Düşünce detoksu

2589 views Yorum yap

Kalabalığa karışma
Okul, dershane, kurs ve hafta sonu organizasyonları derken hiç yalnız başına vakit geçiremediğinin farkında mısın? Kendin için bir dakikan bile kalmıyor ve böyle olunca da içindeki sese kulak veremiyorsun. Ne kadar yoğun olursan ol, haftada bir günü kendine ayır, en azından bu ay.

Kural koyma
Aşktan aile ilişkilerine kadar her şey kurallarına uymak zorunda olduğun oyunlara benziyor! Sevgilinle, kardeşinle, hatta annenle olan ilişkinde bile bir sürü kurala bağlı kalmak zorundasın. Tabii onlar gibi sen de bir sürü kural koyuyorsun. Sence de bu çok sıkıcı değil mi? En azından bir aylığına bu geleneği boz ve kural koymaktan vazgeç. “Şöyle yaparsan küserim” gibi kuralların olmadığı ilişkiler kur. Bu yeni halin ilişkilerine de çok iyi gelecek!

Ağlama
Ağlamak çoğu zaman üzüntü toksinlerini dışarı atmanı sağlıyor kabul, ama ağlamayı abartırsan kendini daha güçsüz ve çaresiz hissedersin. Bu yüzden bu ay kendini bir tatile çıkmış farz et ve hiç ağlama. Hem de canını ne sıkarsa sıksın! Böylece olaylar karşısında daha güçlü olmayı öğrenecek, hiçbir şeyin çözümsüz olmadığını fark edeceksin.

Odaklanma
Çoğunlukla tek bir şeye odaklananlardan mısın? Örneğin sevgilinle kavga ettiysen ders çalışamıyor, sınavın varsa yemek yiyemiyorsun! O an için daha öncelikli olarak gördüğün şeyler olabilir, ama hayat hızla akıp gidiyor ve senin de her şeyi sırasıyla yaşama şansın yok. Bu yüzden başına ne gelirse gelsin hayatını dolu dolu yaşamayı unutma!

Şüphelenme
Hayatını bir dedektif filmi gibi yaşarsan, gözüne her şey şüpheli görünmeye başlayacaktır. Hayatla filmler arasında benzerlikler var, ama gerçek hayatta bir karakterin başına bir filmdeki kadar garip olay gelmediği de kesin! Arkadaşlarının senin kuyunu kazdığı, annenin seni sevmediği ya da öğretmenin seni dersten bırakacağı gibi fikirler ilişkilerine de sana da zarar verecektir. En azından bir ay içindeki şüpheleri bir kenara bırakmayı dene!

Sayfalar: 1 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekno

Boyut değiştir

Üç boyutlu fotoğraf makinesi Fuji Finepix Real 3D W1, tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de Teknosa mağazalarında satışa sunuldu.      

Devamı   862