Genel Kore Manşet

Bir Chanbaek yolculuğu

EXO, sadece başarılarıyla değil arkadaşlıklarıyla da söz ettiriyor. Grup içinde öyle bir ikili var ki hemen dikkat çekiyor. Kimden mi bahsediyoruz? Tabii ki Chanyeol ve Baekhyun’dan, yani Chanbaek:)

Yazı İrem Naz Güvel

 

Eş karakterler

Chanyeol ve Baekhyun’un bu kadar iyi anlaşması, benzer karaktere sahip olmalarından kaynaklanıyor. İkisi de grubun en şakacı üyesi. Ciddi ortamlarda bile bu ikisi birbiriyle şakalaşmaktan asla geri durmuyor. Sadece kendi aralarında değil, diğer üyelerle de uğraşmayı seviyorlar. Oldukça heyecanlı yapıya sahip bu ikili, sürekli gürültü yaptıklarından azar yiyormuş. Bir dönem oda arkadaşı olduklarını da unutmayalım. Uyumadan önce hep konuşurlarmış. Tahmin edeceğin gibi üyeler arasında onların odası en dağınık olanmış. Suho onlara göz kulak olmanın maknae’lere bakmaktan daha zor olduğunu söylüyor. Sana inanıyoruz Suho:)

 

Koruyucu yapıları

Chanyeol, her zaman Baekhyun’a göz kulak oluyor. Ona bir şey olduğunda endişeleniyor ve onun iyi olduğuna emin olana kadar yanından ayrılmıyor. Sahnede saçındaki konfetileri temizliyor, kendi eliyle yemek yediyor, hatta çok üzgün olduğunda yanında kalıp ona destek oluyor.Ama tüm bunlar birbiriyle uğraşmalarını engellemiyor. Baekhyun kısa olduğu için Chanyeol,onu koruma ihtiyacı hissediyormuş. Bu korumacı tavrı çok tatlı:)

 

Chanbaek Moment vermeleri

Onlara moment kralları diyebiliriz. Konserde, havaalanında ve röportajlarda dikkat çekecek mutlaka bir şey yapıyorlar. Onları sık sık Chanyeol’un motorunda dolaşırken görüyoruz. Zaman zaman Baekhyun, Chaenyeol’un kıyafetlerini giyerken görülüyor. Sevgilerini göstermekten çekinmedikleri gibi, tek bir bakışmayla ne demek istediklerini anlıyorlar. Konserde su içerken birbirine bakmaları ve ardından suyu püskürtmeleri buna verilecek en iyi örneklerden. Ancak diğer üyelerle takıldıklarında kıskançlık boy gösteriyor. Özellikle Baekhyun, Chanyeol’u başkasıyla gördüğünde gözleriyle etrafı yakıyor.

 

Birbirleri için ne söylüyorlar?

Chanyeol:“Baekhyun çok yetenekli biri ve beni sık sık güldürüyor.”

Baekhyun:“Chanyeol’un düzeltemeyeceği hiçbir şey yok. İçinde bir sürü güzel şey barındırıyor.”

Yorum Yapın