Warning: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /var/www/vhosts/heygirl.com.tr/httpdocs/forum/includes/class_core.php on line 1960
İslam'da Kadının Yeri
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İslam'da Kadının Yeri

İslam'da Kadının Yeri

NİSA 34 - Erkekler, kadın üzerine idareci ve hakimdirler.

NİSA 11 - Allah size evlatlarınızın miras taksimini şöyle emrediyor: Çocuklarınızda, erkeğe iki kadın payı kadar , eğer hepsi kadın olmak üzere ikiden de fazla iseler, bunlara mirasın üçte ikisi ve eğer bir tek kadın ise o zaman ona malın yarısı vardır. Eğer ölen, ana ve baba ile birlikte çocuklar da bırakmışsa ana babanın her birine ölenin terekesinden altıda bir; şâyet ölenin çocuğu yok da, mirasçı olarak ana ve babası kalmışsa, ananın payı üçte birdir.

Kuran’a göre ; Nisa 34′te erkeğin kadından üstün olduğu , nisa 11′de ise 2 kadının 1 erkeğe eşit olduğu açıkça gözükmektedir.Ki zaten islam devletlerine , şeriatin hakim olduğu ülkelere bakarsanız ; erkeklerin kadınlara göre daha ayrıcalıklı olduğunu görürsünüz.

Cumhuriyet rejimi ve demokrasiden önce , islamın hâkim olduğu dönemlerde , evli bir erkek karısına “boşol boşol boşol” dediğinde boşanma olayı hiçbir mahkemeye gerek duymadan ve kadının görüşü önemsenmeden gerçekleşebilmekteydi.Cumhuriyet rejimi ve demokrasi ile boşanma işleminde kadının düşüncesi sorulmakta ve mahkeme kararı ile gerçekleşmektedir.
    why do I only feel the chills when I'm with you?
    I only hear your words that you say are true...

Re: İslam'da Kadının Yeri

kusura bakmayın ama erkekler neden kadınlardan daha üstün.Hiçbir açıklamasını bulamıyorum.

Bunda bende sana çok katılıyorum..
    Neden hep erkekler ?

Gerçekten insanların kafasını karıştırmaya uğraşıyorsun başka işin yok.
    Yine okumadım,
    istediğin dini seç bir şey demiyorum ama insanlarında kafasını karıştırmaya uğraşma.
    Herkes senin gibi olmak zorunda değil ki...
    İstediğin dini seç ama lütfen buraya saçma sapan konular açma.
    erkekler ölsün.

Bak buna KENDİMCE bir acıklama getireyim.İlk Turk'ler de Hunlar vs. kadın cok onemliydi. İslam dini cıktıktan sonra kapanma, erkek ustunlugu, cinsiyet ayrımı vs. oldu. HAYIR ! Hz. Muhammed doneminden en son halife Hz. Ali donemine kadar kadınlar cok onemliydiler. Hatta Camel Olayı buna ornek gosterilebilir. Kur'an'ın orjinal hali olduguna İNANMIYORUM(-ben-). Burada erkek ve kadın esitligi degistirildi, saglanamadı.
    Bana gore gercek İSLAM dini yasamıyoruz.

(yorumum uzerinden tartısma cıkarmayın, alıntılamayın)
    http://bit.ly/132alyr http://bit.ly/Xn76uy http://bit.ly/WMDw3G
    http://bit.ly/13aGKyw http://bit.ly/OHfjFd http://bit.ly/13aGYWy

.................................................. .................................................. .......
    fuckin' minion

yeni hesabım: Time Lady (düzgün kullanıcı adı)

Senior Member
    Nereden
    ...And powerful Ben güçlüyüm… Unstoppable Durdurulamayanım…

