Sağlık

Kırık kalpler partisi

alt

Sevgilin yok mu? Öyleyse Sevgililer Günü’nde kız arkadaşlarını toplayarak yalnızlığını kutlamaya ne dersin? Önerilerimize kulak verir, yapman ve yapmaman gerekenleri bilirsen, 14 Şubat’ın süper geçer!

 Eyvah, 14 Şubat Sevgililer Günü kapıda ve senin koluna takacak bir sevgilin yok:( Çift arkadaşların çoktan planlarını yaptı, hediyelerini aldı… Etraftaki romantik koşuşturmaca seni ister istemez özendiriyor. Yüzün asık, canın sıkkın, kalbin kırgın… Dur! Hemen mutsuzluğa kapılma bakalım! Senin için süper önerilerimiz var:)

Yap

Kızlar partisi ver
Eğlenceli vakit geçirmenin en kestirme yolu, bir ev partisi vermektir. Sen de bütün kızları sizin evde topla. En güzel kıyafetlerinizi giyin, evi balonlarla süsleyin, en iyi yaptığınız tatlıları, börekleri pişirin. Hareketli müzikleri açtığınızda, dedikodu kazanını kaynattığınızda kalbinizdeki boşluk aklınıza bile gelmeyecek!

Hediye çekilişi yap
Yalnız olan kız arkadaşların arasında bir hediye çekilişi düzenlemeye ne dersin? Bu fikir ilk başta sana komik gibi gelebilir, ama kabul et, çok eğlenceli olacak! 14 Şubat günü buluşarak hediyelerinizi takas edebilir, birbirinizi gülümsetebilirsiniz. Esprili arkadaşlarına kalpli anahtarlıklar, ”Doğru Erkeği Bulma Kılavuzu”,”Hangi Burç Erkeği Nasıl Etkilersiniz” gibi kitaplar da hediye edebilirsin:)

Çikolata ye
Çikolatanın mutluluk hormonunu harekete geçirdiğini bilmeyen var mı? Sevgililer Günü’nde çantanda mutlaka çikolata, gofret tarzı atıştırmalıklar bulundur. Gün içinde duygusal bir an yaşadığında veya kendini mutsuz hissettiğinde hemen ye:)

”Çift Olmanın Kötü Tarafları” oyunu oyna
Bu oyunu ilk kez duyuyor olabilirsin:) Ama inan çok eğlenceli! Tek yapman gereken önüne bir kağıt kalem almak ve erkek arkadaşın olduğu dönemlerdeki problemlerini yazmak. Ne kadar ağladığını, gereksiz tartışmalarınızı ve aklına gelen her kötü şeyi yaz. Listen sona erdiğinde ”Bazen insanın bir ilişkisi olmaması, olmasından daha iyidir” diye düşüneceğin kesin! No man, no cry:)

Yapma

Eski albümleri karıştırma
Sevgililer Günü’nün en hüzünlü tarafı, eski erkek arkadaşını ve onunla yaşadığınız anıları hatırlamaktır. Böyle anlarda sakın eski albümleri açıp birlikte çekilmiş mutlu fotoğraflarınıza bakma! Çünkü bu, kendi kendini üzmenden başka işe yaramaz. Tüm albümleri kilitli bir dolaba kaldır ve anahtarı da Sevgililer Günü görmeyeceğin birine ver!

Romantik filmler izleme
Film izlemeyi düşünüyorsan, mutlaka aksiyon veya animasyon bir türü tercih et. Romantik komedileri çok seviyor olabilirsin, ama bu filmler bugün için yasak!

Sokağa çıkma
14 Şubat’ta sokağa çıkma yasağı var, bunu sana kimse söylemedi mi:) Şimdi etrafta sevgilisine gül almış, hediye taşıyan kızları ve erkekleri göreceksin. Hatta belki kıskanacaksın. Ne gereği var? Evde yapılacak çok iş var. En iyisi sen, bugün pencereden bile bakma. Günün anlam ve önemini hafızandan sil:)

Pişman olacağın mesajlar atma
Bugün, aniden eski sevgilini görme isteği duyabilir veya kendini ona sms atarken bulabilirsin! Bunu engellemek için en iyi yöntem, ellerini kelepçelemen aslında:) Ama sen cep telefonunu kapatmayı da deneyebilirsin. Böylece eski sevgilinin yalnızlık hissine kapılarak sana mesaj attığını da görmez, ona ”ben de seni çok özledim” gibi bir yanlış bir cevap yazmazsın!

 

Yorum Yapın