Bir sivilcenin hazin öyküsü

2627 views Yorum yap

Yüzünde çıkan bir sivilce hayatını nasıl etkiliyor, sana neler hissettiriyor? Hem duygularını hem de onunla savaşmak için izlediğin adımları gün gün not alsan, neler yazardın? İşte küçük bir kırmızı noktayla başlayan ve sonu zaferle biten bir sivilce güncesi…

1.  Gün
Sevgili Günlük,
Bugün alarmı üç kere erteledikten sonra zar zor uyandım. Hemen hazırlanmam ve okula geç kalmamam gerekiyordu. Yüzümü yıkamak üzere banyoya yöneldiğimde bir de ne göreyim! Yatmadan önceki ben ile şimdiki ben arasında kocaman bir fark var! Tam burnumun üstünde beliren yanardağ görünümünde kırmızı ve dev bir sivilce! Üstelik bir tane olsa yine iyi, bir de küçük küçük onlarca sivilce oluşmuş alnımda. Hayret bir şey! Tam uyurken saldırıyor bu sivilceler, nasıl çıktıklarını bile yakalayamıyorsun! Annem “takma kafana, boş ver” diyor, ama tabii söylemesi kolay. Nasıl olsa onun böyle bir derdi yok! Yarın tam da Uğur’la buluşacaktık:( İçimden hemen bu kabarcıkları sıkmak ve onlardan kurtulmak geldi. Ama daha kötü bir görüntü oluşur ve sonrasında iz kalır diye korkmadım da değil. Okula giderken makyaj yapmamam gerekiyordu tabii, ama itiraf ediyorum birazcık kapatıcı desteği aldım:) Geçenlerde biriktirdiğim paraya kıymış ve 65.00 TL vererek, Murad markalı bir kapatıcı stick almıştım. Akne kurutucu özelliği de olan bu ürün nasıl imdadıma yetişti anlatamam.

2.  Gün
Hey Günlükcan,
Çok mutluyum! Süper bir gün geçirdim. Uğur’la birlikte sinemaya gittik. Tabii ki bu benim fikrimdi, çünkü karanlıkta sivilcelerimi göremezdi:) Yalnız cambaz gibi devamlı tedbir almak çok sıkıcı! Her ay regl dönemim yaklaşırken artan şu sivilceler canımı git gide sıkmaya başladı. Düşünsene her ayın en az bir haftası cildim berbat bir hal alıyor. Offf ya, kız olmak amma da zor! İpek’le konuştum, o da “Regl günümün yaklaştığını çıkan sivilcelerden anlıyorum” diyor. Bu arada bana bir de ürün önerdi. Sivilcelerinin arttığı dönemde yüzünü Clean&Clear Temizleme Jeli ile yıkıyormuş. Çok iyi geldiğini söyledi. Yarın köşedeki eczaneye uğrayıp bilgi alacağım. Ama annem yine de bir dermatoloğa gitmemin daha yararlı olacağı görüşünde. Galiba en iyisi büyük sözü dinlemek ve bir uzmana danışmak. Doktor bu sivilceleri yüzümden sonsuza kadar kovar belki!

3.  Gün
Sevgili Günlükçüğüm,
Biliyorsun doktor meseleleri beni hep germiştir. Bu sabah da kendimi gergin hissettim en başta. Ama neyse ki Uzman Doktor Elif Ebru Filiz, çok tatlı bir kadındı. Cilt temizliğinin her şeyden önemli olduğunu söyleyerek başladı önerilerine. Ben “İyi de ben her sabah yüzümü yıkarım” deyince de, cilt tipime uygun sabunlarla, alkol içermeyen, komedojen olmayan, hipoalerjenik ürünlerle hijyen sağlamamı, makyaj yaparken de mutlaka aynı özellikleri taşıyan bir makyaj temizleyici kullanmamı önerdi. Biliyor musun günlük, ben böyle ürünlerin hep süs-püs için kullanıldığını sanırdım:) Doktor ayrıca yüzümü kurulamak için yumuşak bir kağıt havlu kullanmamın daha hijyenik olacağını da söyledi. Tabii yediklerime de dikkat etmeliymişim. Yarın için Beslenme ve Diyet Uzmanı Aylin Yılmaz’dan randevumu aldım bile. Anlayacağın yarın da ayrı bir maceramız var!

Sayfalar: 1 2

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir