Sağlık

Noel Anne Ol, Kendine Hediye Yağdır!

Hep başkalarına hediye dağıtacak değilsin ya! Bu yılbaşında bir eğişiklik yap ve kendine bir hediye ver, hem de en güzelinden:)

Daha güzel bir vücut
Fazla kiloların olduğunu veya çok zayıf olduğunu düşünüyorsan, yeni yılda kendine daha güzel bir vücut hediye edebilirsin! Sürekli kendinden şikayet etmek ve aynanın karşısında moralini bozmak yerine ulaşmak istediğin kiloyu belirle, sonra da harekete geç. Diyetisyene mi gitmen gerekiyor, bir spor salonuna yazılman mı? Yoksa basit bir diyetle bu sorunun üstesinden gelebilir misin? Cevabı bulduktan sonra yapman gereken, bir program oluşturmak ve onu uygulamak! Pes etmek yok!

Bolca para
Çocukça deme ve hemen kendine bir kumbara al. Her akşam cebinde kalan bozuk paraları bu kumbaraya at ve her ay sonunda biriken paraları bankaya yatır. Böylece ihtiyacın olduğunda kullanabileceğin toplu paraya kavuşacaksın! 2010 yılına girerken bakalım ne kadar para biriktirmiş olacaksın?

Pürüzsüz bir cilt
Yüzündeki sivilcelerden ya da vücudundaki tüylerden kurtulup pamuk prenses gibi bir kız olmaya ne dersin? Bunun için bir dermatologa giderek ve lazer epilasyon merkezleri hakkında araştırma yapmaya başlayarak ilk adımı atabilirsin.

Gerçek bir dost
Yeni yıla girerken arkadaşlık ilişkilerini de gözden geçirmende fayda var. Seni can kulağıyla dinleyen, ihtiyacın olduğunda yanında bitiveren, sırlarını paylaşabildiğin, omzunda ağlayabildiğin kaç kişi var hayatında? Eğer gözün kapalı güvenebileceğin kimse yoksa hemen gerçek bir dost aramaya başlamalısın. Belki sınıfınızda, belki apartmanınızda, belki de gittiğin kursta seni bekliyor! Eğer alıcılarını kapatmaz ve iletişime açık olursan, onu yeni yılda kolayca bulabilirsin!

Sağlıklı günler
İkide bir üşütüp hasta olanlardan mısın? Bol bol meyve-sebze yiyerek, kendini soğuktan ve aşırı sıcaktan koruyarak bu yılı daha sağlıklı geçirebilirsin. Sağlıklı olmak için spor yapman gerektiğini de unutmazsan, bu yıl bomba gibi olabilirsin!

Yeni bir tarz
Asi bir rocker mısın, yoksa romantik bir prenses mi? Tarzını bir türlü oluşturamadıysan, yeni yılı bahane et ve çalışmalara hemen başla! Duygularını ve kişiliğini giyim tarzına yansıtman tahmin ettiğinden çok daha kolay olacak. İhtiyacın olan tek şey, biraz yaratıcılık!

Pembe gözlük
Zihninde ve hayatında yapacağın ufak değişiklikler, yeni yılda çok daha pozitif ve mutlu biri olmanı sağlayabilir. Bunun için de öncelikle seni mutsuz eden şeyleri bilmen ve onları hayıtından çıkartman gerek!

Yorum Yapın