Moral istasyonu

3084 views Yorum yap

Vitaminsiz olmaz
Bu dönemde vücudun bitkin düşeceğinden markete gidip güzel bir meyve alışverişi yapmaya ne dersin? Portakal, mandalina gibi meyvelerden alacağın C vitaminleri seni zinde tutacak ve enerji verecek. Bu şekilde adet döneminin bitkinliğini ve yorgunluğunu daha az hissedeceksin. Kendine güzel bir meyve salatası da hazırlayabilirsin. Üşenmeden hepsini minik minik kesip güzel bir tabağa koyduğun zaman eminim onları yememek için kendini zor tutacaksın. Eğer kilo alma korkusundan dolayı yiyeceklerden uzak duruyorsan bundan vazgeç. Gerçekten fazla kilolarının olduğunu düşünüyorsan bir uzmana danışmalısın.

Anlayış şart
O sırada en çok ihtiyacın olan şey kesinlikle anlayış! Sinirli ve birazcık da agresif olduğundan etrafındakilere farkında olmadan bir anda çıkışıyor ve bazen de istemeden kalplerini kırıyorsun. Sonrasında gidip özür dileyerek gönüllerini alıyorsun belki, ama her ay bu rutin devam ettikçe kendini iyice kötü hissediyorsun. Hatta artık özürlerinin bir anlamı kalmadığını bile düşünmeye başladın. O halde yakın arkadaşlarına, ailene ve erkek arkadaşına bu dönemde biraz sinirli olduğunu ve istemeden çıkışlar yapabildiğini söyle. Eminim onlar da seni sevdiklerinden anlayış gösterecek, söylediklerine alınmayacaklardır. Bunu erkek arkadaşınla paylaşmaktan sakın çekinme. Sonuçta her kızın yaşadığı doğal bir döngü bu. Utanıp sıkılacak hiçbir şey yok. Üstelik ona karşı dürüst olman da ekstra hoşuna gidecektir:)

Hobi zamanı
Paran yoksa ya da ailen dışarı çıkmana izin vermiyorsa evde karalar bağlayıp oturmak yerine hobilerinle ilgilenebilirsin. Takmadığın takıların boncuklarından yeni takılar yaratabilir, dikiş kutusundaki renkli düğmeleri çantalarına dikebilirsin. Kendin yap sayfalarımızdaki önerilerle varolan eşyalarınla yepyeni şeyler üretebilirsin. Bu sırada hem kendini geliştirecek hem de evde sıkılmadan zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksın. “Yaratıcı bir ruha sahibim” diyorsan evde kullanılmayan şişelerden kendine mumluklar da tasarlayabilirsin. Odandan tamamen sıkıldığını hissediyorsan o halde seni doğruca dekorasyon sayfasına alalım, önerilerimize bayılacaksın!

Bakım yap

Adet döneminde çıkan sivilcelerinden bir an önce kurtulmayı çok istiyorsun, değil mi? O zaman bu dönemde senin en çok işine yarayacak, enerjini yükseltecek şey bakım yapmak! Dışarı çıkacağın zaman bir türlü istediğin gibi makyaj yapamamaktan şikayetçiysen yapacağın denemelerle istediğini elde edebilirsin. Evdeki malzemelerden maskeler üreterek cildinin yağ dengesini oturtmaya ne dersin? Güzellik sayfalarımızdan alacağın tüyolar ile hem bu konuda bilgilenecek hem de hoşlandığın çocukla buluşacağın zaman makyajın için saatlerce uğraşmana gerek kalmayacak. Üstelik en yakın arkadaşınla bu bilgilerini paylaşarak aranızdaki bağı da kuvvetlendirebilirsin.
Uykunu ihmal etme
Uyumayı sevmiyor ya da zamanını boşa harcadığını düşünüyor olabilirsin, ama uzmanlar en az sekiz saat uyumamız gerektiğini söylüyor. Çünkü hormonlar sadece sen uyurken kendini yenileyebiliyor.  Düzenli olarak uykunu aldığın zaman zihninin daha açık olduğunu hissedeceksin. Üstelik regliyken vücudun daha çok yorulduğu için normalden daha fazla dinlenmeye ve uyumaya ihtiyacın var.  Tabii bu sırada sadece kaç saat uyuduğun değil, akşam kaçta yattığın da önemli. Çünkü enerjini toplaman ve vücudunun kendini yenileyebilmesi için gece yarısından önce uyuman gerekiyor.

Sayfalar: 1 2

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir