Genel Manşet Ünlüler

“Bad Guy” geliyor

2021 yılında nihayet Billie Eilish cephesinden duymak istediğimiz güzel haberler geliyor. Şarkıcı önce belgeseli sonra da ikinci stüdyo albümüyle bu yıla damga vurmaya hazırlanıyor.

İrem Naz Güvel

Keşkelerden uzakta

Billie Eilish’in yeni tarzı ve müzikleriyle çok yakında buluşuyoruz. Yeni albümündeki şarkılarının oldukça gerçekçi sözlere sahip olduğunu ve farklı bir albümün yolda olduğunu söyleyen Billie, albümün çok doğal, eğlenceli ve tatmin edici olduğunu da belirtiyor. Billie bu albümde keşkelere yer olmadığını çünkü şarkıların tam istediği gibi olduğunu söylüyor. “Keşke böyle olsaydı dediğim tek bir şarkı ya da bir şarkının bir bölümü bile yok” diyen şarkıcı, müzik konusunda eskisinden daha çok geliştiğini ve geldiği nokta konusunda oldukça memnun olduğunu da ifade ediyor.

Karantina albümü değil

5 yıldır müzik piyasasında olan ve ilk günden beri yoğun çalışan şarkıcı karantina süresinde bolca dinlenmiş ve albüme istediği kadar vakit ayırabilmiş. Billie karantinanın albümünü nasıl etkilediğini şöyle anlatıyor, “Aylardır konuştuğumuz tek şey bu. Geçtiğimiz yılın pek çok insan için ne kadar berbat olduğunu biliyorum. Turneye çıkmak gibi önemli planlarım vardı. Ama bu olmasaydı, bu albümü asla yapamazdık. Demek istediğim, bir şeyler yapardık ama tamamen farklı olurdu.” Ancak Billie albümü karantinada tamamlandı diye bunun bir karantina albümü olarak anılmasını istemiyor.

Beste konusunda usta

Billie her projesinde olduğu gibi yapımcı ağabeyi FINNEAS ile birlikte çalıştı. FINNEAS yeni albümün çok farklı olduğunu ve 16 şarkının yer alacağını açıkladı. Billie yazım ve şarkı söyleme konusunda kendine daha fazla güvenmeye başlamış. Bunun sonucunda da ortaya daha iyi besteler çıkmış. Bu içsel gelişimi konusunda kendisiyle de gurur duyuyormuş. Haksız da sayılmaz:)

Alışveriş merkezinde bir Billie

Yeni albüme dair sadece birkaç parça dinleyebildik. Bunlardan biri kasım ayında yayınladığı eğlenceli sözlere ve klibe sahip olan “Therefore I Am”. Çok fazla yoruma açık olan bu şarkının klibinde Billie’yi boş bir alışveriş merkezinde dolaşırken; mağazaların önünde dans ederken ve şakacı bir şekilde atıştırmalıklar ve içecekler alırken görüyoruz. Bu matrak klip cep telefonu ile sadece bir gecede çekilmiş. Üstelik ekipleri bile yokmuş.

“Euphoria” sürprizi

Asıl büyük sürpriz son zamanların yükselen ismi Rosalia ile seslendirdiği İspanyon parça “Lo Vas a Olvidar” oldu. Rosalia ile düet yapması yetmiyormuş gibi bu şarkı “Euphoria”nın soundtrak’inde kullanıldı. İşin ilginç kısmı bu şarkıyı Billie tek başına yazmamış, tüm ailesi ona yardımcı olmuş. Annesi, babası, FINNEAS, hatta FINNEAS’ın kız arkadaşı Claudia ile birlikte stüdyoda şarkıyı dinlemişler ve hepsi fikir vermeye başlamış. Büyük bir çoğunluğu İspanyolca sözlerden oluşan şarkının yazım aşamasında Rosalia, Billie’ye sözlerin İngilizce olması gerektiğini söylemiş ancak Billie şarkının İspanyolca olması konusunda ısrar etmiş. “Her zaman İngilizce olmayan müzikleri sevmişimdir. Hayatım boyunca hemen hemen ilgimi çekmişti” diyor. Acaba ilerde Billie’den başka İngilizce olmayan şarkılar dinler miyiz?:)

 

Yorum Yapın