Genel Manşet Ünlüler

Bir fenomenden daha fazlası: Lele

Lele Pons, internetin bizimle tanıştırdığı en başarılı fenomenlerden biri. Eğer onun videolarına rastlamadıysan kendisini Camila Cabello’nun “Havana” klibinden hatırlayacaksın.

Lele Pons, internetin bizimle tanıştırdığı en başarılı fenomenlerden biri. Eğer onun videolarına rastlamadıysan kendisini Camila Cabello’nun “Havana” klibinden hatırlayacaksın.

Yazı İrem Naz Güvel

6 saniyede şöhret

Venezuelalı Lele Pons’un macerası Vine platformuyla başlıyor. Çektiği altı saniyelik komik videolarla Vine fenomenleri arasına hızlıca girdi. Uygulama zamanla değerini kaybedince Lele, YouTube’a taşınarakekran süresini arttırdı. Videolarının bu kadar sevilmesi tabii ki kaliteli mizah dili ve efsane mimiklerinden geliyor. Hazırladığı skeçlerde ailesini ve arkadaşlarını katmaktan çekinmeyen güzel yıldız, videoları kendi kurgulamaya özen gösteriyor. Çünkü aklında kurguladıklarını bir tek kendisinin hayata geçireceğini düşünüyor. YouTube’da 9 milyonu aşkın takipçiye sahip olmasına, yayımladığı “Before I Was Rich and Famous” kitabıyla rekor kırmasınave Times dergisinin “En Etkili 30 İnternet Kişisi” listesinde yer almasına şaşırmamak gerek. Böyle bir başarıyı elde etmek kolay bir iş değil.

Çocukluk rüyası

Küçüklüğünden beri Lele’nin en büyük hayali bir şarkıcı olmakmış ve Vine yardımıyla bu hayaline bir adım yaklaşıp, yeteneğini sergileme şansını elde etmiş. “Müzik hep hayatımın bir parçasıydı. Her zaman dinliyorum, dans ediyorum hatta kayıt bile yapıyorum.Videolarıma dahil etmek için her türlü yolu deniyorum” diyerek müzik ile ilişkisini anlatıyor. Nihayet Lele, şarkıcı Matt Hunter ile “Dicen” adlı şarkıyı yayınlayarak bu hayalini gerçekleştirdi. İleride başarılı şarkılara imza atmak isteyen güzel yıldız, Shakira ve Daddy Yankee ile çalışmak istiyormuş.Müzik yanında birçok dizi ve klip çekimini de portfolyosunda bulunduran yıldızın en dikkat çeken çalışması tartışmasız Camila Cabello’nun “Havana” klibinde oynaması.Güzel şarkıcının kardeşini canlandıranLele, klip boyunca komedi seviyesini zirvede tutuyor.

Zorbalığa “dur” diyor

Her zaman neşeli ve komik yönlerini sergileyen Lele, vidolarında göründüğünden daha çılgın olduğunu söylüyor. Ancak okulda hiç arkadaşı olmadığını ve sürekli zorbalıkla mücadele ettiğini itiraf ediyor. “Yardıma ve desteğe bazı hayranlarıma numaramı veriyorum” diyen Lele, zorbalığa uğrayan hayranlarına tavsiyelerde bulunuyor. Onların yaşadıkları zorluklara karşı ayakta kalmalarını ve bu kişileri umursamamaları gerektiğini söylüyormuş.Çünkü kendisi de zorbalığa uğradığında o kişilere sessiz kalarak ve yok sayarak cevap veriyormuş.“Ne kadar başarılı olursan, o kadar senden nefret eden olacaktır. Herkesi mutlu edemezsin. Her şey iyi olacak, hayat devam ediyor” diye zor durumda olanlara ışık oluyor.

Yorum Yapın