Düşünce detoksu

3055 views Yorum yap

Fazla kilolarından kurtulmak için nasıl yediklerine ve içtiklerine dikkat ediyorsan, gereksiz düşüncelerden arınmak için de aklından geçenlere özen göstermelisin! İşte ruhunda detoks etkisi yapacak öneriler… Sen de bir ay boyunca bunlardan uzak dur, ruhunu tazele!


Sorgulama
Biz kızların en çok yaptığı şeylerin başında sorgulamak geliyor! Sürekli “Ben nerede yanlış yaptım?” deyip kendimizi yıpratıyor; okuldan aşka kadar her konuda her ayrıntıya şüpheyle yaklaşıyoruz. İyisi mi bu ay bu hataya düşmemek. Sen de hayatında ters giden olayların nedenleri üzerinde fazla düşünme. “Her şey olacağına varır” felsefesi, stresini azaltmana yardımcı olacaktır.

Kıskanma
Hoşlandığın çocuğun bir kızla konuşmasından yakın arkadaşının sana haber vermeden plan yapmasına kadar her şey seni gereğinden çok üzüyor ve sinirlendiriyor değil mi? Sevdiğin insanların bağlılığını istemek en doğal hakkın, ama kendini bu kadar yıpratman da anlamsız. Bu ay herkesi özgür bırak ve kıskançlık kelimesini hayatından at!

Konuşma
Tabii demek istediğimiz, “1-2-3 tıp” oyunundaki gibi susup kalmak değil. Sadece aklındaki kötü düşünceleri fazla dillendirmemenden bahsediyoruz. Örneğin erkek arkadaşının son günlerde sana karşı olan ilgisinin azaldığını ya da okula yeni gelen öğretmenin kafayı sana taktığını mı düşünüyorsun? Bunlardan çok fazla bahsetmen, aklına gelen komplo teorilerinin gerçeğe dönüşmesine sebep olabilir. Yapman gereken aklından geçenleri söze geçirmeden önce bir süre beklemek!

Eleştirme
Her ne kadar “dost acı söyler” felsefesini benimsemiş olsan da her düşündüğünü söylemen arkadaşlarının kendilerini diken üstünde oturuyor gibi hissetmelerine neden olabilir. En iyisi bu ay eleştirilerini süzgeçten geçir. “Bu eteğin altına bu ayakkabı hiç olmamış” yorumunu yapmasan ne kaybedersin ki?

Sayfalar: 1 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir