Sağlık

Burçlarına göre şerbet ver

alt

Özellikle ergenlik döneminde anne-babamızı anlamak ya da kendimizi onlara anlatmak bir hayli zor. Bu işi biraz kolaylaştırmak için nabızlarına göre şerbet vermek şart:) Tek yapman gereken burçlarına bakmak!

Koç
Koç burcu anne ve babalar enerjik yapılarıyla hayata pozitif bir bakış açısıyla bakmanı sağlar. Çok iyi bir dinleyicidir. Çoğu zaman sinirlenir ve otoritesini korumaya çalışır, ama öfkesi hemen geçiverir. Sabırlı olman gerekir çünkü hayatına çok fazla müdahale edebilir.

Boğa
Aranızın her zaman iyi olmasını istiyorsan onunla asla inatlaşmamalı ve tatlı dilli olmalısın. Yoksa istediklerini asla elde edemeyebilirsin. Sinirlendiği zaman ani çıkışları kalbini kırabilir. Bu gibi durumlarda sakinleşmesini beklemeden üzerine gitme.

İkizler
İkizler burcunun özgür halleri seni de etkileyerek, bağımsızlığına düşkün biri haline getirir. Bu burçtaki anne babalar fazla baskı yapmazlar. İyi bir arkadaş ve sırdaş olur. Bir gün eleştirdiği bir durumu başka bir gün takdir edebilir. Bu durum kafanı karıştırmasın!

Yengeç
Hem fedakar hem de zor anlarında sığınabileceğin bir liman gibidir. Sürekli koruyup kollar. Bu durum dış yaşama olan adaptasyonunu geciktirebilir. Sana daha fazla sorumluluk vermesi için onu ikna etmen gerekebilir.

Aslan
Arkadaş olma konusunda çok başarılıdır, ama diğer yandan dediklerini de yaptırmayı bilir. O hep haklıdır. Seni karşısına alıp uzun uzun terbiye dersleri verebilir. İstediklerini yapman konusunda ısrarcı olur. Bu huyları nedeniyle aranızda tartışmalar çıkabilir. Kendini affettirdiğin sürece sorun büyümez.

Başak
Burçların içinde en titiz ve disiplinli olanı odur. Bebekliğinden itibaren sana çok iyi bakar. En büyük akıl hocandır çünkü her soruna mutlaka bir çözümü vardır. Sevgisini kolay gösteremez. Daha candan davranıp ona bu konuda yardımcı olman gerekebilir.

Terazi
Sevgi ve şefkat doludur. Ama zamanı geldiğinde ondan serti yoktur. Verdiğin sırları fazla saklayamayıp tüm ailenin bilmesini isteyebilir. Adaletli ve sakindir.

Akrep
Sakın seni sevmediğini düşünme. O sadece sevgisini kolay kolay belli edemez. Her zaman yüksek hedeflerinin olmasını ister ve amaçlarına ulaşabilmen için yardımcı olur. Kendi ayaklarının üzerinde durabildiğini görmek onu çok mutlu eder.

Yay
Hem iyi bir arkadaş hem de iyi bir ebeveyndir. Çocuklarının dürüst ve neşeli olmasını sağlar. Çok baskıcı değildir. Büyüdükçe onunla daha iyi iletişim kurmaya başlarsın. Çünkü küçükken yaptığın hatalar onu rahatsız ederken; büyüdükçe eğlendirmeye başlar. Tek kusuru her sırrını merak edip öğrenmeye çalışmasıdır.

Oğlak
Seninle ilgilenir, ne zaman istersen can kulağıyla dinler. Sevgisini öpücüklerle değil, davranışlarıyla gösterir. Özgürlüğünü elde etmen seni biraz zorlayabilir. Çünkü üzerine fazla düşer. Ona saygı ve sevgi gösterdiğin sürece karşılığını alacağından emin olabilirsin.

Kova
İçindeki sevgiyi her zaman dışarı vurmasını bilir. Ev ödevlerine yardım eder; çok eğlencelidir. Espri yeteneğinin gelişmesinde önemli bir rolü vardır. Birden parlayabilir, ama siniri geçince de pamuk kadar yumuşak olur!

Balık
Pek disiplinli değildir. Küçükken sahip olamadığı her şeyin sende olmasını ister. Bu yüzden fazla hoşgörülüdür. Kırılgan bir yapısı olduğundan seni de kırmaktan çekinir. Empati yeteneği yüksektir, bu yüzden seni iyi anlar.

Yorum Yapın