Genel Manşet Ünlüler

Altın çağ başlıyor

Kariyerine başladığı andan itibaren altın gibi parlayan Harry Styles, değerini yeni klibi “Golden” ile artırmaya devam ediyor.

 

Zirveyi zorluyor

İkinci stüdyo albümü “Fine Line” ile Harry Styles, hiçbir şeyin onu engelleyemeyeceğini göstermiş oldu. Albümden yayınlanan her yeni single ile şarkıcının yeni bir dönemi araladığına şahit oluyoruz. Bu süreç “Lights Up” ile başlayıp, yazın “Watermelon Sugar” ile yükselişe geçti. Şimdi ise “Golden” ile zirveyi zorluyor. Albümün açılıp parçası olan “Golden”, yeni bir ilişkinin cicim ayları sırasında yaşanan yüksek ve en büyük korkuları ortaya çıkarıyor.

 

Sahilde müzik

Harry “Golden”ın, “Watermelon Sugar” gibi sert anlamlı sözleri olmadığını ve şarkının aşkın getirdiği savunmasızlığa kapılıp, kalp kırıklığından uzaklaşma konusunda umut dolu bir şarkı olduğundan bahsediyor. Parçanın sahil kenarında dinlemek için mükemmel olduğunu da ekliyor. “Ama beklediğini hissedebiliyorum / Kontrolü ele aldığını hissedebiliyorum / Kim olduğum ve bildiğim kadarıyla” sözleri, bir ilişki içinde olmanın hayatının ve kişiliğinin büyük bir parçası haline geldiğinden bahsediyor.

 

Favorisi

“Golden”, Harry için önemli bir yere sahip. Albümün hazırlık aşamasında en eğlendiği anlar şarkıyı yazdıkları süreciymiş. “Ekipçe akşam yemeği yiyorduk ve masanın etrafında şarkı söylerken şarkıyı gitarda çaldık. Gerçekten çok iyi hissettirdi. Bu kaydı yapmak çok keyifliydi. Arkadaşlarımla birlikteydim. Şarkıyı bitirir bitirmez, albümün ilk şarkısı olacağını anladım” diye o keyifli anları anımsıyor.

 

Tam bir İtalyan

“Albümü hazırladığım ilk şarkılardan biri ve benim için her zaman bir neşe kaynağı oldu. Bunun dinleyenleri neşelendireceğini düşünmek istiyorum” diyen Harry, şarkıyı yazarken hissettiği duyguları yansıtacak bir klip hazırlamak istemiş. Klip çekimi için rotasını İtalya’ya çeviren şarkıcı, bizi samimi İtalyan sahillerine götürüyor. Harry bu klibinde de bir moda ikonu gibi oradan oraya koşuşturuyor. Özellikle klipte giydiği eldivenler çok konuşuldu. Onun bu özgüvenine hayranız:)

 

Liam araya giriyor

Harry şarkının ilham kaynaklarını açıklasa da, Liam Payne şarkının kendisi hakkında olduğunu iddia etti. “Demek istediğim, gözlerim altına (golden) benziyor. Şarkının benim hakkımda olduğunu düşünmüyor musunuz?” diye şaka yaptı:) Harry ise “Golden”ın belirli bir kişi hakkında olduğunu doğrulamadı. Ancak albümdeki birkaç parçanın eski kız arkadaşı Camille Rowe ile olan ayrılığından ilham aldığını bildiğimizden, şarkının onun hakkında olabileceğinden şüpheleniyoruz.

Yorum Yapın