Genel

Aşk gurusu Sel

Selena Gomez şarkıcılığının yanında, özel hayatıyla da gündemden düşmüyor. Aşkı ve ayrılığı gözler önünde yaşayan şarkıcı, yaşadığı kalp kırıklıkları sonucunda bir aşk gurusuna dönüşüyor.

 

Arkadaşlarınla paylaş

Sevgilinden ayrıldığında bunu ilk konuşacağın kişi en yakın arkadaşın değil mi? Selena da senin gibi düşünüyor. “En yakın arkadaşlarım her zaman yanımda olup süreci atlatmama yardım ediyor. Bazılarını uzun yıllardır tanıyorum ve onlarla karşılıklı tavsiyelerde bulunmak çok iyi geliyor. Bu süreçleri yaşayanın tek ben olmadığımı bilmek harika” diye arkadaş desteğinin önemine dikkat çekiyor.

 

Zamana güven

“Zaman her şeyin ilacıdır” sözüne güven, çünkü kırık kalpleri iyileştirmede en önemli ilaç zaman. Selena da zamanın iyi geldiğini ve her şeyin zamanla daha iyi olacağını şu şekilde açıklıyor, “Aşık olduğunda, her şeyini bu ilişkiye ve karşındaki kişiye adıyorsun. Ayrılık sonrasında verdiklerini yavaş yavaş ve daha güçlü bir şekilde geri alıyorsun ve her şey yoluna giriyor.”

 

Mutsuzluğu kabullen

“İlk ayrılığımı yaşadığımında bunun dünyanın sonu olduğunu ve onsuz yaşayamayacağımı düşündüm” diye Selena, ayrılık sonrası yaşadıklarını itiraf ediyor. Ancak bu süreci atlatma aşamasında Sel, “Ağlamak, bağırıp çağırmak ve gecenin bir yarısı ağlayarak arkadaşlarımı aramak iyi geliyor” diye duyguları açıkça ortaya koymanın çok iyi geldiğini söylüyor.

 

Değerini bil

Ayrılık sonrası geriye dönüp bak ve o kişinin senin için iyi olmadığını gör. Selena da bizim gibi düşünüyor, “Günün sonunda sana deli olan ve seni prenses gibi hissettiren birini bulacaksın. Peri masallarına ait bir aşk yaşamak istediğimi biliyorum. Her kız böyle bir ilişkiyi hak eder.”

 

Neden ayrıldığını unutma

Eğer ayrılık sonrası pişmanlık çekiyorsan, Selena bu konuda kendine karşı dürüst olmanı öneriyor. “O kişiyle neden birlikte olmadığını düşün ve kendine onunla olmanın sağlıklı olmadığını hatırlat. Yalnız hissettiğinde o bitirdiğin ilişkinin sadece iyi anlarını hatırlayarak kendini kaybetme” diyen Sel, ilişkinin hem iyi hem de kötü taraflarını hatırlamanın önemli olduğunu vurguluyor.

 

Kendine öncelik ver

Selena geçmişe gidip kendine bir tavsiye vermek istese, bu “Bir ilişkide kendini kaybetme” olurmuş. “Bir erkeğin sana hükmetmesine izin vermemek en önemli şey. Geçmişte kendi alanımı istedim ama öyle olmadı. O zamanlar çok gençtim ve o kişiden çok etkileniyordum. Böylece kendimi kırılgan ve güvensiz hissettim. Şimdi ise ne istediğimi biliyorum” diyen şarkıcının kimden bahsettiğini tahmin etmek hiç de zor değil:)

 

Rol yapma

Ayrılık sonrası hepimiz “Çok iyi” olduğumuzu söyleyip duruyoruz. Ancak biliyoruz ki tamamen iyi değiliz. Selena, duygularını kontrol etmektense onları serbest bırakmanın normale dönme konusunda büyük yardımı olduğunu söylüyor ve devam ediyor, “Deneyimlerime göre acıyı görmezden gelmek yerine baş etmek durumu düzeltmeme yardımcı oluyor.”

 

Motive ol

Selena, “Kulağa garip gelebilir ama beni yaralayan şeylerden güç topluyorum. Bu yüzden çok güçlendim. Şunu söyleyebilirim ki, üzüldüğüm için minnettarım. Çünkü şu an çok mutluyum” diyerek ayrılığın insanları, hayatı, ilişkileri ve kendini tanıma konusunda sana deneyim yaşattığını hatırlatıyor.

Yorum Yapın