Genel

Başak kızı

Başak sezonu başladı! Başak burçları çalışkan, sakin, düzenli, alçakgönüllü ve içine kapanık olarak bilinir. Aynı Zendaya gibi! Bir başak kızı olan Zen’in burcunu ne kadar yansıttığını araştırdık.

“Çalışmak için sabırsızlanıyorum”

Pandemiyle beraber herkes eve kapandı ve bir süre hayat yavaşladı. O dönem tam anlamıyla çalışamadığı için bu durum Zendaya’nın hiç hoşuna gitmedi. Pandemi sürecinde işini özlediğini ve yeni projelerde yer almak için sabırsızlandığını açıkladı. Çalışmaktan asla yorulmayan Zendaya, pandeminin ilk aylarında “Malcolm & Marie” filmini çekerek ne kadar çalışkan olduğunu kanıtladı.

“Saklanmak istiyorum”

Zendaya her girdiği ortamda dikkatleri üstüne çekse de, oldukça utangaç biri. “Dünyadan biraz da olsa kopma fikrini seviyorum” diyen oyuncu, kalabalık alanlardan kaçıp, doğayla iç içe olmayı ve bahçe işleriyle uğraşmak istediğini dile getiriyor.

“Mükemmellik iyi gelmiyor”

Titizlik konusunda başakların üstüne yok. Zendaya da bir şey mükemmel ya da en iyisi değilse, kendini kötü hissediyormuş. Yaptığı şeyi düzeltmeye çalışınca da iş daha da kötü oluyormuş. Neyse ki başarılı oyuncu, bu durumun ona iyi gelmediğini fark etmiş ve çok kafaya takmamaya çalışıyormuş.

“Öfkelenemiyorum”

Özellikle “Euphoria”da Zen’in oyunculuğu hemen dikkat çekiyor. Ancak bu kadar yetenekli oyuncunun öfkeli olması gereken sahneleri çekerken çok zorlandığını biliyor muydun? “Öfkelenmek benim için çok zor. Herhangi aşırı bir duyguyu elde etmek benim için çok zor” diye itirafta bulunuyor.

“Spontan yaşamak bana göre değil”

Zendaya, “Bir başak olarak, her şeyi kontrol edememekten nefret ediyorum ve spontanlık benim için gerçek zor” diyor. Bu yüzden oyunculuğu çok sevdiğini ve güvende hissettiği tek alanın orası olduğunu da ekliyor.

“Evde kalmak istiyorum”

Yalnız ve içe dönük olduğunu söyleyen oyuncu, rahatlatmak için kendini eve kapatıyormuş. “Evde kalmayı seviyorum. Rahatlamak için hiçbir şey yapmıyorum. Evdeyken sürekli ‘Harry Potter’ izliyorum” diyor.

“Okumak beni endişelendiriyor”

Kitap okumak genelde kişileri rahatlatır ancak Zendaya okumanın onu endişelendirdiğini söyleyerek hepimizi şaşırtıyor. “Olması gerektiği kadar okumuyorum. Bunda daha iyi olmaya çalışıyorum. Endişeleniyorum çünkü sürekli ‘Okuyacak daha kaç sayfam kaldı?’ diye düşünüyorum” diye neden okumaktan tam anlamıyla zevk alamadığını anlatıyor.

“Karar vermek çok zor”

Pek çok başak gibi, Zendaya da fazla düşünmeye meyilli. “Bir şeyi seçmek benim için gerçekten zor. Mesela favori bir filmim yok, favori rengim yok, favori yemeğim yok” diyerek kararsız olmanın çok yorucu olduğunu ve bu kişilik özelliğini pek sevmediğini de belirtiyor.

Yorum Yapın