Genel Manşet Ünlüler

Aklımızdan çıkmıyor

Bir buçuk yılı aşkın bir süre müzik dünyasından uzak kalan genç oyuncu ve şarkıcı Ruggero, aklımızdan çıkaramayacağımız yeni şarkısı “Se Vive Solo una Vida” ile geri dönüyor.

Yazı İrem Naz Güvel

Olgun ve güçlü

Bir buçuk yıllık kişisel deneyimleri ve müzikal çalışmalarının ardından Ruggero, taze ve olgun sesiyle yeni şarkısı “Se Vive Solo Una Vida”yı yayınladı. Ruggero şarkıyı Grammy ödüllü Nicolás “Na’Vi” De la Espriella’nın yanı sıra Lucas Biren, Valentina Rico ve Pedro Pasquale ile birlikte besteledi. Şarkıyı duyar duymaz hemen büyüsüne kapıldık.

“Hayatımda yeni bir aşamanın başlangıcı”

2021’de piyasaya çıkardığı başarılarla dolu albümden sonra Ruggero vakit kaybetmeden müzik çalışmalarına başladı. Böylece müzik kariyerinde yeni bir dönem başlatan Ruggero, çıkardığı son şarkısını şu şekilde anlatıyor: “‘Se Vive Solo Una Vida’ sanatsal ve kişisel olarak yeni bir Ruggero’nun sunumu. Çok çalıştıktan sonra, filtreler olmadan kendime olabildiğince sadık ve gerçek olmam gerektiğini ve bu yeni sesin bu şekilde yansıtılması gerektiğini anladım. İlk akorlar bir tatil sırasında ortaya çıktı. Şarkı hayatı dolu dolu yaşama, her anın tadını çıkarma ve sinirlenmeme tavsiyesi etrafında dönüyor.”

Son günmüş gibi yaşa

“Se Vive Solo Una Vida”nun klibi oldukça eğlenceli. Guido Adler ve Lautaro Esposito’nun yaratıcı yönetmen olarak Oscar Roho ile birlikte yönettiği video, şarkının kaygısız, özgür ve maceracı izlerini taşıyor. Klipten anlaşılacağı gibi çekimler sırasında Ruggero oldukça keyifli vakit geçirmiş. Ayrıca klip ve şarkının bu yeni aşamayı temsil etmesini, her günü son günmüş gibi yaşamanın özgürlüğünü ve eğlencesini yansıttığı için ortaya çıkan sonuçtan çok memnun kalmış.

Hayat dersi veriyor

“Yalnızca bir hayat yaşıyorsun / Ve benimkini değiştirmem / Bana ne söyledikleri önemli değil / Hayatım, istediğim her şeydi / Sadece biri yaşıyor” sözlerine sahip şarkıda Ruggero bize daha olgun ve yoğun bir sesle, dans etmekten vazgeçmeyeceğimiz bir hayat dersi veriyor. “Se Vive Solo Una Vida” şarkıcının da dediği gibi yeni bir dönemin başlangıcı. Bundan sonra karşımıza nasıl bir Ruggero çıkacak merakla bekliyoruz.

Yorum Yapın