Sayfa 3 Toplam 26 Sayfadan BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu
Toplam 260 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: okuLda nasıL cooL görünebiLrm_?

Re: okuLda nasıL cooL görünebiLrm_?

Kathryn Lamb*ın kitabı cool olmak'tan buraya gecırıorum.

Sayfa 88
    Bolum 4

Okulda Cool Olmanın Yolları

Okul ve cool sozcugu uyak yapıor.Ancak aralarındakı ılgı burada son buluyor.Okul ve cool olmak tamamen ayrı ıkı dunya ve bu ıkı dunyayı bırbırıne olabıldıgınce yakınlastırmak gercekten zor bır ıs.
    Okul genellıkle ıstırap ve ıc cekerek telaffuz edılen bır sozcuk.Pazartesı sabahları uyanıp 'Oh harika okula gıdıyorum yasasın sahane muhtesem'dıye haykıran kac ısna gorebılırız ?Bu haftaya hıc de cool bır baslangıc olmaz. (dusunmek bıle delılık)

Okulda Nasıl Cool Gorunebılırım ?

Bir kere oncelıkle okul konusunda cool olmak gerekır.Okulu cool gorebılmek ıcın once okula karsı cool bır tavır almak sarttır.Okula gıtmenızın butun cool ımajınızı yerle bır ettıgını dusunebılırsınız ama bu okula karsı tavır almanız ıcın yeterlı bır mazeret degil.Yasıtlartınıın buyuk cogunlugunun haftda bes gun her sabah (yada oglen) okulun yolunu tuttugunu dusunun.O kalabalıgın ıcınden kendınıze harıka arkadaslar bulabılırsınız ve Arkadaslar Her Zaman Cool'dur.

Bazı yerlerı gecıorum.

Uniforma

Burayı ozet olarak anlatıyorum hemen dızının altındakı etekler cool degıldır size cool olmadıgınızı hıssettırır.Lkul unıformanızı cool bır havayla tasıman(kıbırın tam tersı)dogru yonde atacagınız ılk adımdır.Ancak ınsaların zıncırlerınden bosanmıs gıbı bırbırlerını ıterek ezerek bas bas bagırarak ve acayip sesler cıkarark korıdorlara akın ettıgı stres yuklu ogretmenlerın ve bır ıkı velının tıpkı alice harikalra dıyarındakı beyaz tavsan gıbı 'Aman allahım buda ne boyle neredeyım ben' dıye soylene soylene yonlerını bulmaya calıstıgı o kaos ortamında cool olmak buyuk yetenek ıster.Buranın devamında ozetle sız sakınce yuruyun onları gormezden gelerk dıyor

vs.
    vs.
    vs.

OkuLda nasıl parlayan yıldız olursunuz ?

Ogretmenın burnunun dıbınde oturmayın

Sınıfın en arkası genelde en cool secımdeır tabii zilin hemen altında oturmuyor ve her zıl calısında uc metre havaya fırlamıyorsanız.Kotu bır gununuzdeysenız ve sınırlerınız bozuksa en basa donup gevseme egzersızlerıne baslamalısınız nefes al... ver...

Devamı cok uzun yazamıycm

Kızlar bnde kendi fikirlerimi soylicem cunku birini itip düşürmek yada eski sınıfa hava atmak fln çok bktan fikirler...
    1)Herkesle samimi olun çevreniz olsun, bol bol tanıdıınız olsan özelliklede kendinizden büyüklerle arkadaslık edin
    2)Her gelen çıkma teklifini lönk die kabul etmeyin ezik görünürsünz
    3)Asla eziklerler çıkmayın!!
    4)Derslerinize ii çalışınki sizi gerizekalı snmasınlar ama aslada inek olmayın
    5)Erkeklerle kanka olun sewdiği kızları ayarlayın fln...
    6)Dersanenizde hoş giyinin bol bol foto fln cekin
    7)Okullarn katı kuralları olduğu icin şöyle dicem: kontrolden önce saçları toplayın cok istiosanız sonradan salın yada deiştirin öğretmenler bişi demiyo bizde
    8) Converse fln hiçde havalı deil hatta tam tersi dikkat bile çekmez Bana kalırsa kendiniz yeni markalar bulmalısınız Converse cok klasik ve bzm okulda 1. sınıflar bile converse giyio...
    9)Eteiniz cok uzun olmasın ama cokda kısada yapmayın snra kaşar diolar :S
    10)Cantanızı adidastan fln alabilirsiniz hoş ve spor bi cantanız olsn..
    11)Erkeklerle bakışın.D
    12)En ykın arkadaslarınızla cok samimi görünün mesela biz hiç birbirimizden ayrılmayız ve 2li olarak nam saldık okulda ama 5 kişi takılıorz
    13)Tenefuste asla tek başına dolaşmayın.. Arkadaşlarınızla takılın
    14)İnsanların önünde yemek yemeyin çok ezik oluyo
    15)Bi sporla uğraşın ve herkes o sporda ii olduunuzu bilsin mesela biri hazal dediinde aaa hazal spr voleybol oynar diyebilsinler
    16)Size kötü söz söyleyen erkekleri takmayn ve onlarla hic uğrasmayın
    17)Boool boool foto cekiinn face'e koyuun!!
    BUDUR YANEE...xxD
    http://i49.tinypic.com/6z0l6o.gif

Victoria Secret's Angels.. (:

http://i50.tinypic.com/izrwjn.jpg

Ashk'Mm. Love U. (: muAhH

http://i50.tinypic.com/2z3nzav.gif

STOP BOY!

Senior Member
    Nereden
    SenCe???...xD

Alıntı LoLLıpop* Nickli Üyeden Alıntı
    POPULER Mİ OLMAK İSTİYOSUN???

O ZAMAN BU REHBERİ ADIM ADIM UYGULA...

KENDİNE SADECE SINIFTAN 1 ARKADAŞ EDİN VE ONUNLA BİRLİKTE POPULER OLUN.

SİZ İKİNİZ DİĞER ÖĞRENCİLERDEN UZAK DURUN, HERKESLE KONUŞMAYIN.

OKULA HER GÜN YENİ BİR ŞEYLER GETİRİN VE KESİNLİKLE MARKA VE PAHALI OLSUN!

ÜNLÜLERDEN ALDIĞINIZ İMZALARI ARKADAŞLARINIZA GÖSTERİN.

DERSLERİNİZİ HER ZAMAN SIKI VE DÜZENLİ ÇALIŞMAYI İHMAL ETMEYİN.

OKULDAN HİÇ KİMSEYE SIR VERMEYİN.

ERKEKLERİ PARMAĞINIZDA ŞAKIDIM ŞUKUDUM OYNATIN!

ÖĞRETMENİN GÖZÜNE GİRİN BÖYLECE HER ZAMAN ONUN BEĞENİSİNİ VE SİZİN TARAFINIZI TUTMASINI SAĞLARSINIZ.

HER ZAMAN GÜZEL GİYİNİN.

SAÇLARINIZI ÇOK GÜZEL YAPIN.

OKULDAKİ SPOR DANS VE TİYATRO ETKİNLİKLERİNE KATILIN.

ÖĞRETMENİ KIZDIRACAK BİR HAREKET YAPMAYIN.

BİR ARKADAŞ KAZANMAN İÇİN BİRKAÇ FORMÜL;

*ARKADAŞ KAZANMAK İÇİN ONA İÇİNDEN GELENİNİ SÖLEMELİSİN!!!BU EN İİ ÖNERİ.

*ONA ARADA BİR HEDİYE ALMALISIN!!!

*BİRBİRİNİZE HERŞEYİ SÖYLEMELİSİNİZ,SIRLARINIZI PAYLAŞMALISINIZ!!!

*BİRBİRİNİZE HER KONUDA YARDIM ETMELİSİNİZ!!!BİR ARKADAŞ KAZANMAN İÇİN
    okul.gif

PARAN YOK AMA GÜZEL OLMAK İSTİYOSUN İMKANSIZ DEME NASIL MI?

Ojelerin çok çabuk kuruyor, kullanılmaz bir hale geliyorsa, ojenin iç kısmına birkaç damla aseton damlat, eskisi gibi sürmeye devam et!

Hem göz kalemi hem de kaş kalemi alarak masraf etmene hiç gerek yok. Kaş rengine göre alacağın koyu kahve rengi ya da siyah kalemi, iki bölge için de kullanabilirsin.

Şu baş belası sivilcilerin çaresi, öyle düşündüğün gibi pahalı ilaçlar kullanmaktan geçmiyor. Ame eğer öyle diye iddia etmekte ısrarlıysan da, pahalı ürünlerin içeriğindeki maddelere bakarak, aynen bu maddelerin bulunduğu daha uygun fiyatlı ürünleri alabilir, gönül rahatlığı ile sivilcelerinle hesaplaşabilirsin.

