlamada parmağı olduğuna inanır ve suçluluk duygusu yaşar. Toni’yi canlandıran Vanessa Morgan bu sezonla ilgili şunları dedi: “Başka hiçbir sezona benzemeyen çok, havalı bir sezon olacak. Cadı ve sihir yönünü seviyorum. Paralel evrenler, farklı versiyonlar ve farklı sonuçlar bu sezonda yer bulacak. Sezonun sonuna doğru her şeyin nasıl bağlantılı olduğunu anlayacaksınız.”

Cole yola devam ediyor

Daha önce, Cole Sprouse’un diziden ayrılacağına dair söylentiler çıkmıştı. Ancak 6. sezonun ilk kısmında yer alan oyuncu, sezonun devamında da oynayacak. Cole, “Şu yer aldığım dizi ‘Riverdale’, eğlenmeye ve en yakın arkadaşlarımla birlikte çalışmaya devam ettiğim bir yer olduğu sürece benim için bir ayrıcalıktır. Bence bu sahip olmak çok değerli. Böyle bir ortamda ‘Ben artık yok’ demek kibirli ve cahilce bir davranış olur” diye dizide yer almaktan memnun olduğunu dile getiriyor.

Yorum Yapın