.Peygamber (s.a.v.) Efendimiz, erkeklere, kadınlara dâimâ iyi davranmalarını tavsiye ederek:"Mü’minlerin îmân bakımından en olgunu ve en hayırlısı, hanımına karşı en hayırlı olanıdır." buyurmaktadır.Vedâ Haccı’ndaki meşhûr hutbesinde Peygamber (s.a.v.) Efendimiz: "Ey insanlar! Kadınlar hakkında Allâh’dan korkunuz! Sizin kadınlarınız üzerinde hakkınız vardır.Bazı hadisler : (Hanımlarınızı üzmeyin. Onlar, Allahü teâlânın size emanetidir. Onlara yumuşak olun, iyilik edin!) [Müslim](Hanımının kötü huylarına katlanan erkek, belalara sabreden Hz. Eyyüb gibi mükafatlara kavuşur. Kocasının kötü huyuna sabreden kadın da, Hz. Asiye gibi sevaba kavuşur.) [İ.Gazali](Hanımı ile iyi geçinip şakalaşanı Allahü teâlâ sever, rızklarını artırır.) [İ.Lâl](En üstün mümin, hanımına, en iyi, en lütufkâr davranan güzel ahlaklı kimsedir.) [Tirmizi](En iyi Müslüman, hanımına en iyi davranandır. İçinizde, hanımına en iyi davranan benim.) [Nesai](Hanımına güler yüzle bakan erkeğin defterine, bir köle azat etmiş sevabı yazılır.) [R.Nasıhin](Hanımının haklarını ifa etmeyenin; namazları, oruçları kabul olmaz.) [Mürşid-ün-nisa](Hanımını döven, Allah’a ve Resûlüne asi olur. Kıyamette onun hasmı ben olurum.) [R.Nasıhin](Kadınlara ancak asalet ve şeref sahibi kimse değer verir. Onları ancak kötü ve aşağılık kimseler hor görür.) [İ.Asakir] (Kızlarınızı altın ve gümüş ile süsleyin! Elbiseleri güzel olsun! İtibar kazanmaları için en güzel hediyelerle ihsanda bulunun!) [Hakim](Kız çocuğunu güzelce terbiye edip, Allahü teâlânın verdiği nimetlerle bolluk içinde yedirir giydirirse, o kız çocuğu onun için bir bereket olur, Cehennemden kurtulup kolayca Cennete girmesine vesile olur.) [Taberani] (İki kız evladına güzel muamele eden, mutlaka Cennete girer.) [İbni Mace] (İki kızı veya iki kız kardeşi olup da, maişetlerini güzelce sağlayanla Cennette beraber oluruz.) [Tirmizi] (Çarşıdan aldığı şeyleri, erkek çocuklardan önce kız çocuklarına verene, Allahü teâlâ rahmetle nazar eder. Allahü teâlâ rahmetle nazar ettiğine de azap etmez.) [Harâiti] (Çarşıdan turfanda meyve alıp evine getiren, sadaka sevabı alır. Getirdiğiniz meyveyi, erkek çocuklarından önce kız çocuklarına verin! Kadınları, kızları sevindiren, Allah korkusundan ağlayan gibi çok sevap kazanır. Allah korkusundan ağlayana Cehennem haramdır.) [İbni Adiy] (Üç kızına, ihtiyaçtan kurtulana kadar iyi bakan, yedirip giydiren, elbette Cenneti kazanır.)

Senior Member
    Nereden
    Winslet♥Knowles♥Timberlake ♥Cornish ♥ DiCaprio

Tamam ilk açtıgın konuya hak verdim aklına estiginde böyle konular açamazsın sen !

Senior Member
    Nereden
    Bazen sevmek istersin ama gururun izin vermez♥

Alıntı SüpürgesizCadı Nickli Üyeden Alıntı
    Gerçekten insanların kafasını karıştırmaya uğraşıyorsun başka işin yok.
    Yine okumadım,
    istediğin dini seç bir şey demiyorum ama insanlarında kafasını karıştırmaya uğraşma.
    Herkes senin gibi olmak zorunda değil ki...
    İstediğin dini seç ama lütfen buraya saçma sapan konular açma.
    THEHUNGERGAMES.

gerçekleri görünce hemen kaçan insanlık...
    yazık size...

Şimdi canım, bence sen hiç araştırmıyosun hep olumsuz düşüncelere odaklanıyosun ayrıca beyninide hiç çalıştırmıyosun. biraz düşün tamammı tatlım?