Eskiyen rujlarını sakın atma. Çünkü onları yeni bir tane elde etmek için kullanabilirsin. Bitmiş gibi görünen rujunun tüpün içinde kalmış bölümünü, fırça yardımıyla vazelin ile karıştırarak parlak bir ruj elde edebilirsin.

Maskaranın kökünü mü kuruttun? Hemen yeni bir tane edinmek yerine, ağzını sıkıca kapattığın maskaranı birkaç dakikalığına kaynar suyun içine koy. bu işlem, maskaranın içinin yumuşamasına ve senin de kurumuş olan maskaradan faydalanmana yardımcı olacaktır.

Bayılarak sürdüğün krem allığın bitti mi? O halde bir süreliğine pembe ya da şeftali tonlarındaki rujlardan yararlanmayı dene. İhtiyacın olduğunda yanaklarına hafifçe sür ve güzelce dağıt. İnan, kimse farkı fark etmeyecek.

Ojelerinin hemen kurumamasından şikayetçi misin? O halde bundan sonra annene buzdolabında ojelerin için de bir bölme ayırmasını rica et.

Pedikürünü, manikürünü bir güzellik salonunda yaptıracağına, evde kendin yap.

Güzellik Önerileri

*Her zaman tırnaklarınız temiz,ne kısa ne uzun,törpülü ve ojeli olsun

*Saçlarınız her zaman güsel koksun ,parlak,gür,canlı ve taralı olsun arada bir boyatsanızda fena olmas her zaman saç düsleştirmeyide tavsiye etmem saçları çok yıprandırıyor ama kıvırcıklaştırmaya veya fön çekmeye bir şey diyemem=)

*Sakın dışarıya hayalet gibi çıkmayın!Eyer o gün suratınıs hayalet gibi bembeyazsa tek kelime:

allık dışarıya makyajsız çıkmayı düşünmeyin....

*Her sabah yüzünüzü yıkayın,nemlendirici krem kullanın ayrıca dudaklarınızın kusursuzluğu için dudak kremi kullanın.

*Kıyafetleriniz ayakkabınızla saçınızla aksesuarlarınızla her zaman uyumlu olsun

*Her zaman kendinize en yakışan kıyafetleri seçin herkes giyiyor diye rüküş olmayın!

*Ayakkabılarınızda kıyafetlerinizle her zaman en şık en son moda olun.

*Kokusuz bir kıs yapraksız bir ağaç demektir ya parfüm kullanın yada kokusu çok etkili bir şampuan kullanın ama her zaman mis gibi kokmayı eksik etmeyin.

*Güsellik salonuna düsenli bir sekilde gifdin eyr illa ki bn evde güsellikcilerdenim diyorsanıs her saman günlük bakımınısı yapın

*Menikür pedikür randevularınısa gecikmeyin eyr söledim yaa bn güsellik salonlrına gitmem demekte ısrarcıysanıs her banyodan/duştan önce tırnaklarınısı kesin törpüleyin şekillendirin renkli renkli simli ojeler sürün (tabikide oje kısmı yıkandıktan sonra)

*Güselliğinis için meyve,sebse tüketimini bol yapın emin olun sandığınısdan çok daha yararlılar

*Dışarı çıkmadan önce güçlendirici rimellerden sürersenis kirpiklerinisle daha çok dikkat çekersinis

*Saçınısı toplayacaksanıs örgüden başka nolursa yapın örgü esiklere göre hatta kendi saç sitilinisi yaratarak yeni bir moda akımı başltabilirsinis

*İllaki her saman açık saçık giyincem demeyin bası kapalı giysilerde çok şıktır(uzun kollu badiler,dar paça veya bol paça pantolanlar)

*Eğer çoğu kısda olan "tüy" sorununu yaşıyorsanıs sakın traş etmeyin bis kıslar arasındaki traş kılları daha usatır söylentisi tamamen doğru ama eyer yas geldi ve aşırı sıcaklı günler başladıysa yada bacaklarını göstercek bir şey giymek sorundaysan veya kendini öyle hisseediyorsan yap ancak hep böylemi kalcam deme yaş ilerledikçe tüyler asalmaya ve yavaş yavaş yok olmaya başlar eyr sisinki inatçıysa kökden alıcı ağdaları deneyin ama hasır değilsenis boşu boşuna canınsıı yakmayın yada milletin canı cehenneme diyip kıllarınısı ilani edin(işin şakası)

*Her saman dik durun kibar olun şirin davranın eminimki çevrenisdekiler sisi çok güsl bulurlar güsellikle kalın jnmlarım bys

GÜZEL EL VE TIRNAKLAR İÇİN:

1~HER GECE YATMADAN ÖNCE EL KREMİN İLE ELLERİNE MASAJ YAP.

2~HAFTADA ÜÇ-DÖRT KEZ TIRNAK DİBİNDEKİ YARIM AYIN TAM ALTINDAKİ CİT ÜZERİNE,MASAJ YAĞI İLE BASTIRARAK MASAJ YAP.TIRNAKLARIN DAHA GÜÇLÜ ÇIKACAK,DAHA ÇABUK UZUYACAK.

3~TIRNAKLARINI GÜÇLENDİRMEK İÇİN,ÇERİĞİNDE VİTAMİNLER BULUNAN TIRNAK CİLALARINI TERCİH ET.

4~TIRNAK GÖRÜNTÜSÜNÜ BOZAN EN ZARARLI DAVRANIŞ,TIRNAK YEMEK.ACI OJE YADA BİR SÜRE UZAMASI İÇİN TAKMA TIRNAK KULLANARAK BU SORUNDAN KURTULMAYA BAK.BİRAZ UZAR UZAMAZ MANİKÜR YAPIP EN GÜZEL OJENİ SÜR.

MÜKEMMEL AYAKLAR İÇİN YAPMAN GEREKENLER

1~NASIR,AYAĞIN GÜZEL GÖRÜNÜMÜNÜ BOZAR.ECZANEDEN ALACAĞIN NASIR SÖKÜCÜ BANTLARI KULLANARAK ONDAN BİR AN ÖNCE KURTUL.

2~HER GECE YATMADAN ÖNCE MASAJ YAPARAK AYAK KREMİNİ SÜRMEYE ÇALIŞ.YAZA KADAR HARİKA GÖRÜNEN AYAKLARA SAHİP OL.

3~AYAKLARIN ÇOK TERLİYOR VE KOKU YAPIYORSA,RAHATLATICI AYAK YAĞI İLE MASAJ YAP YA DA AYAK SPREYİ KULLAN.

4~TIRNAKLARINDA MANTAR GİBİ HASTALIKLARIN OLUŞMAMASI İÇİN AYAKLARINI YIKADIKTAN SONRA İYİCE KURULA.

5~YORGUN BİR GÜNÜN SONUNDA AĞRIYAN AYAKLARINI DİNLENDİRMEK İÇİN,ILIK SU İÇİNE AYAK TUZU AT VE AYAKLARINI İÇİNE DALDIR.TÜM YORGUNLUĞU VE AĞRISI GEÇECEKTİR.

VEEE SONUNDA FISTIK gibi olursun.Bence Bi DENE.
    Havalı olmanın Altın Kuralları

Bi kere cicişler görünümünüze bir çeki düzen verin.

1 Mesela kakül veya perçem kestirebilirsiniz
    2 Son moda kıyafetlerden alın pahalı olması gerekmez diktiredebilirsiniz
    3 Terziniz varsa onu değiştirip durmayın!!!!
    4 Güneş gözlüğü takın
    5 Okulda hep farklı ve tatlı saç modelleri yapın
    6 Erkeklerin içine düşmeyin naz yapın
    7 Sürekli yeni arkadaşlar edinin
    8 Kendi kuralarınızı koyun
    9 Bu çok önemli bir kural telefonunuzu yanınızdan ayırmayın
    10 Arkadaşlarınızla dolaşırken her tanıdığa selam verin ve sohbet edin
    11 Okulun popüler kızlarına yanaşın şimdilik taç onlarda yakında sizin olacak merak etmeyin
    12 Herkese iyi davranın
    13 OKulda en azından 5 erkekle çıkmış olduğunuz bilinsin
    14 okulda ağlayın
    15 Kendinize bir düşman edinin ve onunla çekişin ama diğerlerini arkanıza almayı unutmayın
    16 Formanızın altına mutlak converse giyin
    17 En az 3converse e sahip olsun
    18 Sürekli okulda herkesin sizin yaptığınız bişeyi konuşmalarını sağlayın
    19 En popüler erkeklerle çıkın
    20 Ve hep sevimli olun hep gülümseyin diğer okullardan çıktığınız tanıdığınız kişiler olsun sosyal ortamlara atılın evinizde parti verin tüm okulun haberi olsun ama sadece10 kişiyi çağırın sonraki partide 15 sora 20 ve gittikçe artsın
    21 pijama partisi verin tüm okulun haberi olsun ama yanlız ve yanlız 7 kişiyi çağıracapınızı söyleyin ve kimlerin gelmek istediğini sorun(mükemmel bir pijama partisi içn bkzijjama partisii)
    22 Haftasonu sinemaya gitmek istediğinizi söyleyin ve topluca sinamaya gidin ve o grubun başı siz olun!
    Cilt maskeleri,manikür ve pedikür sırları!!)

Normal Ciltler İçin Temizleme Sütleri
    Büyükçe bir salatalığı rendeleyin ve yarım bardak sütün içine koyup karıştırın. Üç saat bekledikten sonra süzün ve yüzünüzü bu karışıma batırdığınız pamuk ile
    temizleyin. Cam bir işeye koyup buzdolabında saklayabilirsiniz.
    Yarım çorba kaşığı yoğurt, yarım çorba kaşığı yağmur suyu ve arıtılmış su ve iki çorba kaşığı limon suyunu iyice karıştırın. Temiz bir pamuğu bu karışıma batırarak
    cildinizi güzelce silin.
    Kuru Ciltler İçin Temizleme Sütleri
    Yarım bardak portakal çiçeği suyu ve yarım bardak gül suyunu bir şişenin içinde iyice çalkaladıktan sonra bu karışımın içine batırdığınız temiz bir pamuk parçası ile
    cildinizi güzelce silerek temizleyin.
    İki avuç kurutulmuş fesleğen yaprağını bir bardak kaynar suyun içine atın. Üzerine iki çorba kaşığı süt tozu ilave ederek ılımasını bekleyin ve süzün. Hem pamuk
    yardımıyla cildinizi temizleyebilir hem de dairesel ve yumuşak hareketlerle cildinize masaj yaparak yedirebilirsiniz. Kuru ciltler için mükemmel bir cilt temizleme sütüdür.
    Yağlı Ciltler İçin Temizleme Sütleri
    Bir tatlı kaşığı balı iki üç tatlı kaşığı su ile birlikte cam bir kasenin içinde çok kısık ateşte ısıtıp ateşten alın. Daha sonra içine yarım bardak süt ve bir yumurta sarısı
    katarak kıvam alıncaya kadar iyice karıştırın ve bir şişenin içine boşaltın.Tim cilt tiplerine iyi gelen bu karışım cildi temizler, besler ve aynı zamanda cilde pürüzsüz
    bir görünüm verir.
    Bir avuç dolusu tuzsuz bademi bir tatlı kaşığı toz şeker ile birlikte havanda iyice dövün. Daha sonra içine bir iki kaşık gül suyu ilave ederek dövmeye devam edin.
    Bademler ezildikçe birkaç kaşık daha gül suyu koyun. Bu şekilde karışım krem kıvamına gelene kadar devam edin. Bir iki saat beklettikten sonra karışımı temiz bir
    tülbentten geçirerek elde ettiğiniz temizleme sütü ile yüzünüzü pamuk yardımıyla silerek temizleyin.
    Bir fincan sütü bir fincan kepek ya da yulaf kepeği ile iyice karıştırdıktan sonra yüzünüzü bu karışımla silin.
    Karma Ciltler İçin Temizleme Sütleri
    Olgunlaşmış yarım şeftalinin kabuklarını soyarak dilimleyin. Daha sonra yarım bardak sütün içine koyarak sekiz saat kadar bekletin ve süzün. Temizleme sütünüz
    hazır.
    5-6 adet çileği çatalla iyice ezip püre haline getirin. Hazırladığınız püreyi yarım bardak sütün içine katın. Daha sonra karışımı bir şişeye koyarak iyice çalkaladıktan
    sonra buzdolabında 4-5 beklettikten pamuk yardımı ile cildinizi temizlemek için kullanabilirsiniz. Kullanmadan önce şişeyi iyice çalkalayın

+Ayakkabın ve giyeceğin ceket uyumlu olsun.

