Genel Manşet Ünlüler

Bedeninle barış!

Sınıf arkadaşın veya bir tanıdığın seni dış görünüşünle eleştiriyor mu? Üzülme, bu konuda yalnız değilsin. Aynı sorunları yaşayan ünlülerin tecrübeleri sana güç verecek.

Yazı İrem Naz Güvel

 

Meghan Trainor

“All About Bass” ile kilolarıyla nasıl mutlu olduğunu tüm dünyaya duyuran Meghan, vücuduyla barışık olan ünlülerin başında geliyor. “Me Too” şarkısının klibinde şarkıcıyı, onun haberi olmadan photoshop yardımıyla zayıflatıp yayınlamışlar. Sevimli şarkıcı, klibi izlediğinde kendisini yansıtmadığını ve insanlara kötü örnek teşkil edeceğinden videoyu YouTube’dan kaldırtmış. Meghan bu davranışıyla bir kez daha gözümüze girdi.

Lucy Hale

Lucy de gençken kendi vücudunu sevemeyenlerden biriymiş. Bir dönem kendisini fazla kilolu hissetmiş ve sadece meyve yiyerek ve 3 saat spor yaparak kilo verip sağlıklı olacağına inanıyormuş. Bu süreçte hızla kilo veren Lucy, neyse ki hatasını hemen anlayıp kısa sürede eski sağlığına kavuşmuş. İnsanların sürekli “Bir şeyler ye” diye onu eleştirmesi anoreksiya ile mücadele eden hastalar için iyi örnek olmadığını ekliyor.

Emma Stone

“Her zaman zayıf, şişman, uzun veya kısa olacağız” diyen Emma, vücudunu zamanla tanıdığını ve özgüveninin arttığını belirtiyor. Başarılı oyuncu, birçok kızın kiloların yüzünden dalga geçildiğine dikkat çekerek, bunu olumlu yönde çevirip kendini daha iyi tanımana yardımcı olacağına inanıyor.

Sasha Pieterse

“Pretty Little Liars”ın Alison’ı Sasha, dizide aldığı kilolarla hayranları ve medya tarafından sürekli eleştiriliyor. Yaşadığı sağlık problemlerinden ötürü sürekli kilo alan oyuncu, onu yargılayanların iyiliğini düşünmediğini söylüyor. Sasha, aynı sorunları yaşayanlara şu öğütte bulunuyor: “Birilerinin kötü düşünceleri değil, senin sağlığın her şeyden daha önemli. Sağlıklı olmak sadece spor yapmak ve sağlıklı beslenmekle olmuyor. Çevrende seni sonuna kadar destekleyen ve sana değer veren kişilerin olması sahip olabileceğin en değerli şey.”

Lauren Jauregui

Öğrenciyken dış görünüşünde hep kusur aradığını söyleyen Lauren, çevresinde pozitif enerji veren arkadaşlarını bulundurarak o zor günleri atlatmış. “İnsanlar söyledikleri sözlerin karşısındakileri ne kadar yaralayabileceğini düşünemiyorlar. Mükemmel beden diye bir şey yok. Başka bir kıza benzemiyorsam bu beni çirkin ve onları da güzel göstermez” sözüyle Lauren, daha güzel anlatamazdı:)

Demi Lovato

Vücut yapısından ötürü sürekli eleştirilen Demi, “Biri bana şişko dediğinde bunu söyleyenin yüzüne gülerim. Çünkü yapabildiğim her şeyi yapıyorum ve bu sataşmalara karşı kendimi koruyabiliyorum” diye sorunların üstesinden gelebiliyor. “Aynanın karşısına geçip inanana kadar ne kadar güzel olduğunu kendine söylemelisin” şeklinde tavsiyede bulup senin de aynısını yapmanı öneriyor.

 

Yorum Yapın