Sayfa 3 Toplam 20 Sayfadan BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu
Toplam 194 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bilim ve Felsefe

Re: Bilim ve Felsefe

Sonunda paralel evrene inanan kişiler buldum ve ne kadar sevindiğimi anlatamam size. Etrafımdaki kişiler bu yüzden bana deli diyorlar

Paralel evren: Bizim evrenin tıpatıp aynısı ve senin aynından orada da var. Bizim dershanedeki fizik hocasının dediği gibi her evrene karşılık bir evren vardır. Bizimkinin de paralel evrendir. Ve dejavu dediğimiz olay da paralel evrendeki ikizimizin yaşadığı olayları görmemiz. Mesela;
    Eve gideceksin ama 2 tane yolun var. Ve sen 2. yolu seçtin. Paralel evrende ki ikizinde 1. yoldan gitti. Sen başka zaman 1. yoldan gittiğin sanki önceden oradan gitmiş gibi hissediyorsun. Ama bunu paralel evrendeki ikizin yaşadı. Yani böle bişi

Paralel evren hakkında daha çok bilgi istiyorsan Fringe dizisini izlemenizi tavsiye ederim. Tam bir bilim dizisi ve o diziye TAPIYORUMM !!

Senior Member
    Nereden
    Let the rain wash away all the pain of yesterday

Alıntı Kroniqq_vaKKa Nickli Üyeden Alıntı
    Baz olarak zaman-mekan alınan, onun dışında,olasılık ve seçim kombinasyonlarından oluşan evren modellemeleridir..şimdi ben burda klavye başında yazı yazarken, bunu seçmeyip yatan ben, horul horul uyuyor olacaktı. buna mensuben sabah ben uykuma devam edecektim , diger seçimimdeki ben ise sabah erken kalkmış belkide yolda raslayacağı birinden süper bir teklif alacaktır...fakat bu olasılıkların dışında önemli bi nokta var. burda yazı yazan ve geç kalkan ben belki aynı teklifi kendim için yaratacaktım ve aynı sonuca yani geçmem gereken kapıdan geçecektim..sonuc olarak ortada olasılık olmayacaktı böle bi olasılıkta diğer olasılıkları geçici olarak ortadan kaldırmış olacaktı.. ama bu sonuç dışında seçimimize göre, evren seçimi de böylece bizim elimizde oluyor..

Çok ilginç lan
    İnanmıyorumm

Benim de anlatmak istediğim bu sanırım
    Sen mi yazdın
    DejaVu filmini izleyin
    Ya bana böyle filmler önerebilir misiniz

Senior Member
    Nereden

Çünkü yaradılış amacımızda bi sorgulama var bu kesin paralel evren bununla çelişiyo ama

Alıntı Superman Nickli Üyeden Alıntı
    Benim de anlatmak istediğim bu sanırım
    Sen mi yazdın
    DejaVu filmini izleyin
    Ya bana böyle filmler önerebilir misiniz
    Bana diyorsan evet ben yazdım
    Daha doğrusu Fringe dizisinde dejavu'yu böyle anlatıyordu

Yani paralel evrene inanmıyor musun?

Alıntı __BeLLa__ Nickli Üyeden Alıntı
    Sonunda paralel evrene inanan kişiler buldum ve ne kadar sevindiğimi anlatamam size. Etrafımdaki kişiler bu yüzden bana deli diyorlar

Paralel evren: Bizim evrenin tıpatıp aynısı ve senin aynından orada da var. Bizim dershanedeki fizik hocasının dediği gibi her evrene karşılık bir evren vardır. Bizimkinin de paralel evrendir. Ve dejavu dediğimiz olay da paralel evrendeki ikizimizin yaşadığı olayları görmemiz. Mesela;
    Eve gideceksin ama 2 tane yolun var. Ve sen 2. yolu seçtin. Paralel evrende ki ikizinde 1. yoldan gitti. Sen başka zaman 1. yoldan gittiğin sanki önceden oradan gitmiş gibi hissediyorsun. Ama bunu paralel evrendeki ikizin yaşadı. Yani böle bişi

Paralel evren hakkında daha çok bilgi istiyorsan Fringe dizisini izlemenizi tavsiye ederim. Tam bir bilim dizisi ve o diziye TAPIYORUMM !!
    Vaay çok mantıklıı !
    Ve ben aşırı dejavu görüyorum.!

Alıntı eReNNiDa Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı Kroniqq_vaKKa Nickli Üyeden Alıntı
    Baz olarak zaman-mekan alınan, onun dışında,olasılık ve seçim kombinasyonlarından oluşan evren modellemeleridir..şimdi ben burda klavye başında yazı yazarken, bunu seçmeyip yatan ben, horul horul uyuyor olacaktı. buna mensuben sabah ben uykuma devam edecektim , diger seçimimdeki ben ise sabah erken kalkmış belkide yolda raslayacağı birinden süper bir teklif alacaktır...fakat bu olasılıkların dışında önemli bi nokta var. burda yazı yazan ve geç kalkan ben belki aynı teklifi kendim için yaratacaktım ve aynı sonuca yani geçmem gereken kapıdan geçecektim..sonuc olarak ortada olasılık olmayacaktı böle bi olasılıkta diğer olasılıkları geçici olarak ortadan kaldırmış olacaktı.. ama bu sonuç dışında seçimimize göre, evren seçimi de böylece bizim elimizde oluyor..

Çok ilginç lan
    İnanmıyorumm
    Niye ?
    http://a1111.hizliresim.com/r/3/9vs8.jpghttp://a1111.hizliresim.com/r/3/9vsp.jpg
    http://a1111.hizliresim.com/r/3/9vt0.jpghttp://a1111.hizliresim.com/r/3/9vtt.jpg

Bana bir hayalci diyebilirsin
    Ama ben tek değilim
    Umarım bir gün sen de bize katılırsın
    Ve dünya tek vücut yaşar.

Senior Member
    Nereden

Tam olarak değil.Şuan yaşayan ama bizden daha önce yaratılmış,aynı anda yok olacağımız farklı insanlar diyorum ben

Alıntı __BeLLa__ Nickli Üyeden Alıntı

paralel evrene inanıyorum. dejavu gerçktende paralel evrende yaşadgımız bir olay. gerçk haytta aynı durumla karşılasınca dejavu oluyor öncden yasadımgımızı hissediyorz.

detaylı arştırmak gerk yinede..
    http://i1101.hizliresim.com/2011/1/29/3520.jpg

saDece GALATASARAY Yeter bu kaLbe..

MeleğimmMmm ~
    Arda'm
    Emre'M ~ ~

ya kızlar konunun içine dalmş gibi olucak ta. meraktan soruyorum.hani biz böyle yatağa yatıodk hiçbişi düşünmeden bi noktaya bakıyoduk sonra biişiyler oluyodu onun adı neydi bide nasıldı anlatabilecek olan varmı aranızda.? bi ara heygirlde bütün yaz bu konu tartışılmıştııı
    ^^ Rocco JeLLy GirLs ^^

FeeL the Musicc*

StiL Danışmanıı .. (=