Erkekler Genel Manşet

Bu bakışların bir anlamı olmalı?

“Gözler kalbin aynasıdır” sözü boşuna denilmemiş. Bu yazıdan sonra hoşlandığın çocuğun bakışlarını analiz edip, sana karşı düşüncelerini anlayacaksın:)

Kısa bakışlar: Bu, tesadüfen göz teması kurduğunda olur. Göz kontağı genelde bir saniye sürer ve bu çok normal bir şey. Bu bakışlara bir anlam yüklememekte yarar var.

Uzun bakışlar: Hoşlanma evresinde göz kontağı çok önemli. Senden hoşlanıyorsa mutlaka göz teması kurup, utanınca da hemen kesecektir. Bu şekilde sana bakıyorsa kesinlikle senden hoşlanıyor.

Kaçamak bakışlar: Hoşlandığın çocukla tesadüfen göz göze gelmen bir şey ifade etmeyebilir ama onu birden fazla sana bakarken görürsen, bu kesinlikle tesadüf değil. Belli ki onda merak uyandırmışsın ve seni tanımaya çalışıyor. Bir dahaki sefere bakışını yakalarsan, tebessüm et:)

Gözünü ayırmadan bakma: Eğer bir çocuk gözlerini senden alamıyorsa ya da 5 saniyeden fazla bakıyorsa büyük ihtimalle sana sinyal göndermeye çalışıyor. O anları iyi yakala:)

Göz kontağı kurmuyorsa

Peki, seninle hiç göz göze gelmiyorsa bu ne anlama geliyor?

Senden hoşlanıyor. Erkekler hislerini göstermeyi pek sevmiyor. Bu yüzden onları soğuk zannediyoruz. Aslında gerçek öyle değil. Hoşlandıkları kişiyle göz kontağı kurarlarsa duygularını açığa çıkmasından korkuyorlar ki, bu korkulacak bir şey değil. Fazla flörtöz görünmek istemedikleri için de bu şekilde davranıyorlar. Merak etme, zamanla cesaretini toplayıp sana açılacaktır.

Seninle ilgilenmiyor. Sana bakmamasının bir anlamı daha var; senden yeteri kadar hoşlanmıyor. Hemen senden nefret ettiğini düşünme, sadece sevgili olarak sana ilgi duymuyor. Hala iyi bir arkadaşlığınız olabilir. Böyle bir durumda gözlerini başka bir yakışıklıya çevirmekten korkmamalısın:)

Yorum Yapın