Tutkuların seni hasta etmesin

2981 views Yorum yap

Düşük belli pantolon ve g-string ikilisinden vazgeçemiyor, fondöten sürmeden sokağa çıkmıyor olabilirsin. Ama güzellik ve moda tutkularının seni hasta etmesini izin vermemelisin!

Yazı: İpek Koşan

G-string’in fazlası zarar
Son yıllarda daha da popüler olan g-stringler, açık renkli elbiseler ve ince kumaşlı pantolonlar giydiğimiz zamanlarda 1 numaralı kurtarıcımız oluyor. Ama ne yazık ki, fiziksel açıdan kurtarıcı gibi görünün bu çamaşırlar, genital bölgede bakteri ve mantar oluşumuna neden olabiliyor. Uzmanlara göre g-stringlerin arkasındaki ip şeklindeki bölüm, anal bölgeye ait mikropların vajinaya ve idrar yollarına taşınmasına neden olabiliyor! Dar pantolonla sentetik kumaşlı bir g-string birleştiğinde, hijyen sorunlarının yaşanma ihtimali de artıyor. Sürtünmeye bağlı olarak vajinal bölgede terlemeye ve ısı artışına sebep olan bu ikili, yanma, batma hissi, kaşıntı, mantar gibi şikayetler yaşamamıza neden olabiliyor.
Ne yapmalısın
–    Çok gerekmedikçe g-string giymemeye çalış.
–    Giymen gerektiğinde ise mutlaka pamuklu ve gözenekli kumaşlardan olanları tercih et.
–    G-string’i sadece bir kez giy ve sonra hemen kirliye at.
–    Genital bölgenin temizliğini asla ihmal etme. Özel jeller ve temizleme mendilleri kullan.
–    Eğer genital bölgende batma, yanma, kaşıntı gibi rahatsızlıklar hissediyorsan, mutlaka bir doktora git.

Karın açıkta, hastalık kapıda
Düşük bel modasını o kadar benimsedik ki, artık hangi mağazaya gidersek gidelim, yüksek belli ne bir pantolon, ne bir etek, ne de bir iç çamaşırı bulabiliyoruz. Görüntüsünü bizim pek beğendiğimiz, ama annelerimizin bir türlü benimseyip alışamadığı bu düşük bel modası, aslında pek de sağlıklı değil. Yani üzülerek de olsa, annelerimizin haklı olduğunu kabul etmek zorundayız! Bu kıyafetler, karın bölgesini açıkta bıraktığı için, bu bölgenin sürekli ısı değişimine maruz kalmasına neden oluyor. Bu da mide, bağırsak, böbrek ve yumurtalık gibi çok önemli organlarımızda sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalmamız anlamına geliyor.  Sen de gaz sıkışmaları, idrar yolu enfeksiyonları, karında kramplar, ishal ve bağırsaklarda ağrı gibi şikayetler yaşıyorsan, tüm bunların sebebi giydiğin düşük belli kıyafetler olabilir:(
 Ne yapmalısın
–    Düşük belli pantolonlarını ve karnı açıkta bırakan kıyafetlerini sıcak havalarda giymeyi dene.
–    Özellikle rüzgarlı ve serin günlerde yanında beline bağlamak üzere bir şal ya da kazak bulundur.
–    Düşük belli kıyafetler giydiğinde, tunik tarzı uzun üstleri tercih et.

Sayfalar: 1 2 3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir