Genel Kültür Mantarı Manşet

Bir “şeyler” oluyor

Upside Down’a geri dönüyoruz. Uzun zamandır beklediğimiz 4. sezon iki kısım şeklinde yayınlanacak. İlk kısım 27 Mayıs’ta Netflix’te.

Yazı İrem Naz Güvel

İki bölüm birden

“Stranger Things” 2016’da yayınlanmaya başladığından beri bir fenomene dönüştü. Dizinin 4. sezonu daha erken yayınlanacaktı ancak tahmin edersin ki, pandemi yüzünden dizinin yayın tarihi sürekli ertelendi. Bu da aranın açılmasına neden oldu. Ancak şimdi dizi muhteşem bir dönüş yapıyor. 4. sezon, iki kısım halinde yayınlanacak. İlki 27 Mayıs’ta ve ikincisi de 1 Temmuz’da Netflix’te yer alacak.

İpuçları geldi

4.sezon bir önceki sezonun bıraktığı yerden devam edecek. Yayınlanan teaser’larda önce Hopper’ın hayatta olabileceğine dair ipuçlarını aldık. Sonra bizi Rainbow Room’a geri götüren ve Eleven’ın başlangıç hikayesinin daha fazla anlatıldığını ima eden başka bir teaser yayınlandı. Ardından çocukların keşfettiği uğursuz Creel Evi’nin küçük bir tanıtımını aldık ve son olarak Eleven’ın Mike’a California’daki yeni hayatı hakkında yazdığı mektubu inceledik.

“En zorlu sezondu”

Dizinin yaratıcıları Duffer Kardeşler bu sezonun oldukça ilgi çekici olduğunu belirtiyorlar: “Dokuz senaryo, sekiz yüzün üzerinde sayfa, neredeyse iki yıllık çekim, binlerce görsel efekt ve önceki sezonların neredeyse iki katı uzunluğunda bir çalışma süresi ile “Stranger Things 4”, şimdiye kadarki en zorlu sezondu. Aynı zamanda en ödüllendirici olanıydı.”

5.sezon geliyor

Duffer Kardeşler, “Yedi yıl önce ‘Stranger Things’ için bir hikaye yayını planladık. O zamanlar hikayenin dört ila beş sezon süreceğini tahmin etmiştik. Dört sezona hikayeyi sığdırmak çok zor olacaktı. Şimdi finalimize doğru ilerliyoruz. 4. sezon sondan bir önceki sezon olacak ve 5. sezon son olacak” diye dizinini 5. sezonuyla izleyiciye veda edeceği resmi olarak açıkladılar.  Neyse ki bir sezon daha “Stranger Things” izleyebileceğiz.

Yeni Karakterler

Bu sezon ekibe katılan oyuncuları ve rollerine göz atalım.

Robert Englund: Bir psikiyatri hastanesinde hapsedilen rahatsız ve korkutucu bir adam olan Victor Creel olarak izleyeceğiz.

Eduardo Franco: Eğlenceyi seven bir pizza servis elemanı ve Jonathan’ın yeni en iyi arkadaşı Argyle’ı oynayacak.

Jamie Campbell Bower: Bir psikiyatri hastanesinde çalışan Peter Ballard’a hayat verecek.

Sherman Augustus: Hawkins’teki kötülüğü nasıl durduracağını bildiğine inanan Yarbay Sullivan olarak karşımıza çıkacak.

Mason Dye: Okuldaki en popüler kızla çıkan yakışıklı ve zengin bir atlet Jason Carver rolünü canlandıracak.

Tom Wlaschiha: Akıllı ve çekici bir Rus gardiyan olan Dmitri’yi oynayacak.

Nikola Djuricko: Kötü şakaları, parayı ve gevrek fıstık ezmesini seven bir Rus kaçakçı Yuri’yi oynayacak.

Joseph Quinn: Hawkins Lisesi resmi D&D Kulübü, The Hellfire Club’ın başkanı Eddie Munso’ı oynayacak.

Amybeth McNulty: Sevgili kahramanlarımızdan birinin dikkatini çeken havalı, hızlı konuşan bir nerd olan Vickie olarak rol alacak.

Myles Truitt: Yetenekli ve iyi bir hayatı olan bir Hawkins basketbol yıldızı olan Patrick olarak karşımıza çıkacak.

Regina Ting Chen: Öğrencileriyle, özellikle de en çok mücadele edenlerle derinden ilgilenen bir danışman olan Bayan Kelly rolünü üstleniyor.

Grace Van Dien: Hawkins’in en popüler  ve lider amigo kızı Chrissy’yi oynayacak.

Yorum Yapın