+Eğer converse giyiyorsan ve izin veriyorlarsa iki converse'in de bağcıkları farklı renklerde olsun.Mesela converse'in pembeyse birinde pembe bağcık,diğerinde siyah veya gri bağcık olabilir.Çok şeker ve havalı olur!

+Birinci yazıda da belirttiğim gibi,yasak yoksa mutlaka saçını sal.Eğer o gün saçın kötüyse topla.-Veya izin verilmiyorsa saçını yandan ve yukardan topla.

+Çantana ve eteğine anahtarlıklar,rozetler tak.Mümkün olduğunca kişiselleştir yaniGören bakakalsın

+İnsanlara hakettikleri kadar değer ver.Bu çok önemli.Çok yakın bir arkadaşınla gezerken onunla çok samimi olabilirsin ama sınıfında sana pek yüz vermeyen havalı bir kız var diyelim.Ona sürekli espriler yapıp,konuşursan sana yüz vermemeye devam eder.Bu yüzden sen de çok yüz verme,soğukkanlı ol demiyorum,ama çok yüz verme.Gözüne girmeye çalışma.Bu sayede seninle arkadaş olmak isteyebilir ve hep kendinden bahsetmeyip, seni de dinlerKahkaha

+Esprili ol.Sınıfta pek popüler olmayan kişileri bile güldür.Onlara da bi derecede yakın ol yani.Böylece herkesin sempatisini kazanabilirsin.Sınıf arkadaşlarının halini hatrını sor.Ama bunu yaparken rahat ol.Tabii gerektiğinde gizemli ve cool da takılman gerek Siritiyor

Arkadaşlar şimdi size kısa yoldan nasıl havalı olcağınızı yazıcam.Öncelikle giysiden başlayalım:

*Eteğini üstten kıvır.

*Gömleğini dışarı çıkart.Eğer yasaksa ceket giy belli olmaz ama kıvıradabilirsin biraz.

*Eteğine rozet tak(1 veya 2 tane olsun fazla abartmaSiritiyor)

*Saçlarını tenefüslerde ve salmana kızmayan öğretmenlerin dersinde sal.(mutlaka öle 2-3 öğretmen vardır.)

*Derste bacak bacak üstüne at.

Ve davranışlar:

*Kendini kanıtlama çabasında olma.Cool ol.Ama gülümsemeyi unutma!

*Erkeklere karşı çok rahat ol.

*Derslerine çalış.Ama inek olma.Derslere ve eğlenceye yeterince zaman ayır.Sınavlara çok ama çok iyi çalış!(birkaç gün önceden başlayarak hergün 2-3 saat çalış)

Bunlar kesin kes işe yarar!

200504244-------.gif

Bildiğin gibi okullar açılıyor.Hmm...Eğer şimdiye kadar sınıfta pek popüler olmadıysan;bu senin için bir fırsat olabilir!Hele ki benim gibi 6. sınıfta okuyacaksan ve sınıflar ayrılıyorsa sakınnn ama sakıınnnn üzülme aksine sevinmen gerek neden miii?Çünküüü yeni arkadaşların olacağı için,bu sefer ilk izlenim hatalarına da düşmezsin!!Şimdi,bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmek için şimdi sana yazacaklarımı adım adım uygula!

Eski Arkadaşlar

Biliorm,eski arkadaşlarından ayrılacağın için üzülüosun.Ama boşuna üzülüosun!Çünkü sonuçta onlarla gene görüşebiliceksin,sadece derslerde değil!Zaten,derslerde ne yapabilirsiniz ki?!?Tmm,belki derslerde bi arkadaşınız düştüğünde birlikte sarılıp gülmeyi veya ders sırasında arada bir birbirinize bakıp kaş göz işaretleriyle bişiler anlatmayı özlicek olabilirsin,ama hayatta mutlaka bişilerden vazgeçmek zorunda kalıcaz,bu bi gerçek.Hem umarım yeni arkadaşların olacak ve eskisinin yerini tutmasada onlarla da yepyeni maceralara atılacaksın.Ewet,eski arkadaşlardan ayrılmanın üzüntüsünü de üzerimizden attığımıza göre,püf noktalarına geçebiliriz.

