Genel

Başarısı yaşından büyük

Şirin kız Zara Larsson’ın tam 10 yıldır sektörde olduğunu biliyor muydun? Yaşa değil, başarıya bak:)

Zara Larsson tam 10 yıldır müzik sektöründe. Başarısını yaşıyla sınırlamayan şarkıcı, büyük başarılara imza atıyor.

Yazı İrem Naz Güvel

Çocuk yıldız

Zara, İsveç’teki yetenek yarışması “Talang”a katılıp birinci olduğunda sadece 10 yaşındaydı. O günden beri en büyük hayalini gerçekleştirmek için hem sesini geliştirdi hem de kalemini güçlü tuttu. İsveç Kraliyet Bale Okulu’ndaki dans eğitimini de araya sıkıştırdı. Nihayet 5 yıl sonra,içinde “Uncover” şarkısının olduğu ilk EP albümü “Introducing”ı çıkardı.

“Lush Life” kasırgası

2014 yılında çıkardığı ilk albümü “1”,platin sertifikası aldı. Ancak dünya çapında başarı elde etmesi, ikinci albümü “Soo Good”a ait olan “Lush Life” şarkısıyla oldu. Bu şarkı, Zara’yı birçok ülkede ilk 10’a soktu. “Ain’t My Fault” ve “Don’t Let Me Be Yours” gibi şarkıları hala ilk günkü heyecanla dinliyoruz.Şarkıların yapımcılığını üstenip sözleri yazıyor, prestijli törenlerde sahne alıyor ve önemliisimlerle iş birliği yapıyor. Bundan sonraki adımını heyecanla bekliyoruz:)

Taviz yok

Şarkıcı aklına bir şey koyduysa o işten asla geri dönmüyor. Özel şan hocaları tutulmasına karşı.Çünkü bu eğitimin ona bir şey katmayacağını ve para tuzağı olduğunu düşünüyor. Adolf Fredrik’in Müzik Okulu’na kabul edilse de, koroda şarkı söylemek istemediğinden teklifi reddetmiş. İsteği dışında ona bir şey yaptırmak neredeyse imkansız gibi.

Yaş takıntısı

Biz onun erken yaşta keşfedildiğini düşünsek de Zara Larsson bu fikre katılmıyor. Ona göre bu başarı çok geç gelmiş. Çünkü sektöre adım attığından üstünde büyük bir baskı varmış. Neyse ki bu düşüncesi şimdi değişmiş ve birçok kişi gibi asıl hayatın 25 yaşından sonra başlayacağına inanıyormuş.Henüz 20 yaşında ama yaptığı işlere baksana! 25 yaşını beklemene hiç gerek yok Zara:)

Yorum Yapın