Genel Manşet Ünlüler

“1D hayran hikayeleri yazdım”

Bu yıl en çok konuştuğumuz kişi olan Olivia Rodrigo hakkında her gün yeni bir şeyler öğreniyoruz. Şarkıcının müzikle ilk tanışması, One Direction hayranlığı gibi birçok bilinmeyenini öğrendik.

Hızlı yükseliş

2021’in yarısını tamamladık ve Olivia’nın yılın en büyük şarkılarından birine imza attığını söylememize gerek yok. “High School Musical: The Musical: The Series” dizisinde başrol olmasına rağmen, herkes onu ilk single’ı “Drivers License” ile tanıdı. Şarkılarını kendisinin yazdığını öğrenince hem şaşırdık hem de etkilendik. Olivia’nın başarısını sadece bir şarkıya da bağlamamalıyız. İlk albümü “Sour”da birbirinden başarılı şarkılar kulaklarımızda çınlıyor. Bu yaz boyunca “Good 4 U” şarkısını playlistemizde başa sararak dinledik. Böyle harika şarkıya yazdığı sürece Olivia’yı uzun yıllar dinleriz.

“Küçüklüğümden beri şarkı yazıyorum”

Olivia delicesine yetenekli, bu yüzden ne yapmak istediğini bilmesi sürpriz olmamalı. Küçüklüğünden beri müzikle uğraşan Olivia o zamanları şu şekilde anlatıyor; “Kendimi bildiğimden beri şarkı yazıyorum. Dünyada en sevdiğim şey bu. Çok küçükken, daha yazmayı bile bilmediğim zamanlarda komik şarkılar uyduruyordum. O zamandan beri hayatını müziğe dönüştürmekten vazgeçmeyen şarkıcı, müziğin kişisel hikayelerini anlatması için harika bir olanak sunduğuna inanıyor.

O bir Directioner

Olivia henüz 18 yaşında olmasına rağmen daha olgun görünüyor ve bu müziğine de yansıyor. Bu kadar etkili sözler yazmasında kendi problemleri ve yaşadığı kalp kırıklığının etkileri büyük. Şarkıcıya “En sevdiği şarkıcılar kim?” sorusu sorulduğunda One Direction cevabın verdi; “Gençken büyük bir One Direction hayranıydım. Bu biraz utanç verici ama ortaokuldayken One Direction hayran kurguları yazardım.” Evet, doğru okudun Olivia da bizim gibi hayran hikayelerine kendini adamış. Hikayelerin ne hakkında olduğunu da şöyle açıklıyor; “Saçma şeylerdi. ‘Harry sana evlenme teklif ediyor ve senden karısı olmanı istiyor’ gibi şeyler. Beşinci sınıftayken, onlarla yakın arkadaş olmak istiyordum. Çok sıkı bir hayrandım.”

Hayalleri gerçek oldu

Büyük sıçrayışının ardından Taylor Swift, Halsey, Lorde gibi birçok sanatçı Olivia’yı tebrik etti. Ancak bir Directioner olarak Olivia’yı en çok mutlu eden şey Niall Horan’ın ona ulaşması oldu. “Bana, ‘Duydum ki One Direction hayran hikayeleri yazmışsın. Okumak isterim’ diye mesaj attı. Okuyunca bunun çok utanç verici olduğunu düşündüm. Olivia, Niall’ı dünyanın en kibar insanı olduğunu söylüyor. Ayrıca Niall ona başarı konusunda birçok öğütte bulunmuş ve Olivia da hemen bunlar üstünde çalışmaya başlamış; “‘Drivers License’ sonrası bu başarıyı devam ettirememe konusunda endişelerim vardı. Niall bu düşüncelerden nasıl arınacağım konusunda bana yol gösterdi.”

Yorum Yapın