Genel Ünlüler

5N 1Jorge

Onu Ramiro olarak tanıdık ve Valerio olarak aşık olduk. Jorge López her alandaki yeteneğiyle gözlerimizi kamaştırmaya devam ediyor.

 

Jorge Lopez kimdir?

Şilili oyuncunun tam adı Jorge López Astorga. İspanyolca ve İngilizce konuşabilen Jorge, oyunculuğun yanı sıra dans etme ve şarkı söylemede de oldukça yetenekli. Ancak en büyük hobisi şarkı sözü yazmak. Özellikle de en sevdiği müzik türü hiphop dalında şarkı besteliyor. Okulda koroda yer alarak şarkıcılık yeteneğini geliştirdi. Ayrıca çok iyi paten kayabiliyor ki biz bunu çok iyi biliyoruz:) Sık sık spor salonunu ziyaret ederek, dans ve paten hareketlerine esneklik katıyor.

 

Nereden tanıyoruz?

Bazılarınız onu “Elite”in Valerio’su olarak tanıyor olabilir ancak o asıl çıkışını “Soy Luna” ile yaptı. Dizinin bize tanıştırdığı oyuncular için çok minnettarız. Dizide Ramiro karakterini canlandıran oyuncunun diziye kabul edilmesi o kadar kolay olmamış. Tam üç kere seçmelere girmek için çalışmış. Seçmelerde birkaç turdan geçtikten sonra, “Soy Luna”nın kadrosuna dahil oldu. Dizi boyunca dört film müziği seslendirdi ve üç turneye katıldı.

 

Neden “Elite”i seçti?

“Elite” ve Jorge’nin yolları, oyuncu “Wake Up” dizisini çektiği zamanda kesişmiş. “Elite”in seçmelerinin yapılacağını duyunca denemeye karar vermiş. O dönem hala Disney’in bir parçası olan oyuncu, artık daha gerçekçi yapımlarda rol almak istediğinden “Elite”in kadrosuna dahil olmak istemiş. Yeni bir şeye başlamadan önce bu bölümü düzgün bir şekilde kapatması gerektiğini hissetmiş ve bunu da en iyi şekilde “Elite” ile yaptı. Kadroya 2. sezonda dahil olan oyuncu senaryoyu okuduğunda, Valerio karakterinin onun için olduğunu hemen anlamış.

 

Pandemi hakkında ne hissediyor?

Pandemi süreci hem psikolojik hem de fiziksel olarak herkesi etkiledi. Setler ara verince ilk başta, çalışamayacak olması ve bu durumun ne kadar süreceği konusundaki belirsizlik onu endişelendirmiş. Zamanla bu duruma pozitif bir açıdan bakmaya başlamış. “Kişisel olarak yavaşlamayı, rahatlamayı ve hayatımın her yönünü kontrol altına alamadığım için hayal kırıklığına uğramamayı öğrendim. Aslında çılgınca yaşıyordum. Sektörden gelen tüm taleplerle başa çıkmaya çalışıyordum. Sonunda birçok şeyi yeniden gözden geçirebildim” diyen Jorge, bu sürecin bir düşünme, iyileşme ve barış zamanı olduğunu düşünüyor. Ayrıca bu sosyal mesafe, duygusal bağlarını güçlendirmesine yardımcı olsa da, ailesinden ayrı kalmak ona çok acı veriyormuş. “Gerçekten yapabilmeyi dilediğim tek şey aileme tekrar sarılmak ve onlarla birkaç gün birlikte evde geçirmek” diye itiraf ediyor.

 

Ne zaman Hollywood’a geçecek?

Her gün katlanarak büyüyen başarısı, elbette oyuncuyu çok mutlu ediyor. Şimdi ise gözünü Hollywood’da dikmiş durumda. “Ulaşmaya çalıştığım hedef bu. Bir amaca katkıda bulunan ikonik ve unutulmaz filmler yapmak istiyorum. Böylece insanlar oynadığım karakterler sayesinde farklı duyguları ve hayatları öğrenebilirler. En çok sevdiğim şey bu ve bu yüzden yapacak gücüm kalmayıncaya kadar film yapmak istiyorum” diye gelecek planlarını açıklıyor. Eminiz büyük projelerde yer alacaksın Jorge.

 

Evden uzakta nasıl çalışıyor?

Jorge, Disney yapımına katılan ilk Şilili olarak tarih yazdı. Kuşkusuz bu durum oyuncu için büyük bir fırsat. Bu şekilde Şili’yi temsil etmekten de gurur duyuyor. Evinden uzak olsa da, başka ülkelerde yeni insanlarla tanışmak onu çok mutlu ediyor. “Eğlence sektöründe farklı ve yetenekli insanlar, kişisel ve profesyonel olarak büyümeme yardımcı oldu” diyen Jorge, ülkesini başka bir ülkede çalışmak üzere terk etmesinin ona mükemmel bir zihinsel değişim getirdiğini ve yeteneklerini tam olarak keşfetmesine yardımcı olduğunu da ekliyor.

 

Yorum Yapın