Genel Manşet Ünlüler

Billie’nin 6 katmanı

Sakin sesliyle ruhumuzun derinliklerine seslenen Billie Eilish’i, “Six Feet Under” şarkısından ilham alarak katmanlara ayırdık.

Sakin sesliyle ruhumuzun derinliklerine seslenen Billie Eilish’i, “Six Feet Under” şarkısından ilham alarak katmanlara ayırdık.

Yazı İrem Naz Güvel

Katman 1

2001 doğumlu şarkıcı, müzik sevgisini müzisyen ailesinden alıyor. Anne ve babası müzikle uğraşırken ağabeyi Finneas’ın da The Slightlys adında bir müzik grubu var. Billie de müzik konusunda sık sık ağabeyinden yardım alıyor. 

Katman 2

Billie’nin adını duyuran “Ocean Eyes”, öğretmenin ondan ve ağabeyinden bir şarkı yazıp dans performansı sergilemelerini istemesiyle ortaya çıkmış. Finneas şarkıyı kendi grubu için yazmış olsa da kardeşinin sesinin daha yakışacağını düşünmüş ve ona vermiş. Çok da iyi yapmış:)

Katman 3

Uykulu gözleri ve donuk bakışlarının ardında “Watch” şarkısındaki, “Oturup arabanın yanmasının izleyeceğim/ İçimde başlattığın yangınla beraber” sözleri gibi çarpıcı detaylar yatıyor. 

Katman 4

İlk şarkısını 11 yaşında ve zombiler hakkında yazan şarkıcının iç dünyasının karanlık olduğuna şaşırmamak gerek:) Hatta sözleri, favori dizisi “The Walking Dead”deki repliklerden oluşturmuş. Korku filmlerinin hastası olan Billie, kliplerinde örümcekler ve zehirli sıvılardan yararlanıyor. “Hostage” klibindeki mükemmel tek plan dans performansını da unutmayalım:)

Katman 5

Fotoğraflarda, onu zayıf ve güçsüz gösterdiğini düşündürdüğü için gülmeyi tercih etmeyen Billie’nin tarzı da bir hayli ilgi çekici. Genelde rahat ama göze çarpan parçalar giymeyi seviyor. Hatta resmi ortamlarda da bu rahatlığını sürdürüyormuş. Ortama uygun kıyafetler giymeyerek dikkatleri üzerine çekiyormuş. Bu çılgın kızı çok seviyoruz:)

Katman 6

Billie’nin Khalid ile düet yaptığı “Lovely”, son dönemin en başarılı dizileri arasında olan “13 Reasons Why”da kullanıldı. Ayrıca “You Should See Me In A Crown” şarkısı dünya çapında bir akıma dönüştü.


Yorum Yapın