Warning: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /var/www/vhosts/heygirl.com.tr/httpdocs/forum/includes/class_core.php on line 1960
ATATÜRK İÇİNNN BAKIN - Sayfa 3
Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 26 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ATATÜRK İÇİNNN BAKIN

Re: ATATÜRK İÇİNNN BAKIN

arkadaşlar geliyoruma geliyom demek gibi o kadar ince ayrıntılara girmeye gerek yok bence.çünkü Türkiye'nin her yerinde farklı şiveler var.bu yazma dilinede yansımış olabilir.önemli olan Yabancı Sözcük Kullanmamamız..yani ok,bye yerine tamam görüşürüz gibi..bi de bazıları seni çok seviyorum yazmak varken senyyy chooqq sewiorum.. yazıolar.ilk olarak yabancı harfleri ve sözcükleri kullanmamaya çalışalım.sonra selam yerine slm yazmamamız gerektiğini tartışalım bncee... o kapalı kızlarda Atatürk'ü neden sevmiolarmış gerikafalılar..Atatürk olmasaydı okula gelebilceklermiydi acaba..

aynen katılıyorum sana

[quote=şirin]
    Alıntı "aşkperisi":1punve2h Nickli Üyeden Alıntı
    YA ARKADAŞLAR bir süredir gözlemliyorum ama aramızda doğru düzgün türkçe konuşan yok selama slm nabere nbr diyorsunuz mis gibi türkçemiz dururken niye abuk subuk kelimeler üretiyorsunuz anlamadım.Atatürk ne zorluklarla Türkiye'yi kurdu.türk alfabesini çıkardı ama siz hala diretiyosunuz.Hem Türkçe nin kaybolmasının Türkiye'nin yok olmasına zemin hazırladığının farkında değilmisiniz? ABDD 'nin istediği bu istediklerini vermeyelim o şerefsizlere kendiniz için Atatürk için türkçe konuşmaya gayret edin
    bence çok saçma konuşuyosun çünkü biz burda kısaltmak için yni çok yazı yazamayacıımız için böle kısa kısa yazıyoruz yani yoksa konuşurken böyle dmiyoruzki?konuşurkn burada yazdıımız gibi deil düzgün konuşuyoruz bence dilimizin kaybolmasıyla hiç bi alakası yok konuşurken sölenen yabancı kelimelere tepki göstersenz daha iyi ve yararlı olur bnce....(tabiki bnde atatürkü seviyorum ama bu konuyla dilimizin kaybolmasının bi ilgisi yok)[/quote:1punve2h]

Biz böyle gidersek alfabeden "ç" ve "ş" harflerini kaldırabilirler, haberin var mı?
    é, q, w, x bizim alfabemizde olmayan harfler ve yazı dilinde bunları kullanmayan yok gibi... Bence bu dilinden utanmaktır.Bence arkadaş gayet doğru bir konu açmış. Ve herkes bu alışkanlıktan vazgeçmeli. Kısaltma diye adlandırdığımız ve aslında öyle olmayan yozlaşmadan kurtulmamız gerek. Bu konuda hassas olmama rağmen bazen ben bile bu şekilde yazabildiğime göre gerçekten etkilenecek kadar çok var bu dili kullanan ...
    http://i56.tinypic.com/24nfzmu.jpg

http://i55.tinypic.com/iog0zs.jpg

http://i53.tinypic.com/21d50sj.jpg

Aydabay, fark etmesende, benim için değerlisin ...
    Ama bir şey ya vardır, ya yoktur ...

ben şirine katılıorm . . bi iki sözcük kısalttık diye türkiye göçmez . . .ve eed ama atatürk'ü sevmeyenler hakkında yaptıklrnz yorumların hepsinin arkasndaim . . ama hem ABDnin amacı fln Tr'yi göçertmek diil . . her zaman dediim gibi önyargılı olmayın azcık . .

Alıntı aşkperisi Nickli Üyeden Alıntı
    yha tesadüf bizim de okulda 3 4 tane kapalı var Atatürk lafı geçince deliye dönüyolar yha ama ağızlarının payını verince sustular
    aynen yha her okulda o tip gerizekalılar oluyorr
    teK qerçeqm heR koŞulDa yanMdA olaN kaRdEşLeriM!!

AlaYıNa oK By

bunu yazdıktan sonra anında bana nutuk çekmeyin ama itiraf ediyorum atatürkü çok sevmiyorum bakın sewmiyorum demedim saygı duyuyorum ama işte zaten beni atatürkten soğutan okul hayatı boyunca her konuda ismi geçmesi yapmayın böyle matematikte bile ismi geçiyor tamam kabul iyi bir asker öngörüşlü ama buralardada bu konuşulmazki ha bu arada bende kapalıyım