Arkadaşlar

Öncelikle hemencecik bir arkadaş bulmaya kalkışma,biraz arkadaşsızda kalabilirsin,değil mi?Çünkü böle yaparak sağlam ilişki kuramazsın.Bence,biraz çevrendekilerle tanış.Sosyal ol,kesinlikle öle bi köşede susup kalma.Komik ol espri falan yap.Ama öle herkes susarken sıranın üstüne çıkıpta espri patlatmaİkisinin ortasını bul,tam bir denge prensesi olYeni arkadaşlarınla tanış.Çekingenlik yapma sakınn!Ben ilk okula başladığımda sınıfımdan memnun değildim sınıf değiştirdim.Yeni sınıfa girince herkes bana ilgi göstermişti.Bende çekindim.Bazı saçma sapan yapmacık davranışlar sergiledim ve olan oldu!Kimse bana ilgi göstermemeye başladı.Sen benim düştüğüm hataya asla düşme!

Sınıf Yakışıklısı

Öncelikle sınıf yakışıklısının gözünde "cool" biri olmaya çabalamalısın.Ne utangaç domates ne de aşırı neşeli kız ol.Ama soğukta olma.İşte bunda da ikisinin ortasını bulman lazım.Bi ara git yanına hrhangi bişey or veya sohbet konusu açabilecek bişi söle örneğin;"Afedersin,derste şu konuyu anlayamadım.Bana yardımcı olabilir misin?" veya "Futbolda offside ne oluyor?Açıklar mısın?" gibi bişiler olabilir.Weya onu biraz gözlemleyip ilgi alanıyla ilgili bir soru da sorabilirsin.Böylece "Bilmiyorum" veya "Ben anlamam git başkasına sor" gibi cvblar alma riskin de çok az olur

Dersssllerrrrr!!!

Derslerine günlük olarak çalışmalısın.Öğretmenin gözüne girmelisin.Ama öğretmen tahtayı sileceğinde de hemen"ben silerim öğretmenimmm"dierek tahtaya koşarsan "yağcı" damgasını yersin ve dalga konusu olursun.Bak gördün mü?Bunda da ikisinin ortasını bulacaksınVe derslerde parmak kaldır.Kendine güven.Sorunun cevabından emin olmasan bile parmak kaldırman öğretmenin birazcık bile olsun gözüne girmene yetecektir.

Küçük Ayrıntılar

Tenefüs aralarında yemen için bir poşet içine bir kurabiye ve meyve suyu koy.

Tenefüslerde bir süreliğine gezecek arkadaşın olmayacak.O yüzden bir süreliğine eski sınıf arkadaşlarınla gezebilirsin.Biraz zaman geçtikten sonra yeni sınıfında arkadaş olmak istediğin ve birazcıkta olsun tanıdığın birine birlikte gezmeyi teklif edebilirsin

Sabah mutlaka erken kalkmalısın!Mutlaka akşam erken yat ve erken kalkmaya alış.Saatini de kurmayı unutma!Herkes sınıfta matematik sınavını çözerken sen evde harıl harıl uyuyor olmak istemezsin,değil mi?

İstersen diş fırçanı okula götürüp arada bir lavaboda dişlerini fırçalayabilirsin!

Okula giderken converse giy!Çok havalı olur!

Okula giderken tırnaklarına cila sür.Dudaklarına ise hafif renkli bir dudak kremi sür

TeNEfÜsLerGözler

>>>Tenefüste arkadaşlarınla bahçeye in ve temiz hava al.
    >>>Kantine in ve küçük bir kekle meyve suyu al.Vaktiniz varsa arkadaşınla kek,bisküvi,meyve suyu,cola,gazoz gibi şeyler alıp küçük bir piknik düzenleyebilirsinizBiz en iyi arkimle öyle yaparız hep,her tenefüs yiyeceklerimizi alır bahçeye çıkan büyük merdivenin bir basamağında köşede piknik düzenler,lak lak yaparız
    >>>Mp3 çaların yanındaysa şarkı dinleyebilrsin.
    >>>O ders anlamadığın bir konu varsa hemen öğretmenine sor,bulunmaz fırsat
    >>>Hoşlandığın çocuğa bir türlü yanaşamıyorsan tenefüs yardımına yetişir!Onun yanına git ve herhangi bir konu aç. Kalp

ÇALIŞKAN OL AMA İNEK OLMA Utanmis

***Her zaman derslerinde düzenli çalış.Ama sakın inek olmaÇalışırken dikkatini dağıtacak şeyleri ortadan kaldır.Derse yoğunlaş.Bi sınavdan kötü not alırsan fazla canını sıkma ve yanlış bildiğin sorular üzerine çalış,konuyu kavra.Böle yaparsan başarılı olursun.Arkadaşlarına da vakit ayırmayı unutma.Bazen onlarla birlikte çalışın.Onları ewine çağır ve defterlerinizdeki eksikleri tamamlayın,o gün işlediğiniz konulara çalışın.Çilgin
    Derste çok konuşma öğretmenden azar işitmemelisin!

ßnden de ßu kdar
    İyi de bu öğrencilik değil Sen düğüne değil,okula gidiyorsun...
    ♥♥~~ÇıLgıNN FeneRbahÇeLiLerr KuLüpp BaşKaNııı~~♥♥

~~WaMpiRe GirLsS~~

___ღ♥ღ____ღ♥ღ________

~~ RoCCo JeLLy GirLssS ~~

___ღ♥ღ____ღ♥ღ________

BaNa akıL vereCeğinE kenDininKi saNa yeTiyoR muu 0na BaKK...xD

cnm asla ve asla ter kokusu içinde okula adımını atma. hergün duş!!! bu çok önemli. bn şimdiye kdr (10 yıllık öğrencilik hayatımda)max 3 kere bnyosuz gidmişimdir okula. o da sınawdan fln. ztn temizlik bnde hastalık derecesinde x(. en önemliside kimsenin özentisi olma. iconcan ol yni . hem dikkatleri üzerine çekersin . iconcan olma yolunda sana engeller çıkar özellikle üst sınıf kızlarından ama hiç birini takma. tek dertleri kıskançlık çok ii biliorum. binlerce kez başıma geldi. bi de yürüyüşün çok önemli. çarpık yürüyosn düzeltmeye çalış. bnce bu kdr taktikle baya yol alırsın
    http://img215.imageshack.us/img215/1880/blairm.jpg
    I^m the 'Gossip qirL'

http://img300.imageshack.us/img300/3...thteddy.th.jpg
    ARAMIYORUM KİMSEYİ OLMASI GEREKENLER ZATEN YANIMDA...YANIMDA OLMAYIP GİDENLER KİMİN UMRUNDA...

http://img187.imageshack.us/img187/2...escarrl7gp.jpg

Alıntı simgebabe Nickli Üyeden Alıntı
    Cool olunmaz, doğulur...

bebeler doqduktan snra ağlıaynca hçte cool olmuo cnm
    Tiyatro <3
    Tiyatroyla nefes alıyorum. Onunla yaşıyor,onunla ölüyorum.

Sevgiline gösterdiğin sevgiyi,saygıyı,sabrı anne ve babana göster. Unutma ki onlar karşılıksız severler.

Alıntı freiblume Nickli Üyeden Alıntı
    Cool olunmaz, doğulur...

bebeler doqduktan snra ağlıaynca hçte cool olmuo cnm

giden gtmistr gttiği gn bitmstir

ya değerimi biLseydin ya değerin kayboLmadan geLseydnn

Senior Member
    Nereden
    Nasılsa Tüm Mutluluklar Kucaklarda Bitti .

zaten sizden bu lafı anlamınızı bekleyerek ben hata yaptım
    canım sana bi tavsiye !

cool doğmayı flan bi kenara bırak sen bariz kendini beyenmişsin!

Kimseyi bu şekilde ezemessin !

Ben cool doğmadım ! Cool da değilim Olmakta istemiyorum . Herneyse ... ama çevremdekiler tarafından çok seviliyorum.. bütün havalı diye tbir edilen erkekler sürekli ynımda knka olmaya çalışıyo.. bütün güzel ulaşılmayan kız tiplemeliri sürekli ynımda ne ayak .. ben şimdi cool mu doğmuşum yanii xD

Saçma !
    http://i45.tinypic.com/21e9c9w.gif-PUDDİNGG!!!!!

'Bu o kadar kolay olmayacak , sürtükler -A

http://i51.tinypic.com/33575gk.gif

-Melisa AynL ♥

Senior Member
    Nereden
    Nasılsa Tüm Mutluluklar Kucaklarda Bitti .

yaş kaçtı senin ya ???
    tahmin et
    Saf ya
    http://i45.tinypic.com/21e9c9w.gif-PUDDİNGG!!!!!

'Bu o kadar kolay olmayacak , sürtükler -A

http://i51.tinypic.com/33575gk.gif

-Melisa AynL ♥