Sağlık

Ped kullanma rehberi

Her ay girdiğin regl maratonunda seni yalnız bırakmayan pedleri nasıl kullanman gerektiğini biliyor musun? O halde doğru yerdesin!

Ped ne demek?
Bir başka adı “Kadın bağı” olan pedler, külotun içine yerleştirilebilen, üzeri kanı emerek alttaki koruyucu tabakaya geçmesini sağlayan süngerimsi bir doku ile kaplı bir ürün. Bir başka anlamıyla regl günlerinin kurtarıcısı olan pedler, hem özel dokusuna hem de tabakasına bağlı olarak kendini daha kuru ve güvende hissetmeni sağlıyor.

Nasıl seçeceksin?
Özel günlerinde ihtiyacına en uygun pedi seçmen o günleri çok daha rahat ve kolay geçirmeni sağlıyor.  Kendi ihtiyaçlarını bilerek bu ihtiyaçlarına cevap verecek ve okulda, dışarıda, evde, kısaca her yerde seni rahat hissettirecek pedi kullanmalısın. Kullanacağın pedin kaliteli olması ve cilde dost yapıda olması dikkat etmen gereken diğer önemli unsurlar. Tüm bunlara ek olarak adet döneminin yoğunluğuna göre doğru ped boyunu seçmen gerekiyor. Kendine uygun pedi seçerken ambalaj üzerinde yer alan bilgiler ve işaretler sana yön gösterebilir. Genellikle gergin ve stresli geçen regl dönemleri dikkat eksikliğine ve keyifsiz olmana neden olabilir. Özellikle bu dönemde ne giyeceğine karar vermek, en büyük sorunun haline gelebilir. İşte bu yüzden dikkat etmen gereken bazı noktalar var:

•    Sıvıyı hızlı emmeli, sana gün boyu kuruluk garantisi sunmalı.
•    Mükemmel inceliği ile rahat ettirmeli.
•    Dermatolojik olarak test edilmiş ve cilde dost onayı almış olmalı.
•    Hava geçiren yapıya sahip olmalı, cildinin nefes almasını sağlamalı.
•    Vücut şeklini almalı ve seninle birlikte hareket edebilmeli.

Yorum Yapın